omuhgn.jpg

Üzerimize düşen ne varsa bunu yapmak için göreve talibiz

Üzerimize düşen ne varsa bunu yapmak için göreve talibiz

Üzerimize düşen ne varsa bunu yapmak için göreve talibiz
SİYASET 0
omuhgn.jpg
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, işadamlarına projelerini anlattı.
            AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak ve  parti yöneticileri ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ITSO Başkan Vekili Mustafa Tutar, Meclis Başkanı Osman Şahlan ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen, projelerini paylaştı, işadamlarına önemli mesajlar verdi. ITSO Başkan Vekili Tutar da işadamları adına yapılan çalışmalarda Belediye ile istişare içinde olmak istediklerini belirterek şöyle devam etti:
            “Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, kurulduğu günden bu yana birçok siyasetçiyi misafir etmiştir. Siyaset, vatandaşların demokrasiyi kullandığı ve özümsediği tek alandır. Siyaset topluma hizmet etmenin en önemli alanıdır. Siyaset aracılığıyla ulaşılan hizmet makamına ancak partiler ile gidilebilmektedir. 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşılırken her partiden, her görüşten adayımızı Ticaret ve Sanayi Odamızda ağırlıyoruz. Belediye Başkan Adaylarımız ve diğer adaylarımız burada kendisini ifade etme fırsatı buluyor. Biz de bundan onur ve mutluluk duyuyoruz. Isparta Ticaret ve Sanayi Odamız, partiler üstü bir kurumdur. Kapımız her parti temsilcisine ve her görüşe açıktır.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak yerel yönetimlerden beklentilerimiz var. Yeni dönemde Isparta’nın kent planlamasının yapılarak ticari bölgelerin belirlenmesini arzu ediyoruz. Belediyenin de ekonomiye entegre olmasını istiyoruz. Isparta’ya yatırım yapmak isteyen pek çok üyemiz ve dışarıdan gelen yatırımcılar arzu edilen büyüklükte ve bölgede arazi bulamamakta. Yatırımlarda kolaylık sağlanması, çözüm odaklı bir yönetim anlayışı sergilenmesini talep ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde iş dünyamız için, yatırımcılarımız için ‘iş takip bürosu’ kurulmalı, iş dünyamızın doğrudan bir muhatabı olmalıdır. Belediye’de imar, çap, ruhsat işi olan üyelerimiz bir yatırımcı olarak değerlendirilmelidir. Bu nedenle iş ve işlemlerde yatırımın geciktirilmemesine yönelik bir yaklaşım ortaya konmalıdır.
Isparta, pomza konusunda önemli bir potansiyele sahiptir. Isparta Belediyesi öncülüğünde bimsblok üretimi özel sektöre de açılmalıdır. Ticari kooperatifçilik yöntemiyle halkımızı bu işe ortak edilmelidir. Beklentilerimiz yalnızca sanayi ve ticaretin arttırılmasına yönelik değil. Isparta’da yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik kentsel dönüşüm, kentsel tasarım, sokak sağlıklaştırılması gibi uygulamaların başlatılmasını istiyoruz. Böylece yapı sektörümüz iş imkanı bulacak, bu hareketlilikten yüzlerce sektör faydalanacaktır.
Sayın Başdeğirmen’in özel sektörün sorunlarına hakim olduğunu biliyoruz, kendisinin seçilmesi durumunda  özel sektör ve iş dünyasına olan yakınlığı sayesinde iş dünyasının bundan sonraki süreçte sorunlarının daha hızlı çözüleceğini düşünüyoruz. Bizler de Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle iş dünyasını ilgilendiren konularda Belediye ile çok daha fazla  istişare durumunda olunması taraftarıyız. İş dünyasını ilgilendiren kararlar alınırken Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılacak olan istişarenin herkes için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinin memleketimiz için, halkımız için, iş dünyası için hayırlara vesile olmasını diler, Sayın Şükrü Başdeğirmen’e başarılar dileriz.
            AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen de konuşmasında iş dünyası ile her zaman istişare içinde çalışacaklarını belirterek şunları söyledi:
            “15 yıl görev yaptığımı Ticaret ve Sanayi Odası’na başka bir konumla geldim. Sizlerle 15 yıldır ITSO’nun bayrağı altında çok güzel hizmetler yaptık, güzel yatırımlara öncülük ettik. Şehrimizin eğitim, kültür, sosyal spor ve turizm alanında gelişmesi adına yapılması gereken her alanında işbirliği yaptık. Buradaki görevlerimizin bize kattığı tecrübeler ve başarılardan sonra Isparta halkımıza daha çok hizmet edebilmek için kendimize yeni bir yol seçtik ve sizlerin karşısına AK Partimizin Belediye Başkan adayı olarak çıktık. Bu güne kadar Ticaret ve Sanayi Odamızın bünyesinde yaptığımız hizmetlerin dışında dışarıdan gelen hizmetlere de öncülük ettik.  Yatırımcılarımızın beklentilerine cevap verebilmek için odamızın yapabileceğinden daha fazlasına yapmaya özen gösterdik.  Isparta’daki sanayinin önünü açmaya çalıştık. Ispartamız bir tarım şehri, biz tarım şehri olarak Isparta’nın sanayileşmesinde neler olması gerektiğini bilerek o yönde ilerlemeye çalıştık. Turizm anlamında memleketimizin çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Ürettiğimiz ürünleri meyveleri tanıttık ve ihracatını artırmaya yönelik işler yaptık. Ispartamızda Ticaret ve Sanayi Odamız en önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Türkiye’de söz sahibidir, dünyada da söz sahibidir. Ben şahsım olarak Odalar ve Borsalar Birliğini ve Odamızı temsilen Dünyada ve Ülkemizde işadamlarını temsilen yöneticilik görevlerinde bulundum. Bu görevleri artık sizlere devrettik ve Ispartamıza daha fazlasını yapacağınızdan eminiz. Bizde belediye Başkanı olarak görev aldığımızda Ticaret ve Sanayi Odası ile Belediye İşbirliğinde yapılabilecek çok daha fazla iş olduğunu biliyoruz.. Artık önünüze hiçbir engel gelmeden belediye ile birlikte işbirliği içerisinde hizmet edeceğiz. Yatırım yapana, istihdam sağlayana çok büyük önem verip ilimizin ekonomisini güçlendirmek için çaba harcayacağız. İstihdamı artırmak çok önemli. Ticaret ve Sanayi Odamız ile belediyemiz işbirliğinde çalışmalar olursa  istihdamın artacağını düşünüyoruz. Milletvekillerimiz Valimiz, esnaf odalarımız, işadamı derneklerimiz, kamu kurumlarımızla  ilimizi çok daha iyiye götüreceğiz. Artık aynı masaya oturup sorunları ve çözümlerini konuşacağız. Eğer bizler uyumlu olarak çalışırsak çok daha iyi olacak ve şehrimizi daha ileriye götüreceğiz. Üzerimize düşen ne varsa bunu yapmak için göreve talibiz. Ispartamıza ve ülkemize hizmet etmek için elimizden gelenin fazlasını yapmak istediğinizi biliyoruz. Ben ve çalışma arkadaşlarım her zaman sizlerin emrinizde olacağız. Sizlerle çok fazla mesai paylaştık. Bundan sonra çok daha fazla beraber çalışacağız. Hepimizin amacı şehrimizi daha da ileriye götürmek o anlamda üzerimize düşen ne varsa yapmaya talibiz. Organize Sanayimizi daha da geliştirmeye çalışmak için her türlü işbirliğine hazırız. Bunların dışında ilimiz için çok daha iyi işler yapacağız. “
            Ardından işadamlarının sorularını yanıtlayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen’in ziyareti karşılıklı sohbet ve görüş alışverişi ile sona erdi.
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

CHP Depremin Merkez Üssünde;
Yakaören 
Köyünü 
Ziyaret 
Ettiler
CHP Depremin Merkez Üssünde; Yakaören Köyünü Ziyaret Ettiler

CHP Depremin Merkez Üssünde; Yakaören Köyünü Ziyaret Ettiler

Isparta Belediyesi Yetmez; 
Oğul Zabun’u 
İş Bankasına 
Müdür Yapın!
Isparta Belediyesi Yetmez; Oğul Zabun’u İş Bankasına Müdür Yapın!

Isparta Belediyesi Yetmez; Oğul Zabun’u İş Bankasına Müdür Yapın!

Şarkikaraağaç Ak Parti Teşkilatı İstifa Etti:
Ak Parti’de
Neler oluyor?
Şarkikaraağaç Ak Parti Teşkilatı İstifa Etti: Ak Parti’de Neler oluyor?

Şarkikaraağaç Ak Parti Teşkilatı İstifa Etti: Ak Parti’de Neler oluyor?

Ak Parti 
Uluborlu’da 
Neler oluyor?
Ak Parti Uluborlu’da Neler oluyor?

Ak Parti Uluborlu’da Neler oluyor?

Kürkçü’den 
flaş açıklama
CHP eski İl Başkanı Kürkçü neden aday olmadığını açıkladı: 
Başarısızlığın
Suçu benim
Kürkçü’den flaş açıklama CHP eski İl Başkanı Kürkçü neden aday olmadığını açıkladı: Başarısızlığın Suçu benim

Kürkçü’den flaş açıklama CHP eski İl Başkanı Kürkçü neden aday olmadığını açıkladı: Başarısızlığın Suçu benim

Millet İttifakı kongrede buluştu: 
İYİ Parti ve
Saadet Partisi 
CHP Kongresinde!
Millet İttifakı kongrede buluştu: İYİ Parti ve Saadet Partisi CHP Kongresinde!

Millet İttifakı kongrede buluştu: İYİ Parti ve Saadet Partisi CHP Kongresinde!

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Medipol Başakşehir2313372046
2Trabzonspor2213362645
3Galatasaray2313462145
4Demir Grup Sivasspor2313461645
5Aytemiz Alanyaspor2311661939
6Fenerbahçe2311751338
7Beşiktaş231184637
8Göztepe22967534
9Gaziantep FK23887-231
10Gençlerbirliği237106-727
11Fraport TAV Antalyaspor236107-1525
12BTC Türk Yeni Malatyaspor226106324
13Yukatel Denizlispor236116-1124
14Çaykur Rizespor227123-1224
15İttifak Holding Konyaspor234109-1321
16MKE Ankaragücü234118-1920
17Kasımpaşa235144-1819
18Hes Kablo Kayserispor233137-3216
2017

Suriye'de kimyasal silah saldırısı düzenlediği tespit edilen Esed rejimine yaptırım uygulanmasını isteyen BM Güvenlik Konseyi karar tasarısını Rusya ve Çin veto etti.

2016

Rusya ve Beşşar Esed rejimi güçleri, kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını ihlal etti. Hava saldırılarında 12 sivil hayatını kaybetti.

2016

Ankara'da düzenlenen Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası'nda Gizem Elmaağaçlı, Evrim Sağlam ve Nevin Akdağ'ın temsil ettiği Makaralı Yay Genç Kız Milli Takımı, altın madalyanın sahibi oldu.

2016

İstanbul'da düzenlenen 18. Balkan Karate Şampiyonası'nda Türkiye 5 altın, 4 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanarak ilk sırada yer aldı.

2015

Türk edebiyatının büyük ustası, gerçek adı Kemal Sadık Gökçeli olan Yaşar Kemal, tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 92 yaşında yaşamını yitirdi.

2013

Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, görevdeki son gününde Vatikan'da kardinallerle vedalaştı.

2012

Fransa Anayasa Konseyi, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasanın iptali konusundaki itirazı kabul etti

2006

Avusturya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen ''çıkar amaçlı suç örgütü elebaşı'' Alaattin Çakıcı, ''borsacı Adil Öngen'i öldürmeye azmettirmek'' suçundan 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

2005

Irak'ın Hilla kentinde patlayıcı yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 127 kişi yaşamını yitirdi.

2003

Ankara 1 Numaralı DGM, kapatılan DEP'in dört eski milletvekilinin yeniden yargılanma istemini kabul etti.

2001

Ulusal Bank'a el konuldu.

1997

MGK'nin 9 saat süren toplantısında ''28 Şubat Kararları'' alındı. Bu kararlar, irticayı Türkiye'nin önündeki en büyük tehlike olarak saptadı. MGK'da, Atatürk ilke ve inkılaplarının ödünsüz uygulanması kararı verildi.

1994

NATO, tarihinin ilk saldırısını Sırplara karşı gerçekleştirdi.

1991

17 Ocak'ta başlayan Irak'a yönelik ''Çöl Fırtınası'' harekatı, Irak'ın Kuveyt'ten çekilmeyi kabul etmesinin ardından imzalanan ateşkes antlaşmasıyla son buldu

1990

1989'un kasım ayında silahlı saldırıda ağır yaralanan gazeteci Kamil Başaran öldü.

1986

İsveç Başbakanı Olof Palme, silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

1980

Yurt dışında çalışan vatandaşlara dövizle askerlik yapma imkanı tanıyan yasa TBMM'de kabul edildi.

1978

Orgeneral Kenan Evren, Genelkurmay Başkanı oldu

1977

Malatya'da İnönü Üniversitesi ile iki yüksek okul hizmete açıldı.

1975

Londra'da metro kazası: 43 kişi öldü.

1972

ABD Başkanı Richard Nixon'ın Çin Halk Cumhuriyeti'ne düzenlediği resmî ziyaret sona erdi. Burada Mao Zedong'la da görüşen Nixon, Çin'i ziyaret eden ilk ABD Başkanı oldu.

1958

İstiklâl Marşı'nın bestecisi Osman Zeki Üngör, bugün öldü.

1949

İstanbul Şehzadebaşı'nda Özel Gazetecilik Okulu açıldı.

1945

Türkiye, Birleşmiş Milletler Beyannamesi'ni imzaladı.

1942

İstanbul Vezneciler'deki Zeynep Hanım Konağı (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi binası) tamamen yandı

1940

Fordham ile Pittsburgh Üniversiteleri takımlarının Madison Square Garden'da yaptığı basketbol maçı, televizyondan yayımlanan ilk basketbol karşılaşması oldu.

1937

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuruldu.

1935

DuPont'ta çalışan Birleşik Amerikalı kimyacı Wallace Carothers, naylonu icat etti.

1933

Berlin'de büyük Reichstag yangını çıktı. Olayın ardından yayımlanan bir kararnameyle Naziler diktatörlüklerinin temellerini atmış oldu.

1925

Almanya'nın ilk cumhurbaşkanı Friedrich Ebert, bugün öldü.

1923

Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul Belediyesince ''fahri hemşehri'' ilan edildi.

1922

Mısır, Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazandı.

1921

TBMM'de ilk bütçe kabul edildi.

1918

Trabzon'un Of ilçesinden Rusya ve Ermenistan birliklerinin çekilişi

1898

Fenerbahçe'nin ve milli takımın efsane futbolcusu Zeki Rıza Sporel, bugün doğdu.

1870

Bulgar Eksarhhanesi, Osmanlı padişahı Abdülaziz'in fermanıyla kuruldu

1856

Islahat Fermanı ilan edildi.

1855

1855 Bursa Depremi meydana geldi.

1644

Abel Tasman ikinci pasifik seyahatine başladı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri