Yapamayacağım sözleri vermem: Ağustos'ta Gökçay'a kar yağdıramam, deniz de getiremem

Yapamayacağım sözleri vermem: Ağustos'ta Gökçay'a kar yağdıramam, deniz de getiremem

Yapamayacağım sözleri vermem: Ağustos'ta Gökçay'a kar yağdıramam, deniz de getiremem
SİYASET 0
İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, yapamayacağı işleri proje olarak sunmayacağını belirterek, “Elimde çok büyük sihirli değnek yok. Çok büyük müjdeli haberlerim de yok. Ben uçak fabrikası kuramam, Ağustos’ta Gökçay’a kar yağdıramam. Havaray yapamam” dedi.
 
İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, seçilmesi durumunda koruma ve şoföre ihtiyaç duymayacağını ifade ederek, maaşının da yasal sınırlarda olacağını söyledi. AK Parti Adayı Başdeğirmen’in ulaşım projesi ile Belediye Başkanı Günaydın’ın ‘ağustos ayında bile yapılabilecek kayak merkezi kuruyoruz’ açıklamasına değinen Gökmenoğlu, “Güzel video hazırlatmışlar. Japonya’dan almışlar hızlı trenler geçiyor. Videoda arkada deniz var Isparta’da deniz yok. Onlar deniz de getirirler ama ben deniz falan getiremem. Yapacak şeye bakalım. Ben belediye başkanı olduğumda ‘Isparta Davrazspor’u şampiyon yapacağım’ dedim buna inanmıyorlar,  başkan Gökçay’a Ağustos’ta kar yağdırıp kayak yaptıracak, buna inanıyorlar. Yalan mı söylememiz lazım. Yapamayacağım işin altına girmem. Baro’ya gelirken de genç bu yapamaz dediler. Bir şans verin, deneyim bakalım dedim. 7 bin avukatı olan Antalya, hizmet binası yaptıramadı 400 avukatı olan Isparta Barosu yaptırdı. 70 lira parası vardı 1 milyon lira para bıraktım. Tasarruf ederek bunları yaptım” dedi.
 
İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, Sebzeciler ve Manavlar Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette projelerinden bahseden Gökmenoğlu, seçilmesi durumunda koruma görevlisi ile şoföre ihtiyacı olmayacağını söyledi. Gökmenoğlu, ITKM’yi açacağı tarihi de açıkladı.
PAZARCI ESNAFININ ARABASI OTOPARKA ALINMIYORMUŞ
Oda başkanlarını baş tacı yapacaklarını ifade eden İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, “Biz yaptık oldu demeyeceğiz herşeyi sorarak yapacağız. Ne koruma görevlim ne de şoförüm olacak. Yalnızca halkımın içinde gezeceğim, onları dinleyeceğim, ekibim çalışacak. Güzel bir ekibim. Yıllardır Pazar alışverişimi kendim yaparım, arabamı kendim yıkarım. Belediye başkanı olunca bizim çayımızı içecek misin diye soranlar oluyor. İçmezsem namerdim. Cumhurbaşkanını, bakanları koruyabiliriz bu doğrudur ama belediye başkanı şehr-i emindir. Gelir sizden oy ister, talep eden odur, talep edilen sizsiniz. Onun gelip sizlerin sıkıntılarını dinlemesi lazım. Belediye başkanı pazara çıkmazsa pazarcının derdini bilmez. Sebze meyvesini koyduğu arabasını otoparka sokmazsa o ürünler donar ve o esnafın çektiği çileyi bilmez. Bir pazarcı esnafı bana ’50-100 lira vereyim ama benim aracımı otoparka alsın’ dedi. Bu duruma çok üzüldüm” dedi.
PAZARCI ESNAFINA KOLAYLIK SAĞLAYACAK PROJEMİZ VAR
Şuanda pazarcı esnafının ücretlerine belediyenin zam yapmadığını hatırlatan Gökmenoğlu, “Allah razı olsun. Noterden de tasdik ettirdim, göreve geldiğimde 5 yıl boyunca pazarcı esnafının ücreti aynı kalacak. Bir pazardan para alacağım, bir pazardan almayacağım. Biri benden biri senden olacak. Beşiktaş Belediyesi’nin uyguladığı büyük şemsiye uygulaması var. Onları Isparta’da uygulayacağız. Siz arabanızla sadece malzemenizi getireceksiniz. Onları belediye pazar yerlerinde açacak, akşam da toplayıp başka pazara götürecek. Belediye pazarcının parasıyla, dükkan kiralarıyla zengin olmaz. Belediye neyle zengin olur? Ben baroda bunu yaptım. Belediye başkanı önce kendisinden tasarruf edecek. Maaşını düşürecek, korumasını gönderecek, abdest alırken havlusunu tutan adam olmayacak, ayakkabısını çeviren adam olmayacak. Belediye başkanının maaşı yasal sınıra çekilecek. 15 bin lira maaş belediye başkanını kudurtur” diye konuştu.
BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM
Gökmenoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ispartalı tek bir şey seçecek. Ya bu düzen devam edecek, ya da bu düzen yıkılacak. Kaç aday olursa olsun Ispartalı düzeni mi tercih edecek, düzeni tercih etmeyecek mi? Bu düzeni değiştirmemiz lazım. Bu avukat esnemez diyorlar öyle bir esnerim ki. Ama adaletin olmadığı yerde esnemem. Birinin 10 katlı binası, birinin 2 katlı binası. Birinin projesi 15 günde çıkıyor, diğerinin ki 1 yılda çıkıyor. Burada esnemem.
AĞUSTOS’TA GÖKÇAY’A KAR YAĞDIRAMAM, HAVARAY YAPAMAM
ITKM’yi açacağız dedik, çıktılar canlı yayın yaptılar. Burada avukat yokmuş gibi belediyenin avukatı Antalya’dan gelir, kitap fuarı yaparlar Isparta’dan kitapçı almazlar, şairler, yazarlar etkinliği yapılır Ispartalı şair ve yazarlar alınmaz, 16 bin tane ayakkabı dağıtılır Isparta’dan alınmaz İstanbul’dan alınır. Bu para burada kalsın. Delikleri tıkayacağız. 15 litre belediyeye su giriyor 10 litresi aşağıdan akıyor. Belediyenin malı da mülkü de fazla fazla yeter. Belediye işçisinin biri ağaç dikiyor 5 tanesi başında sigara içiyor. Kontrol eden yok. Belediyenin araçlarıyla çocukları okula bırakıyorlar. Elimde çok büyük sihirli değnek yok. Çok büyük müjdeli haberlerim de yok. Ben uçak fabrikası kuramam, belediye başkanının dediği gibi Ağustos’ta Gökçay’a kar yağdıramam. Havaray yapamam.
9 NİSAN’DA ITKM’Yİ AÇACAĞIM
ITKM’yi açacağım dedikten sonra bizde açacağız diyenler oldu. 31 Mart’ta seçimi kazanırsam mazbatayı 7 Nisan’da alırım. 2 gün tebrikleri kabul edeceğim, 9 Nisan’da ITKM’yi açacağım. 10’unda ekibi kurup yaptırmaya başlayacağım. 3 ayda Allah’ın izniyle bitiririz. Kadıahmetoğulları’nın yerini dahi kiraya vermezsem namerdim. Adam kaçmış gitmiş, suç işliyor. Eski esnafa gelin buraya oturun diyeceğim, artan yerleri de kiraya vereceğim. Belediye canlı yayın yaparak burası açılamaz dediler. Bir belediye başkanı burası açılamaz, yapamam diyemez. Sen bana yetki verirsen kamu vicdanı ve kamu malı söz konusu ise yargılanmayı da göze alırım. Yargılanırım ama asın beni derim. 22 yıldır açılamayan binayı kurtardım, kamu zararını durdurdum, asın beni derim.
ISPARTA ELMASINDAN ELMA ŞEKERİ YAPIP İHRAÇ EDİYORLAR
 Isparta’da elma şekeri yapılmıyor. Bunu kim yapıyor diye ITSO’ya sorduk cevap veremediler. Araştırdık elma şekerini Kırşehir ve Nevşehirliler yapıyor. Amasya elması dayanmadığı için Isparta elmasından yapıyorlarmış.  Noel bayramında İngiltere, Fransa, Hollanda ve İtalya’ya elma şekeri yetiştirememişler. Bir elma şekeri 3 avroymuş. Bir fabrika kuralım elma şekeri, gül çayı üretsin. Ayrıca kurutma tesisi kuralım. Bir fabrika daha kuralım kadınlarımıza tarhana, salça yaptıralım.
ADAM BİZİ TEHDİT EDER GİBİ OY İSTİYOR
Toplu konut yapalım. Gölcük yolunda belediyenin arazileri var. Çok da lüks yapmayalım ama yapalım. 80-100 m2 bir inşaatın maliyeti 68 bin lira belediye 75 bine satsın. Sayın Aybatılı BELMAŞ’ı yaptı. Neyimiz eksik. Delikleri tıkamamız lazım. Adam bizi tehdit eder gibi oy istiyor, 3 vekil burada bize oy verirseniz TOKİ’yi yapacağız diyorlar. Sen onu boşver. Antalya, Konya yolunu yaptın mı? Hızlı tren nereden geçiyor? Daha bunlar belli değil. 16 yıldır bunu söylüyorlar.
YALAN MI SÖYLEMEMİZ LAZIM
Güzel video hazırlatmışlar. Japonya’dan almışlar hızlı trenler geçiyor. Videoda arkada deniz var Isparta’da deniz yok. Onlar deniz de getirirler ama ben deniz falan getiremem. Yapacak şeye bakalım. Ben belediye başkanı olduğumda Isparta Davrazspor’u şampiyon yapacağım dedim buna inanmıyorlar adam Gökçay’a Ağustos’ta kar yağdırıp kayak yaptıracak, buna inanıyorlar. Yalan mı söylememiz lazım. Yapamayacağım işin altına girmem. Baro’ya gelirken de genç bu yapamaz dediler. Bir şans verin, deneyim bakalım dedim. 7 bin avukatı olan Antalya binayı yaptıramadı 400 avukatı olan Isparta Barosu yaptırdı. 70 lira parası vardı 1 milyon lira para bıraktım. Tasarruf ederek bunları yaptım.
HODRİ MEYDAN
AVM’yi Pazar günleri kapatacağım dedim, kapatamazsın diyorlar. Hodri meydan nasıl kapatacağım göreceksiniz.” GÜLSES GAZETESİ
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

İstanbul ‘Ekrem İmamoğlu’ dedi: 
Ak Parti ve CHP 
teşkilatları 
Isparta’ya dönüyor
İstanbul ‘Ekrem İmamoğlu’ dedi: Ak Parti ve CHP teşkilatları Isparta’ya dönüyor

İstanbul ‘Ekrem İmamoğlu’ dedi: Ak Parti ve CHP teşkilatları Isparta’ya dönüyor

Ak Parti teşkilatları 
İstanbul’da 
Görevde
Ak Parti teşkilatları İstanbul’da Görevde

Ak Parti teşkilatları İstanbul’da Görevde

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; 
Hükümete 
sert eleştiri
İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; Hükümete sert eleştiri

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; Hükümete sert eleştiri

Başdeğirmen’in İstanbul turu sürüyor: 
Bu seçim 
başka seçim
Başdeğirmen’in İstanbul turu sürüyor: Bu seçim başka seçim

Başdeğirmen’in İstanbul turu sürüyor: Bu seçim başka seçim

Siyasette 
'Baba'sız 
4 Yıl
Siyasette 'Baba'sız 4 Yıl

Siyasette 'Baba'sız 4 Yıl

AK Parti’de flaş gelişme: 
Binali Yıldırım’a destek çalışması yapacaklar 
Ak Parti 4 Yöneticiyi 
İstanbul’a çağırdı
AK Parti’de flaş gelişme: Binali Yıldırım’a destek çalışması yapacaklar Ak Parti 4 Yöneticiyi İstanbul’a çağırdı

AK Parti’de flaş gelişme: Binali Yıldırım’a destek çalışması yapacaklar Ak Parti 4 Yöneticiyi İstanbul’a çağırdı

YAZARLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Galatasaray3420593669
2Medipol Başakşehir34195102767
3Beşiktaş3419782665
4Trabzonspor3418791863
5Evkur Yeni Malatyaspor3413138147
6Fenerbahçe34111013046
7Antalyaspor3413156-1645
8Atiker Konyaspor349817244
9Aytemiz Alanyaspor3412148-644
10İstikbal Mobilya Kayserispor34101311-1541
11Çaykur Rizespor3491114-241
12Demir Grup Sivasspor34101311-541
13MKE Ankaragücü3411167-1540
14Kasımpaşa3411176-939
15Göztepe3411185-538
16Bursaspor3471116-937
17BŞB Erzurumspor3481511-735
18Akhisarspor346199-2127
2009

ABD'li şarkıcı Michael Jackson, bugün öldü.

2005

Türk müzisyen Kazım Koyuncu, bugün öldü.

1998

Microsoft, Windows 98'i piyasaya sürüldü.

1993

Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller, oldu.

1985

Eskişehir Uçak Fabrikası'nın temeli Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından atıldı.

1971

Gölcük tersanelerinde yapılan ilk Türk muhribi, törenle denize indirildi.

1963

Anayasa Mahkemesi, ilk duruşmayla görevine başladı.

1950

Sovyetler Birliği'nce desteklenen Kuzey Kore orduları Güney Kore'ye saldırdı. Kore Savaşı başladı.

1923

Mustafa Kemal Paşa, İzmir'den milletvekili seçildi.

1903

Marie Curie, Paris Üniversitesi'ne sunduğu tezde radyumun keşfini açıkladı.

1801

Kahire'deki Fransız işgal orduları, Türk ordusuna teslim oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri