omuhgn.jpgomuhgn.jpgomuhgn.jpg

Belediyemizin paraları çarçur ediliyor

Belediyemizin paraları çarçur ediliyor

Belediyemizin paraları çarçur ediliyor
SİYASET 0
omuhgn.jpg
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, yeni otogar, güreş sahası gibi projelerin kamulaştırılması tamamlanmadan başlanmasından kamu zararı doğduğunu, atalardan kalan Belediye mülklerinin ise verimli değerlendirilmemesinden ötürü kira geliri kaybına neden olunduğunu iddia etti.
 
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, dün Binbirevler ve Batıkent Mahallesi sakinleri ile buluştu. Düğün  salonunu tıka basa dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Adayı Başdeğirmen, Belediye yönetimini kamu kaynaklarını çarçur etmekle suçladı. Halka Belediye yönetimini şikayet eden Başdeğirmen, ‘büyük projeler ve hizmetler için geliyoruz’ dedi.
 
Binbirevler ve Batıkent ortak programında ilk konuşmayı yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak, 31 Mart akşamı herkesi zafer kutlaması için Isparta Belediyesi önüne davet etti.
 
Daha sonra yoğun alkış altında kürsüye çıkan AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, rutin belediyecilik hizmeti için göreve talip olmadığının altını çizdi. Isparta halkının refah düzeyini artırmak istediğini belirten Başdeğirmen, şöyle konuştu:
BELEDİYE MEVZUATINA SINIRLI KALMAYACAĞIZ
“En güzel hizmet için karşınızdayım. Sadece rutin hizmetler için değil,  Belediyecilik mevzuatı ile sınırlandırılmış hizmetler iç n değil toplumumuzun refah düzeyini artırmak için geliyoruz. 57 yıldır bu şehirde yaşıyorum. Bu şehirde doğdum, okudum, büyüdüm, evlendim, çocuk sahibi oldum. Bu şehirde kazandım, burada yatırım yaptı ve Allah nasip ederse burada öleceğim. Mezarım Asri Mezarlık’ta olacak. Bu memlekette yaşayan, bu memleketin sorularını bilen ve dertlenen bir insan olarak karşınızdayım. Benim atalarım yüzyıllar öncesinden buraya gelmiş. 40 yıldır ticaretin içindeyim. Kendi hayatımız, kendi kazancımız dışında her türlü sosyal faaliyet içerisinde bulunduk. 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Belediyecilik eğitimimi alarak geldim. 15 yıl ITSO’da yöneticilik yaptım. Ben yaptım, ben bilirim demek bize yakışmaz. Bizim dönemimizde sizlerin fikirlerine saygı olacak. Ben bilirim de yanlışlık vardır. Doğruyu bulamk için çalışacağız. Başka yerlerin güzelliklerini örnek alacağız.
BEN BİLİRİM, BEN YAPARIM KAPRİSİ İÇİNDE OLMAYACAĞIM
Sadece bir kapris, ‘ben yapmam, beğenmedim’ gibi yaklaşımlarla ITKM projesini uygulamadık. Ne oldu biliyor musunuz 65 dükkan kaybettik. Şimde 650 dükkan belediyenin olacaktı. Ve ITKM 25 yıldır mevta durumda. Sadece yılda 1 kez güreş yapılacak yere güreş alanı yapıyoruz. Yapılan yerin arsa değeri 60 milyon TL. Arsanın 22 bin m2’si vatandaşa ait. Vatandaş mahkemeye başvurdu. Terminal 160 bin m2’lik bir yer. Kamulaştırılmayan yerler var. Orası da mahkemelik. Paralarımız çarçur ediliyor.
BEBEK CENAZELERİNİ ÇIKARMAK ZORUNDA KALDIK
Asri mezarlık ile mahrukatçılar sitesi arasında bir yer var. Vatandaşın yeri. Vatandaş yerimi alın diyor, 1 milyon TL istedi. Vermediler, olmaz dediler. Bu arada cenazelerimizi oraya gömdük. Çoğu bebek mezarları. Mahkemeye gitti vatandaşın yerine 2.5 milyon değer biçildi. 6 ay önce 1 milyon verse bitecekti. Sonra ne yaptık biliyor musunuz? Mahkeme kararıyla cenazeler çıkarıldı, başka yere defnedildi. Çoğu bebek cenazesi. Sen heykelere milyonlar harcayacaksın vatandaşın yerinin parasını vermeyeceksin. OPET benzinlik ihaleye çıktı. Aylık 100 bin TL’den gitti. Hata yapmışlar, ihale iptal oldu. 24 aydır boş duruyor. Belediyenin zararı 2.4 milyon TL. Otel Isparta 3 yıl atıl kaldı. Atatürk parkı 2 yıl sonra açıldı. Kervansaray restoran 3 yıl atıl kaldı. Kültür Sarayı 2.5 yıl açılamadı. Buralardan kira geliri kaybımız var. Atalarımızdan, büyüklerimizden kalan belediye mülklerinin kıymeti bilinmedi. Fuat Uyar, Ziya Zeynelgil, sayın Aybatılı hizmet bırakıp gitmişler, sağolsunlar. Artık görev değişikliği kaçınılmazdık.
DAHA ÇOK FABRİKA OLACAK
Isparta’da 3 önemli pomza yatağı var. Kullanım hakkı belediyenin. 100 yıldan fazla yetecek madenimiz var. Nevşehir’de pomza sahalarının kullanımı da Belediyeye ait. Ama orada belediye ne yapmış biliyor musunuz? Pomzanın kullanım hakkını özel sektöre vermiş. Kantar tartıyor, parasını alıyor. Pomzayı alan özel sektör de biriket üretiyor. 40 tane fabrika var. Bize Balkanların en büyüğü dediler. Biz de 1 tane fabrika var. Yılda 25-30 milyon adet biriket üretiliyor. Nevşehir’deki fabrikaların görün bir tanesi yılda 50 bin biriket üretiyor. Nevşehir’deki fabrikalar bizden 55 kat daha büyük. Aklımızla neden alay ediyorsunuz. Üretimin, yatırımın önünü açacaksın. Yoksa sanayi nasıl geliyor. İmar projelerini 8-12 ayda verirsen adamı yıldırırsın, yatırım yapmaz. Pomza madenlerinin tapusu belediyenin elinde kalacak, kantara çıkarıp tarttıktan sonra parasını alacaksın, özel  sektör de fabrika yapacak. Daha çok üreteceksin, daha çok istihdam oluşturacaksın. Bunun neresi zarar. Yatırımcının önünü açmadan, maalesef büyüyemeyiz. İlimizin ekonomik değerleri en üst düzeyde kullanılacak.
AKLIMIZLA ALAY EDİYOR
Bir proje var. Onun kavgasını yapıyoruz. Kapalı duraklar. Sayın Başkan gece vakti önüne geçti açıklama yaptı. Bu projeymiş’ gibi küçümseyen laflar. Yağmurda, karda otobüs bekleyen öğrenci için evet büyük proje. Bir de ‘patent aldık’ diyor. Aaaaaaa yalana bak. Patent nasıl alınır. Biz gelmeden hizmete başladık. Şehir Hastanesi önüne üst geçit yapacağımızı açıkladık. Çok beğenildi. Geçtiğimiz günlerde sayın başkan yardımcısı çıkmış açıklama yapıyor. Kendisi de çıkmıyor. Şehir Hastanesi önünde büyük sıkıntılar var. Adam karşıya eczaneye gidecek 20 dakikada geçemiyor. Harika bir hastanemiz oldu. Oraya bir üst geçit lazım. Asansörlü ve yürüyen merdivenli. Biz dedikten sonra sayın Başkan yardımcısı çıkmış biz 2017’den önce imar planına işledik diyor. ‘Proje bizim’ diyor. Al senin olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Uygulanmayan projeyi 2003’de düşünsen ne olur, 2023’de düşünsen ne olur. Aklımızla alay ediyorlar. Ağlaınacak halimize gülüyoruz.
HASTANE YAPIMINI 2.5 YIL OYALADI
Şehir Hastanesi inşaatına 4 yıl önce başladılar.. Türkiye’nin ilk 3 büyük hastanesinden birisi Isparta’ya yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Isparta sevgisini böyle gösterdi. Orada belediyenin 2 bin m2 yeri vardı. Bize ver’ dendi, parasını istedi. 2.5 yıl 2 bin m2 yer için oyaladı. Hastanenin yapımını geciktirdi. Gariban bir vatandaşın yeri olsaydı inanın bedavaya verirdi. Memleketime hastane yapılsın yeterki derdi. Sayın Başkan ‘hayır’ dedi, 3 milyon TL istedi.
BEN İÇİNDEYİM, HASTANEYİ
YAPTIRMAMAK İÇİN UĞRAŞTI
AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da konuşmasında Şehir Hastanesi’nin yapım sürecini anlattı. O zaman İl Genel Meclisi üyesi olduğunu belirten Zabun, ‘İl Özel İdaresi 100 bin m2 yeri bedavaya verdi, Isparta Belediyesi 2 bin m2 yer için 2.5 yıl oyaladı. Amacı hastaneyi yaptırmamaktı” dedi
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Yeniden Refah Partisi’nden; 
KKTC 
Cumhurbaşkanı’na 
Sert tepki!
Yeniden Refah Partisi’nden; KKTC Cumhurbaşkanı’na Sert tepki!

Yeniden Refah Partisi’nden; KKTC Cumhurbaşkanı’na Sert tepki!

Başkan Koç, 
Afyonkarahisar
Kongresine 
Katıldı
Başkan Koç, Afyonkarahisar Kongresine Katıldı

Başkan Koç, Afyonkarahisar Kongresine Katıldı

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan; 
Kongreye 
Gidiyor…
Yeniden Refah Partisi 1. Olağan; Kongreye Gidiyor…

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan; Kongreye Gidiyor…

Milletvekili 
Cesur rekor
Kırdı
Milletvekili Cesur rekor Kırdı

Milletvekili Cesur rekor Kırdı

İYİ Parti 
Teşkilatı 
Mecliste
İYİ Parti Teşkilatı Mecliste

İYİ Parti Teşkilatı Mecliste

Erdoğan’ndan yeni genelge: 
Akrabalarını 
işe alamayacaklar
Erdoğan’ndan yeni genelge: Akrabalarını işe alamayacaklar

Erdoğan’ndan yeni genelge: Akrabalarını işe alamayacaklar

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Aytemiz Alanyaspor7412514
2Demir Grup Sivasspor7313512
3Trabzonspor7313412
4İttifak Holding Konyaspor7313412
5Fenerbahçe7322411
6Medipol Başakşehir7322311
7Antalyaspor7322011
8Gaziantep FK7322-111
9BTC Türk Yeni Malatyaspor7331610
10Galatasaray7214010
11Göztepe722319
12Beşiktaş7232-28
13Yukatel Denizlispor7232-28
14Çaykur Rizespor7232-58
15MKE Ankaragücü7232-58
16Kasımpaşa7241-47
17Gençlerbirliği7043-63
18İstikbal Mobilya Kayserispor7043-73
2017

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2017) BAE Takımı Emirates'in İtalyan bisikletçisi Diego Ulissi kazandı

2017

Terör örgütü PKK/PYD, Suriye'de DEAŞ'ın kalesi olarak bilinen Rakka'nın tamamını ABD destekli operasyonla ele geçirdi

2015

Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılan Türksat 4B uydusundan ilk sinyal, Türkiye saatiyle 09.01'de İtalya'nın Fucino yer istasyonundan alındı

2008

Türkiye, 2009 - 2010 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine 151 oyla kabul edildi.

1987

Eski cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, Devlet töreninden sonra Devlet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

1979

Rahibe Teresa'ya Nobel Barış Ödülü verildi.

1976

Tofaş'ın Murat 131 otomobilleri üretimine izin verildi.

1976

Müzisyen Nil Karaibrahimgil, bugün doğdu.

1973

OPEC, bazı batılı ülkelere, Suriye ile olan savaşında İsrail'e yardım ettikleri gerekçesiyle petrol ambargosu uygulamaya başladı.

1972

Türkiye İşçi Partisi davası sonuçlandı. 21 sanığa ağır hapis cezası verildi. Genel Başkan Behice Boran 15 yıla mahkûm oldu.

1972

Pop müzisyeni Tarkan, bugün doğdu.

1962

Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, siyasi Af Kanunu'nu imzaladı. 258 Yassıada hükümlüsünün tahliyesine başlandı

1956

Türkiye ilk şeker ihracatını gerçekleştirdi

1953

Türk müzisyen, sinema ve dizi oyuncusu, Özkan Uğur, bugün doğdu.

1951

Türkiye'nin NATO'ya katılmasıyla ilgili protokol, Londra'da imzalandı.

1950

Türkiye'nin de Kore Savaşı'na katılmasıyla 500 kişilik ilk Türk askerî birliği Kore'ye ulaştı ve Pusan'da karaya çıktı.

1945

Juan Peron, Arjantin Devlet Başkanı oldu

1945

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi açıldı.

1938

Atatürk ilk ağır komaya girdi.

1933

Albert Einstein, Almanya'dan Amerika'ya kaçtı.

1922

Gökçeada'nın kurtuluşu

1919

Batı Trakya'daki İskeçe Kasabası, Yunanlılar tarafından işgal edildi.

1915

"Satıcının Ölümü" adlı eseriyle ün kazanan ABD'li oyun yazarı Arthur Miller, bugün doğdu.

1912

Bulgaristan, Yunanistan ve Sırbistan bir araya gelerek Osmanlı Devleti'ne karşı savaş açtı (I. Balkan Savaşı).

1448

János Hunyadi komutasında ve çoğunluğu Macarlardan oluşan ordu, II. Murat'ın komutasındaki Osmanlı ordusuyla karşı karşıya geldi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri