omuhgn.jpg

Isparta’nın Spor Gündemi Masaya Yatırıldı Tecrübeli Gazeteci Yunus ÖZLER; Sezon Başından Bu Yana Ne Yazdıysam Hepsi Doğru Çıktı

Isparta’nın Spor Gündemi Masaya Yatırıldı Tecrübeli Gazeteci Yunus ÖZLER; Sezon Başından Bu Yana Ne Yazdıysam Hepsi Doğru Çıktı

Isparta’nın Spor Gündemi Masaya Yatırıldı
Tecrübeli Gazeteci Yunus ÖZLER; 
Sezon Başından 
Bu Yana Ne Yazdıysam 
Hepsi Doğru Çıktı
SPOR 0
omuhgn.jpg
Kanal32’de yayınlanan Spor Vakti programına konuk olan Usta Gazeteci Yunus Özler, sezon başından bu yana Ispartasporla ilgili yazdığı tüm tespitlerin doğru çıktığını belirterek; “Ancak, gerek Teknik Heyet, gerekse yönetim benim tespitlerimi dikkate almak yerine benle birlikte aynı doğruları gören gazetecileri ‘Isparaspor Düşmanı’ ilan etti” dedi.
 
Tecrübeli Gazeteci Yunus Özler, Kanal32 Televizyonunda her hafta Salı günleri yayınlanan ve Modaretörlüğünü Gazeteci Levent Doğan’ın yaptığı ‘Spor Vakti’ programına konuk oldu. Gazeteciler Sedat Cican ve Tuna Ünal ile birlikte program konuğu olan Özler, programda çok önemli açıklamalarda bulundu.
ISPARTASPOR İLE İLGİLİ
ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU
Ispartaspor ile ilgili soru ve değerlendirmelerin yoğun olduğu programda Yeşil – Pembeli Kulüp, Teknik Heyet ve Futbolcularla ilgili önemli konular konuşuldu.
ÖZLER; “26 YILDIR ISPARTASPOR’U
TAKİP EDEN BİR GAZETECİYİM”
Program konuğu Tecrübeli Gazeteci Yunus Özler, sezon başından bu yana Ispartaspor ile ilgili yazdığı tüm tespitlerin doğru çıktığını belirterek; “Ispartaspor taraftarlarımıza deplasmanlarda tanzikli su sıkıldı, gaz sıkıldı. Bu nokta da ben taraftarlara sahip çıktım. Hatta devreye dönemin Vali Beyi de sokmak istedik, bazı sıkıntılar yaşadık taraftarlar için ama feda olsun. Biz Isparta Spor sevdalısıyız böyle olmaya da devam edeceğiz.
Biz Isparta Spor sevdalısıyız, kimse bizi bu sevdadan alı koyamaz. 1999-2000 sezonun da şampiyon olduğumuzda Atakan Yazgan gelip basın toplantısı yaptığında biz vardık. 1 yıl sonra Atakan Yazgan'a destek veren arkasında olan 3 gazeteciden biri bendim, bunu Atakan Yazgan çok iyi bilir. Biz yıllardır kendisine sonuna kadar destek verdik, sıkıntı yok bize göre ama sıkıntı kendinde düşünüyorum.  Bu takım galip geldiğinde mağlup diye mi yazdık. Eksikleri söylemek ne zaman dan beri yanlış oldu” dedi.

ÜNAL; “BİZİM ORTAK
PAYDAMIZ ISPARTASPORDUR”
Gazeteci Tuna Ünal da programda yaptığı konuşmada; “Ben konuşmama Fatih Bozbaş hocayla başlamak istiyorum. Çok nadir kişiliğe, karaktere, yeteneğe sahip. Isparta'nın yetiştirdiği futbol ve spor adamı. Uğur Tarakçı abiyle benim fazla samimiyetim yok ama tanıyorum. Gerçekten Isparta Spor sevdalısı. Taraftarının ve temsil ettiği grubun abiliğini almış bir adam. Bir iletişim kopukluğu var, bir araya gelinip herkesin eteğinde ki taşları döküp tekrar eski günlerde ki gibi birlik ve beraberlik olsun istedim. Yeni taraftar grubu kuruldu Gülkent'liler diye buna da saygım sonsuz, 32 Gençliğe de saygım sonsuz. Şimdi taraftar grupları birbirinin düşmanı değildir. Aslında herkesin amacı Isparta sporun daha iyi yere gelmesidir. Geldiğimiz nokta da tek sıkıntımız iletişim kopukluğu, kulüp yönetimi ile karşı tarafın arasında bir köprü vazifesi kurulamıyor ne yazık ki. Bu aracılığa yeter ki bedenimi koyarım ve bu işin çözülmesini isterim. Biz bugün Isparta Sporun başarısını veya daha ilerisini konuşmamız gerekirken, ne yazık ki kırgınlıkları ve küskünlükleri konuşuyoruz. Herkesin hatası vardır, önemli olan burada Isparta'dır ve Isparta spordur.
Eğer alt yapımız olur ise Isparta çocuklarını elde ederiz. Bugün Yusuf Erdoğan bu şehirden çıkmıştır. Şuan da bizi takip eden  Oğuzhan Okan Altınsoy'a okul arkadaşımdır. Okan'ın elinden tutunmuş olsaydı bugün en kötü 2. de yeri vardı. Bu şehire alt yapıdan sorumlu yönetici lazım. Atakan Başkan'dan özel ricam benim, Milli eğitim müdürü ile bir anlaşma yapılıp, Isparta'nın okullarında ki çocuklar tespit  edilip illa Isparta Spor da oynayacak diye bir şey yok. YETİŞTİRELİM SATALIM
ISPARTASPOR’A DA PARA KAZANDIRALIM.
Bugün takımı sırtlayan isimlerden Mustafa Marulcu, Emin  Ursavaş bu adamlar Cizre'ye kadar gitti. Maddi manevi fedakarlıklar yaptı bu adamlarda yoruluyor. Burada hem federasyonun hem Gençlik Spor Bakanlığının bir şeylere el atması gerekiyor. Diyorsunuz ki: Hafta sonu sokağa çıkmak yasak, hafta içi maça girmen yasak. Benim Isparta merkezde de 30 bine yakın Isparta Spor taraftarı var. Bugün Spor lig takımının bu kadar seyircisi yok, ben seyirci rekorunu kırmadım mı? Ulusal medya bizi günlerce konuştu. Türkiye'nin en büyük spor adamları bunun üzerinde yorum yaptı, sen niye benim Ispartaspor’un maçını vermiyorsun?
“BİRLİK VE BERABERLİK
İÇİNDE OLMALIYIZ”
Bu şehirde yaşayan gazeteciler Isparta Sporu çok seviyor, hiç biri Isparta sporun düşmanı değil. İlla ki iletişim kopukluğu nedeni ile altını çizerek söylüyorum.  Bugün Uğur Tarakçı'da bizim, Yunus Özler de bizim, Levent Doğan'da bizim, Atakan Yazgan'da bizim abimizdir. Bizim Ispartalılara başka kimseden fayda yok. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde biz bu takımı hakettiği yere getireceğiz. Şampiyon olamayabiliriz bu dünyanın sonu değil, mücadele ederiz çıkamayabiliriz önemli olan şahsi görüşüm bu takımın 3.'lük de kalması. Çünkü bal zehrinde çok bocaladık, çıkamadık. Kızgınlıklar, küskünlükler bir kenara bırakılsın yeni bir sayfa açalım. Hem gazetecilerle hem iş adamlarıyla hem kulüp yönetimleri ile yolumuza devam edelim” dedi.

CİCAN; “BURADAKİ HİÇ KİMSE HAİN VEYA
ISPARTASPOR DÜŞMANI DEĞİLDİR”
Programa katılan Gazeteci Sedat Cican da, yönetim tarafından gazetecilere yönelik ithamlara tepki göstererek; “Bir kere hain laflarını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Hiç bir gazeteci arkadaşımıza, meslektaşımıza bu yakışmayan bir kavram. Aslında Isparta'nın taraftar açısından bölünmeye ihtiyacı olmayan bir grup olmamız lazım. 2 grup olsun ama konu Isparta Spor olduğu zaman Isparta'mızın temsil eden konumda olmasından dolayı böyle bölünmelere gerek yok.
Sayın Atakan Yazgan geldikten sonra ben isterdim ki Isparta’mızda bir eczacı, doktor, taraftardan sorumlu esnaf temsilcimiz, taraftardan sorumlu yöneticimiz, basından sorumlu bir yöneticimiz olsun ve bunlar hepsi birlikte bir araya gelsinler güçlü bir yönetim kuralım.
Yetenekleri tesbiti konunda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yetenek taraması çalışması var, orada her şey belli. Bütün kabiliyetli gençlerimiz ve çocuklarımız orada tesbit edildi. Isparta Spor da alt yapıyı kurarken üst yapıdan bağımsız bir şekilde bir Başkan yöneticilerin içinden seçilecek onu görevlendirecek, onun yanına da bir tane yardımcı konulacak ve bir tanede tüm alt yapının giderlerini karşılayacak sponsor bulunacak. Alt yapının giderlerini sponsor karşılar ise o zamanda üst yapıya zararı olmadığı için sadece futbolcu yetiştirmesi konusunda hizmet edecek.
“MAÇLAR SEYİRCİLİ OYNANSAYDI
ISPARTASPOR AÇIK ARA LİDER OLURDU”
Sayın Atakan Başkan yönetim kurulunu oluştururken, kendi ekibini oluşturup her gruptan birer tane yönetici alıp yönetim kurulunu oluşturmuş olsaydı görev ve sorumluluklar paylaşılacak ve şuanda ki 2-3 kişi arkadaşımızın üstünde olan ağır görevler yani futbolcunun antrenmanda ki içeceği sudan tutun deplasmanda ki giderine kadar bütün herşeyine 2-3 kişi ilgilenmesi gerekiyor. Deseler ki biz Isparta Spor için mücadele verdik, bir de ceza aldık, bizde bıktık artık çekiliyoruz derse ne yapacağız?
Son 4 yılda ki birlik ve beraberliğimiz olmasa Isparta Spor şampiyon olamazdı.  Bu pandemiden dolayı seyircisiz oynanması maçların kaderini etkiliyor. Biz eskiden ev sahibi deplasman takımı gibi ayırımlar vardı ama şimdi yok. Her gelen takım senin sahanda, seyirci yok, mahalle baskısı yok, hakem baskısı yok, hiç bir baskı yok.
“ISPARTASPOR’A ACİLEN
‘İSİM SPONSORU’ BULUNMALIDIR”
Mislicom’un alt yapısı yoksa eğer yerel kanallarla iş birliği yap. Madem böyle bir çalışmanız yok illerin bütün hepsinde kanallar var, yerel kanallar var. Bunlarla iş birliği yapın. Sadece Isparta ve çevresine yayınlamış olsan bile kendi şehrimizin insanları izlemiş olur. Isparta Sporumuzun en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi güçlü isim sponsoru bulamamamız oldu. Eğer bu sene maddi imkanları açmak istiyorsak, güçlü bir isim sponsoru bulmamız lazım.  Onun ihtiyaçlarını, kulübün ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderebilecek sponsora ihtiyacımız var. Bir tane Isparta’mız var, bir tanede Isparta Sporumuz var kıymetini bilelim, profesyonel liglerde yaşatmaya devam edelim, Isparta Sporun yeri sadece Süper ligdir” dedi.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Ispartaspor, Arhavispor’u Farklı Mağlup Etti Ancak;  
Tutturamadın
Atakan!...
Ispartaspor, Arhavispor’u Farklı Mağlup Etti Ancak; Tutturamadın Atakan!...

Ispartaspor, Arhavispor’u Farklı Mağlup Etti Ancak; Tutturamadın Atakan!...

BAL’da 150 Kulüp Başkanı; 
Kazan
Kaldırdı!
BAL’da 150 Kulüp Başkanı; Kazan Kaldırdı!

BAL’da 150 Kulüp Başkanı; Kazan Kaldırdı!

Ispartaspor’da;  
Hedef
3'te 3
Yapmak
Ispartaspor’da; Hedef 3'te 3 Yapmak

Ispartaspor’da; Hedef 3'te 3 Yapmak

BAL KULÜPLER BİRLİĞİ
OLUMLU BİR, İCRAAT
BAL KULÜPLER BİRLİĞİ OLUMLU BİR, İCRAAT

BAL KULÜPLER BİRLİĞİ OLUMLU BİR, İCRAAT

Ispartaspor 17 Mayıs'tan Sonra; 
Kongre
Yapabilecek!
Ispartaspor 17 Mayıs'tan Sonra; Kongre Yapabilecek!

Ispartaspor 17 Mayıs'tan Sonra; Kongre Yapabilecek!

İstanbul’da ‘ATAMAYANA ATARLAR’ Kuralı İşledi Ve; 
Ispartaspor
Bildiğiniz 
Gibi!...
İstanbul’da ‘ATAMAYANA ATARLAR’ Kuralı İşledi Ve; Ispartaspor Bildiğiniz Gibi!...

İstanbul’da ‘ATAMAYANA ATARLAR’ Kuralı İşledi Ve; Ispartaspor Bildiğiniz Gibi!...

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Beşiktaş3422663772
2Fenerbahçe3421762769
3Galatasaray3420863366
4Trabzonspor3516712960
5Atakaş Hatayspor34151181453
6Aytemiz Alanyaspor34151271552
7Gaziantep FK33138121051
8Demir Grup Sivasspor3412715751
9Fatih Karagümrük34131011950
10Göztepe35121211347
11Çaykur Rizespor34101212-1042
12Fraport TAV Antalyaspor3591115-1142
13İttifak Holding Konyaspor34101311-341
14MKE Ankaragücü3410168-1238
15Helenex Yeni Malatyaspor3481313-637
16Kasımpaşa3491510-1337
17Hes Kablo Kayserispor3481511-1735
18BB Erzurumspor3581710-2234
19Medipol Başakşehir338169-1733
20Gençlerbirliği348188-2632
21Yukatel Denizlispor346199-2727
2018

CHP'li 15 milletvekili partilerinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçti. Toplam milletvekili sayısı 5 olan İYİ Parti, CHP'den 15 milletvekilinin katılımıyla TBMM'de grup oluşturabilecek sayıya ulaştı

2017

Fas ile Küba arasındaki diplomatik ilişkiler 37 yıl sonra yeniden başladı

2016

BM çatısı altında Paris İklim Anlaşması'nı bir günde 171 ülke imzaladı

2015

Türkiye, 2015'te en yakın rakibi Yunanistan'ı 41 bayrakla geçerek "Mavi Bayraklı Plaj" sayısında dünyada ikinci sıraya yükseldi

2015

Güney Kore ve ABD, 1974'te varılan mutabakatın yerine geçecek yeni bir nükleer enerji anlaşması imzaladı

2014

Türkiye'nin ilk "plaj kütüphanesi", Fethiye ilçesindeki Kumburnu Tabiat Parkı'nda açıldı

2013

İsrail'in Mavi Marmara saldırısıyla ilgili Türkiye'den özür dilemesinin ardından, tazminat konusunda görüşmelerde bulunmak üzere İsrail'den bir heyet Ankara'ya geldi

2012

IMF, borç yükü içindeki Avrupa ülkelerine, güven ve verimliliği artırmak, güçlü ve dengeli büyümeyi teşvik etmek için ''cesur yapısal reformları hayata geçirmeleri'' çağrısında bulundu

2011

Anavatan Partisinden 1987-1995 yıllarında Bursa milletvekilliği yapan Mehmet Gedik, Mudanya'da bir restoranda uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi

2010

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Ermenistan'ın Türkiye ile imzaladığı protokollerin onaylanmasının askıya alındığını ancak sürecin terk edilmediğini söyledi

2009

1 Mayıs'ın "Emek ve Dayanışma Günü" adıyla tatil edilmesine ilişkin kanun değişikliği TBMM'de kabul edildi

2008

Dünya'nın radara yakalanmama teknolojisiyle geliştirilmiş ilk hava aracı F-117 Nighthawk, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından hizmetten çıkarıldı.

2004

Kuzey Kore'de iki tren çarpıştı: 150 kişi öldü.

1994

Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in eşi Berin Menderes Ankara'da vefat etti

1994

Ruanda'da Hutu ve Tutsi kabileleri arasındaki çatışmalarda son iki hafta içinde 100 bin kişinin öldüğü bildirildi.

1993

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın naaşı, Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazından sonra Vatan Caddesi'nde hazırlanan kabirde toprağa verildi

1992

Meksika'nın ikinci büyük şehri Guadalajara'da, kanalizasyon sistemine karışan benzinin patlaması sonucu 206 kişi öldü, 500 kişi yaralandı, 15.000 kişi evsiz kaldı.

1987

Dil Derneği kuruldu.

1985

Sabah Gazetesi kuruldu.

1977

Türk sinema oyuncusu Atıf Kaptan, bugün vefat etti.

1962

Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Hakimler Kurulunun kurulmasına karar verildi

1948

1948 Arap-İsrail Savaşı: İsrail'in gelişmiş şehirlerinden Hayfa, Araplar tarafından ele geçirildi.

1947

Türkiye'ye yabancı sermaye girişine izin veren yasa kabul edildi

1940

Siirt'in güneyindeki Beşiri yakınlarındaki Raman Dağı'nda 1042 metre derinlikte petrol bulundu

1935

Türk Kadınlar Birliğinin çağrısıyla İstanbul'da toplanan Uluslararası Kadınlar Kongresi çalışmalarını tamamladı

1933

Türkiye ile Osmanlı Düyunu Umumiye Hamilleri arasında imzalanan anlaşmayla Osmanlı borçlarının tasfiyesi sağlandı

1924

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü kuruldu. Anadolu demiryollarının devletleştirilmesine ilişkin yasa benimsendi

1920

İtilaf Devletleri, Osmanlı hükümetini Paris'te toplanacak sulh konferansına davet etti

1912

SSCB Komünist Partisi'nin yayın organı Pravda gazetesinin ilk sayısı yayımlandı.

1904

ABD'li fizikçi Robert Oppenheimer, bugün doğdu.

1724

Alman filozof Immanuel Kant, bugün doğdu.

1622

Doğu Hindistan Şirketi, Hürmüz Adasındaki Portekiz kontrolüne son verdi.

1453

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul kuşatması sırasında 72 parça kadırganın karadan yürütülerek Haliç'e indirilmesi emrini verdi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri