omuhgn.jpg

Tren İstasyonu'nu halkın kullanımına açıyoruz

Tren İstasyonu'nu halkın kullanımına açıyoruz

Tren İstasyonu'nu halkın kullanımına açıyoruz
SİYASET 2
omuhgn.jpg
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Karaağaç, Sermet ve Kepeci halk buluşmasında ISPARTARAY Projesi ile 59 bin m2 arsası olan Tren İstasyonunu  Isparta'nın yeni cazibe merkezi ve yaşam alanı yapacaklarını açıkladı. 
 
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, mahalle toplantılarına devam ediyor. Başdeğirmen, dün de Karaağaç Mahallesi Sosyal Tesisleri'nde bu mahalle sakinleri ile Kepeci ve Sermet Mahallesi halkı ile buluştu. Salonun tıka basa dolu olduğu halk buluşmasına AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ile teşkilat mensupları da katıldı. 
TEVAZU=ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN
 
İlk konuşmayı yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak, 31 Mart'ta AK Parti Adayı Şükrü Başdeğirmen'in belediye başkanı seçileceğini iddia ederek "Tevazu=Şükrü Başdeğirmen, samimiyet= Şükrü Başdeğirmen, gayret= Şükrü Başdeğirmen demektir" dedi.
CAZİBE MERKEZİ OLACAK
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen de kürsüde yaklaşık 1 saatlik konuşma yaptı. Isparta için projelerini ve hayallerini anlatan Başdeğirmen, Karaağaç Mahallesi sınırları içerisindeki tren istasyonunda uygulanacak Ispartaray ve rekreasyon alanı projesinden bahsetti. Tren istasyonunu halkın kullanımına açılacağını müjdeleyen Başdeğirmen, şöyle konuştu:
 
Geçtiğimiz haftalarda açıkladık. ISPARTARAY Projesi. Burada bir tren garımız var. Altyapısı tamamlanmış, tarihi bir eser. Vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için görüşmeler yaptık. Tren istasyonumuz 59 bin m2'lik bir alan. Burayı halkımızın hizmetine açıyoruz. Vatandaşlarımız, öğrencilerimiz, misafirlerimiz için burada sosyal yaşam olacak. Daha önce Hükümetimiz tarafından Turizm Alanı ilan edilmişti. Bunu değerlendireceğiz. Burada banliyö trenleri için bir sistem kuruyoruz. Hafif raylı sistemin maliyeti kilometrede 16 milyon dolar. ISPARTARAY'ı OSB'ye kadar götüreceğiz. Oradaki fabrikalarımızın personel taşıma maliyetleri çok yüksek. Onlara da bir nebze faydamız olsun istiyoruz. Tren İstasyonunda oluşturacağımız yaşam alanında kafeler, restoranlar, kadınlarımız için satış noktaları, vakit geçirecek yerler olacak. Şehir Hastanesi'nin tam karşısında bir yer. Karaağaç, Sermet, Kepeci, Davraz'a canlılık gelecek İstasyon Caddesi eski haline dönecek.Nerede o eski canlı olduğu günler. Şehrimiz IYAŞ bölgesine kaydı. Buralar sessizleşti. Cansız ve sessiz bölgelerimizi öne çıkaracağız. Genel ve yerel iktidarı aynı masada oturtacağız. 3 milletvekilimiz, il başkanımız ile el birliğinde yapamayacağımız hiçbir şey yok. Biz hazır asker olarak bekliyoruz. 1 Nisan'dan itibaren startı veriyoruz.
TRAMBÜS HATTI
Diğer projemiz trambüs hattı. Raydan mı yoksa yoldan mı gittiğini fark edemeyeceksiniz bile. Elektrik ile çalışıyor. Çok düşük maliyetli. Halk Otobüslerimiz SDÜ hattı için 25 otobüs çalıştırıyor. Personel parası, yakıt parası derken çok yüksek maliyet. Bu araçlar ile maliyetler düşecek. 330 kişilik araçlar ile trafikte daha az otobüs olacak. Memleketimizde kapalı duraklara ihtiyaç var. Öğrenciyi 1 TL'ye taşımak mesele değil, önemli olan onlara verdiğiniz değer. Türkiye'nin her yerinde kapalı duraklara geçildi. Isparta'da 10 yıldır aynı. Yanı başımızda Burdur'da klimalı, bilgi ekranlı duraklar yapıldı. 23 Aralık'ta bu konuyu gündeme getirdik. Neden böyle demişiz. Biz söyledik ya bugün 2 otobüs durağı kapalı oldu. Hayırlı-uğurlu olsun. Daha gelmeden hizmet vermeye başladık. 
HEYKELE VERİLEN DEĞERE BAKIN
1 kapalı durağın 30 bin TL maliyeti olduğu söylendi. Isparta'da 1200 tane durak varmış 'nasıl yapacağımız' soruldu. Ama Dede Korkut heykeline ve müzesine 95 milyon TL harcamayı göze alıyorsunuz. Şaka değil. 95 milyon TL'lik Dede Korkut heykeli yapılacak, ihaleye çıkıldı kimse girmedi. Heykele verilen değer bu, halkımıza verilen değer bu. Bugün 2 tane geldi. Biz geldiğimizde tamamı değişecek. Isparta'da artık öncelikli hizmeti bilmek zorundayız. 
BİZİM SEVİYEMİZİN ÇITASI 
YÜKSEK OLUR
Terminali yapmayacağımızı söylemişler. Biz o hataya düşmeyiz. Düşenlerin eseri yukarıda 25 yıldır mevta olarak yatıyor (ITKM) 'Bitince kurdeleyi sayın Başkanımız uygun görürse beraber keseriz' demiştik. 20 gün sonra cevap verdiler. 'Zatın biri beni kurdele kesmeye davet etmiş' demiş. Ben asla o seviyeye düşmem. Ben 'Sayın Başkan' diyeceğim. Bizim seviyemiz sizlere layık olacak  seviyede olacaktır. Benim sözümde bir hata varsa söyleyin. İnsanlar ağzından çıkacağı bilecek. Ne söylediği değil ne konuşmayacağını bilecek. AK Partimizin seviyesini koruyarak siyasetimizi en üst seviyede tutmaya devam edeceğiz. 
KAMULAŞTIRILAMAMIŞ YERLERE YATIRIM YAPILIYOR
Bugüne kadar yapılanlara teşekkür ettik. Çok daha üstüne taşıyacağız. Yapılan hizmetler vatandaşa faydalı olacak. Bizim sağa-sola atılacak paramız yok. Işıkkent'te güreş alanı yapılıyor. 10 milyon TL maliyetli. Nereye yapılıyor Isparta'nın en değerli yerine. Arsasının değeri 60 milyon TL. Eski ISBAŞ Fabrikası'nın olduğu alan. 45 bin m2'lik alanınn 22 bin m2'si başkasına ait. Vatandaşın yeri. Mahkemelik durumdalar. Hadi bakalım temizle. Vatandaşın arsası üzerine güreş alanı yapıyoruz. Yerini iyi seçin. Gidin başka yerlerde yapın. 10 TL'lik yere 100 TL ödeyeceğiz. Terminal kamulaştırılamamış arazi üzerine yapılıyor. Orası da mahkemelik. Paralarımız çarçur edilmesin. Orada bir kule yapıyor. En üst katında döner restoran var. Alt kadında başkanlık makamı olduğu söyleniyor. Diğer katlarda da mermer eserler varmış, panoramik asansör ile çıkarken onları görecekmişiz. Orada 130 TL'den arazi kamulaştırıldı. Mahkemeye verdiler. Mahkeme 630 TL fiyat tespiti yaptı. 19 milyona istimlak edilecek yer 100 milyonu buldu. Müteahhit işi bıraktı. Çık işin içinden. Nasıl bir hesaptır bu. Bunları ancak biz çözeriz başkası çözemez. 
BELEDİYE YATIRIMIN ÖNÜNÜ AÇAR
Belediyemizin OPET benzin istasyonu var. Orada 24 aydır kira zaiyatı var. Kervansaray aynı. ITKM aynı. 20 yıl önce bitseydi. şimid 650 dükkanımız var. O gün belediye meclis üyesiydim. 4 yıl yıkamadı. Yeni temel attı. Çözümsüz hale getirdi. Bencillik yapmasaydı bugün 650 dükkanımız vardı. Geçen 20 yılda 20 milyon TL kira kaybımız var. BAKA yönetimindeyim. Antalya'da  Burdur'da belediyelere projeler karşılığında hibe verdik. Isparta Belediyesi 1 tane proje yapmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız geldi, 'bir isteğin var mı' dedi, 'yok bizim çok paramız var' dedi. Artık değişim zamanı geldi. Değiştirmek gerekiyor. Pomza fabrikalarımızı halka açalım dedim. Hadi seçim öncesi açalım. Bizde arkadaşları toplayalım bir fabrika yaptıralım. Belediye altyapı oluşturur. İmkan tanır, iş görür, ruhsatı 8 ayda değil, 1 haftada verir. Belediye lokanta açmaz, yatırımın önünü açar. Biz insan odaklı çalışacağız. Aklımızla alay ediyorlar. Asfalt döküyorlar, kilit taşı yapıyorlar. Bizi bunlarla mutlu edeceğini zannediyorlar. Bir belediye başkanı 5 gün kilit taşının önünde fotoğraf çektirir mi? Biz kilit taşından mutlu mu olacağız. Teknolojik bir şeyler yapın. Biz sizi kilit taşı ve asfalt ile mutlu etmeyeceğiz. 
ISPARTA'YI GÜL KOKUSU İLE BULUŞTURACAĞIZ
BELMAŞ geçmişte bu şehre 5 bin konut yaptı. AK Parti döneminde Çünür Toki ve Akkent Toki yapıldı. 15 yıllık dönemde 1 tane sosyal konut üretilmedi. Evi olmayanlara sosyal konut yapılmalı. Allan nasip ederse biz evi olmayanlara sosyal konut yapacağız. 
Bu memleketin bir sorunu var. Koku sorunu. 10 yıldır bunu sahiplenmiyor. Ama biz sahibini bulduk. Sahibi biziz. Yapacak olan biziz. 25 yıl önce yapılan atık su tesisi 150 bin nüfus kapasiteli. Şuan 300 bin kişinin atığı oraya gidiyor. Tabi tesis yetmiyor, yandan akıyor gidiyor. Bu koku yapmaz mı? Yapacağımız en güzel işlerden birisi de Isparta'yı gül kokusu ile buluşturmak. 
ÇAKALLAR PUSUDA BEKLİYOR
AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ise konuşmasında 31 Mart seçiminin önemine dikkat çekti. Karşı cephede oluşturulan ittifaklar için 'kuzu postuna girmiş çakallar' diye tanımlayan Zabun, şöyle dedi:
"Bu millet bizi her seçimde yukarı taşıdı. Çok mücadele ettiler. Yüzde 34 ile başladık vatandaşımız hizmeti görünce sürekli oyumuzu yukarıya taşıdı. İnşallah bu yükseliş 31 Mart'ta da devam edecek. 31 Mart seçimi 24 Haziran'dan farklı değil. Bir tarafta HDP-CHP ile, diğer tarafta CHP-İYİ Parti ile ittifak halinde. Bunların hepsi kuzu postuna girmiş çakal. Hepsi pusuda bekliyor. Aldanmayacağız, fırsat bırakmayacağız. İrademize sahip çıkacağız. Geleceğimize sahip çıkacağız. Mazluma, insanlığa, vicdana, hakka, hakikata sahip çıkacağız. Biz yeniden tarih yazacağız. 
YAŞANABİLİR KENTSEK HÜKÜMETİMİZ SAYESİNDE
Isparta yaşanabilir şehir diye reklam yapıyorlar. Yaşanabilir şehir unvanı nereden geliyor biliyor musunuz? Hükümet tarafından yapılan yatırımlar Isparta'ya yaşanabilir şehir yapıyor. Sağlık ve eğitimde Türkiye birincisiyiz. Arkadaş çıkıyor kendi marifeti gibi konuşuyor. Buna baktığınız zaman ne olduğu görünüyor."
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
kozlucalı1 yıl önce
belediye başkanı kim olursa olsun yeterki ıspartaya hizmet etsin. kapalı durak diyorsunuz ama önce bir durakları düzenlemeniz lazım . gülistan polis merkezinde iki ışık arası 1 km durak sayısı 4 .adım başı durak . trafik için duraklar yeniden düzenlenmeli. bazı yerlere 4-5 hat otobüs giderken bazı yerlere 1 hat gitmekte. hatlaradaki yolcu ve hat uzaklığına göre sefer aralıkları daraltılabilir. acilen çarşı,kafeler ve iyaş alışveriş civarı esnafın kaldırım işgalinden kurtarılmalı.

BENZER HABERLER

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’dan örnek davranış; 
İhtiyaç Sahibi 
Vatandaşın 
Alışverişini yapıp
Evine Teslim Etti
CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’dan örnek davranış; İhtiyaç Sahibi Vatandaşın Alışverişini yapıp Evine Teslim Etti

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’dan örnek davranış; İhtiyaç Sahibi Vatandaşın Alışverişini yapıp Evine Teslim Etti

CHP Koronovirüs için işi ciddi tutuyor; 
Kriz 
Masası 
Kuruldu
CHP Koronovirüs için işi ciddi tutuyor; Kriz Masası Kuruldu

CHP Koronovirüs için işi ciddi tutuyor; Kriz Masası Kuruldu

İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Aydın’dan sert tepki; 
Bu Yaptığınız
Demokrasiye
Sığmaz…
İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Aydın’dan sert tepki; Bu Yaptığınız Demokrasiye Sığmaz…

İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Aydın’dan sert tepki; Bu Yaptığınız Demokrasiye Sığmaz…

İYİ Parti İl Başkanı Tandoğan; 
Hükümet
Ne gerekiyorsa
Onu yapmalıdır
İYİ Parti İl Başkanı Tandoğan; Hükümet Ne gerekiyorsa Onu yapmalıdır

İYİ Parti İl Başkanı Tandoğan; Hükümet Ne gerekiyorsa Onu yapmalıdır

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı; 
Vatandaş can, 
Onlar mal 
Derdinde
CHP İl Başkanı Yalım Halıcı; Vatandaş can, Onlar mal Derdinde

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı; Vatandaş can, Onlar mal Derdinde

CHP’nin Af Yasasındaki o konuya itirazı var; 
Asla Cinsel
İstismar 
Suçlarını 
Aklayamazsınız
CHP’nin Af Yasasındaki o konuya itirazı var; Asla Cinsel İstismar Suçlarını Aklayamazsınız

CHP’nin Af Yasasındaki o konuya itirazı var; Asla Cinsel İstismar Suçlarını Aklayamazsınız

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Trabzonspor2615383153
2Medipol Başakşehir2615382553
3Galatasaray2614482450
4Demir Grup Sivasspor2614571849
5Beşiktaş261385844
6Aytemiz Alanyaspor2612771943
7Fenerbahçe2611871240
8Göztepe261097137
9Gaziantep FK268108-532
10Yukatel Denizlispor268117-831
11Fraport TAV Antalyaspor267109-1430
12Gençlerbirliği267127-1128
13Kasımpaşa267145-1226
14İttifak Holding Konyaspor2651011-1226
15BTC Türk Yeni Malatyaspor266137-225
16Çaykur Rizespor267154-1825
17MKE Ankaragücü265138-2223
18Hes Kablo Kayserispor265147-3422
2017

Nevşehir'de turistleri taşıyan sıcak hava balonunun elektrik direğine çarparak düşmesi sonucu Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Yardımcı Konsolos olarak görev yapan Vincent Caumontat Touja hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı

2017

Somali'nin başkenti Mogadişu'da Savunma Bakanlığı binası yakınlarındaki intihar saldırısında 13 kişi öldü, 10 kişi yaralandı

2017

Mısır'da DEAŞ'ın iki kiliseyi hedef alan terör saldırılarında 43 kişi öldü, 119 kişi yaralandı. Mısır'da 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi

2016

Ulaştırma Bakanlığınca nüfusu 500'den az olan ve bugüne kadar hiçbir mobil haberleşme hizmeti alamayan 1799 yerleşim yerinin kapsama alanına dahil edilmesiyle ilgili proje tamamlandı. Böylece Türkiye'nin tamamı "çevrim içi" oldu

2016

Amerikalı girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketi, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) malzemesini bıraktıktan sonra, okyanustaki yüzen platforma ilk defa başarılı dikey iniş gerçekleştirdi

2014

Dünya Sağlık Örgütü, Batı Afrika'daki Ebola salgınının, 40 yıl önce hastalığın ortaya çıkmasından bu yana görülen ''en korkutucu" salgınlardan biri olduğunu açıkladı

2013

İran'ın güneyindeki Buşehr eyaletinde meydana gelen 6,1'lik depremde 37 kişi hayatını kaybetti, 850 kişi yaralandı

2013

Mars'ta görev yapan keşif aracı Curiosity'nin gönderdiği ilk bulgular, kırmızı gezegenin orijinal atmosferinin büyük bir kısmını kaybettiği görüşünü güçlendirdi

1998

Mekke yakınlarında Mina'da 180 hacı adayı, şeytan taşlama sırasında yaşanan izdihamda yaşamını yitirdi

1993

Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti

1991

Gürcistan'da yapılan halk oylamasıyla Sovyetler Birliği'nden bağımsızlık kararı alındı

1988

Şair, gazeteci, yazar Şevket Rado öldü. ''Ümit Dünyası'' ünlü yapıtları arasındaydı

1985

Kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı Alparslan Türkeş, 4,5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi

1985

Tiyatronun ilk kadın oyuncularından Şaziye Moral, 82 yaşında İstanbul'da öldü

1982

Anıtkabir Müdürlüğü, Anıtkabir Komutanlığına dönüştürülerek Genelkurmay Başkanlığına bağlandı

1982

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Dışişleri Bakanlığı yapan Prof. Dr. Turan Güneş 61 yaşında öldü

1979

Türkiye'de ilk kez bir hastanın kulağına kıkırdak nakli yapıldı

1958

CHP'nin yayın organı Ulus gazetesi üçüncü kez kapatıldı. Kapatmaya, Ankara Milletvekili Bülent Ecevit'in bir yazısı yol açtı

1952

Şehir Tiyatroları Müdürlüğüne, İstanbul Emniyet 3. Şube Müdürü görevinde iken Orhan Hançerlioğlu getirildi

1950

İlk Türk karikatürcülerinden Cemil Cem İstanbul'da öldü

1945

Türkiye'de yerli ampul üretimi başladı

1936

İstanbul Telefon Şirketi devletçe satın alındı

1932

İlk kadın hakim Mürüvvet Hanım Adana'da göreve başladı

1928

TBMM , Anayasa'nın ikinci maddesini değiştirdi ve laiklik yürürlüğe girdi. Söz konusu maddeden, "Türkiye Devleti'nin dini İslam'dır" bölümü çıkarıldı.

1860

Dünyada ilk kez bir ses kayıt altına alınabildi.

1588

Büyük Türk mimarı Mimar Sinan 99 yaşında öldü

1336

Timur, Türk komutan ve Büyük Timur İmparatorluğu'nun kurucusu (ö. 1405)

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri