Belediyemizin paraları çarçur ediliyor

Belediyemizin paraları çarçur ediliyor

Belediyemizin paraları çarçur ediliyor
SİYASET 0
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, yeni otogar, güreş sahası gibi projelerin kamulaştırılması tamamlanmadan başlanmasından kamu zararı doğduğunu, atalardan kalan Belediye mülklerinin ise verimli değerlendirilmemesinden ötürü kira geliri kaybına neden olunduğunu iddia etti.
 
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, dün Binbirevler ve Batıkent Mahallesi sakinleri ile buluştu. Düğün  salonunu tıka basa dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Adayı Başdeğirmen, Belediye yönetimini kamu kaynaklarını çarçur etmekle suçladı. Halka Belediye yönetimini şikayet eden Başdeğirmen, ‘büyük projeler ve hizmetler için geliyoruz’ dedi.
 
Binbirevler ve Batıkent ortak programında ilk konuşmayı yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak, 31 Mart akşamı herkesi zafer kutlaması için Isparta Belediyesi önüne davet etti.
 
Daha sonra yoğun alkış altında kürsüye çıkan AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, rutin belediyecilik hizmeti için göreve talip olmadığının altını çizdi. Isparta halkının refah düzeyini artırmak istediğini belirten Başdeğirmen, şöyle konuştu:
BELEDİYE MEVZUATINA SINIRLI KALMAYACAĞIZ
“En güzel hizmet için karşınızdayım. Sadece rutin hizmetler için değil,  Belediyecilik mevzuatı ile sınırlandırılmış hizmetler iç n değil toplumumuzun refah düzeyini artırmak için geliyoruz. 57 yıldır bu şehirde yaşıyorum. Bu şehirde doğdum, okudum, büyüdüm, evlendim, çocuk sahibi oldum. Bu şehirde kazandım, burada yatırım yaptı ve Allah nasip ederse burada öleceğim. Mezarım Asri Mezarlık’ta olacak. Bu memlekette yaşayan, bu memleketin sorularını bilen ve dertlenen bir insan olarak karşınızdayım. Benim atalarım yüzyıllar öncesinden buraya gelmiş. 40 yıldır ticaretin içindeyim. Kendi hayatımız, kendi kazancımız dışında her türlü sosyal faaliyet içerisinde bulunduk. 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Belediyecilik eğitimimi alarak geldim. 15 yıl ITSO’da yöneticilik yaptım. Ben yaptım, ben bilirim demek bize yakışmaz. Bizim dönemimizde sizlerin fikirlerine saygı olacak. Ben bilirim de yanlışlık vardır. Doğruyu bulamk için çalışacağız. Başka yerlerin güzelliklerini örnek alacağız.
BEN BİLİRİM, BEN YAPARIM KAPRİSİ İÇİNDE OLMAYACAĞIM
Sadece bir kapris, ‘ben yapmam, beğenmedim’ gibi yaklaşımlarla ITKM projesini uygulamadık. Ne oldu biliyor musunuz 65 dükkan kaybettik. Şimde 650 dükkan belediyenin olacaktı. Ve ITKM 25 yıldır mevta durumda. Sadece yılda 1 kez güreş yapılacak yere güreş alanı yapıyoruz. Yapılan yerin arsa değeri 60 milyon TL. Arsanın 22 bin m2’si vatandaşa ait. Vatandaş mahkemeye başvurdu. Terminal 160 bin m2’lik bir yer. Kamulaştırılmayan yerler var. Orası da mahkemelik. Paralarımız çarçur ediliyor.
BEBEK CENAZELERİNİ ÇIKARMAK ZORUNDA KALDIK
Asri mezarlık ile mahrukatçılar sitesi arasında bir yer var. Vatandaşın yeri. Vatandaş yerimi alın diyor, 1 milyon TL istedi. Vermediler, olmaz dediler. Bu arada cenazelerimizi oraya gömdük. Çoğu bebek mezarları. Mahkemeye gitti vatandaşın yerine 2.5 milyon değer biçildi. 6 ay önce 1 milyon verse bitecekti. Sonra ne yaptık biliyor musunuz? Mahkeme kararıyla cenazeler çıkarıldı, başka yere defnedildi. Çoğu bebek cenazesi. Sen heykelere milyonlar harcayacaksın vatandaşın yerinin parasını vermeyeceksin. OPET benzinlik ihaleye çıktı. Aylık 100 bin TL’den gitti. Hata yapmışlar, ihale iptal oldu. 24 aydır boş duruyor. Belediyenin zararı 2.4 milyon TL. Otel Isparta 3 yıl atıl kaldı. Atatürk parkı 2 yıl sonra açıldı. Kervansaray restoran 3 yıl atıl kaldı. Kültür Sarayı 2.5 yıl açılamadı. Buralardan kira geliri kaybımız var. Atalarımızdan, büyüklerimizden kalan belediye mülklerinin kıymeti bilinmedi. Fuat Uyar, Ziya Zeynelgil, sayın Aybatılı hizmet bırakıp gitmişler, sağolsunlar. Artık görev değişikliği kaçınılmazdık.
DAHA ÇOK FABRİKA OLACAK
Isparta’da 3 önemli pomza yatağı var. Kullanım hakkı belediyenin. 100 yıldan fazla yetecek madenimiz var. Nevşehir’de pomza sahalarının kullanımı da Belediyeye ait. Ama orada belediye ne yapmış biliyor musunuz? Pomzanın kullanım hakkını özel sektöre vermiş. Kantar tartıyor, parasını alıyor. Pomzayı alan özel sektör de biriket üretiyor. 40 tane fabrika var. Bize Balkanların en büyüğü dediler. Biz de 1 tane fabrika var. Yılda 25-30 milyon adet biriket üretiliyor. Nevşehir’deki fabrikaların görün bir tanesi yılda 50 bin biriket üretiyor. Nevşehir’deki fabrikalar bizden 55 kat daha büyük. Aklımızla neden alay ediyorsunuz. Üretimin, yatırımın önünü açacaksın. Yoksa sanayi nasıl geliyor. İmar projelerini 8-12 ayda verirsen adamı yıldırırsın, yatırım yapmaz. Pomza madenlerinin tapusu belediyenin elinde kalacak, kantara çıkarıp tarttıktan sonra parasını alacaksın, özel  sektör de fabrika yapacak. Daha çok üreteceksin, daha çok istihdam oluşturacaksın. Bunun neresi zarar. Yatırımcının önünü açmadan, maalesef büyüyemeyiz. İlimizin ekonomik değerleri en üst düzeyde kullanılacak.
AKLIMIZLA ALAY EDİYOR
Bir proje var. Onun kavgasını yapıyoruz. Kapalı duraklar. Sayın Başkan gece vakti önüne geçti açıklama yaptı. Bu projeymiş’ gibi küçümseyen laflar. Yağmurda, karda otobüs bekleyen öğrenci için evet büyük proje. Bir de ‘patent aldık’ diyor. Aaaaaaa yalana bak. Patent nasıl alınır. Biz gelmeden hizmete başladık. Şehir Hastanesi önüne üst geçit yapacağımızı açıkladık. Çok beğenildi. Geçtiğimiz günlerde sayın başkan yardımcısı çıkmış açıklama yapıyor. Kendisi de çıkmıyor. Şehir Hastanesi önünde büyük sıkıntılar var. Adam karşıya eczaneye gidecek 20 dakikada geçemiyor. Harika bir hastanemiz oldu. Oraya bir üst geçit lazım. Asansörlü ve yürüyen merdivenli. Biz dedikten sonra sayın Başkan yardımcısı çıkmış biz 2017’den önce imar planına işledik diyor. ‘Proje bizim’ diyor. Al senin olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Uygulanmayan projeyi 2003’de düşünsen ne olur, 2023’de düşünsen ne olur. Aklımızla alay ediyorlar. Ağlaınacak halimize gülüyoruz.
HASTANE YAPIMINI 2.5 YIL OYALADI
Şehir Hastanesi inşaatına 4 yıl önce başladılar.. Türkiye’nin ilk 3 büyük hastanesinden birisi Isparta’ya yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Isparta sevgisini böyle gösterdi. Orada belediyenin 2 bin m2 yeri vardı. Bize ver’ dendi, parasını istedi. 2.5 yıl 2 bin m2 yer için oyaladı. Hastanenin yapımını geciktirdi. Gariban bir vatandaşın yeri olsaydı inanın bedavaya verirdi. Memleketime hastane yapılsın yeterki derdi. Sayın Başkan ‘hayır’ dedi, 3 milyon TL istedi.
BEN İÇİNDEYİM, HASTANEYİ
YAPTIRMAMAK İÇİN UĞRAŞTI
AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da konuşmasında Şehir Hastanesi’nin yapım sürecini anlattı. O zaman İl Genel Meclisi üyesi olduğunu belirten Zabun, ‘İl Özel İdaresi 100 bin m2 yeri bedavaya verdi, Isparta Belediyesi 2 bin m2 yer için 2.5 yıl oyaladı. Amacı hastaneyi yaptırmamaktı” dedi
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Milletvekili Cesur Uyardı:
Turizmi batırırsanız, 
ekonominin şah 
damarını kesersiniz
Milletvekili Cesur Uyardı: Turizmi batırırsanız, ekonominin şah damarını kesersiniz

Milletvekili Cesur Uyardı: Turizmi batırırsanız, ekonominin şah damarını kesersiniz

Milletvekili Cesur Sağlık Bakanı’na seslendi:
Dr. Alparslan Çelik’i 
tayin ederek, Ş. Karağaç 
halkını cezalandırıyorsunuz
Milletvekili Cesur Sağlık Bakanı’na seslendi: Dr. Alparslan Çelik’i tayin ederek, Ş. Karağaç halkını cezalandırıyorsunuz

Milletvekili Cesur Sağlık Bakanı’na seslendi: Dr. Alparslan Çelik’i tayin ederek, Ş. Karağaç halkını cezalandırıyorsunuz

Milletvekili Cesur, 
TBMM’de şehit 
annelerinin sesi oldu
Milletvekili Cesur, TBMM’de şehit annelerinin sesi oldu

Milletvekili Cesur, TBMM’de şehit annelerinin sesi oldu

ISUBÜ’nün 15 Temmuz Programında; 
Süreyya 
Sadi Bilgiç 
Konuşacak
ISUBÜ’nün 15 Temmuz Programında; Süreyya Sadi Bilgiç Konuşacak

ISUBÜ’nün 15 Temmuz Programında; Süreyya Sadi Bilgiç Konuşacak

Vakit 
Isparta 
vakti
Vakit Isparta vakti

Vakit Isparta vakti

Milletvekili Cesur’dan başsağlığı mesajı: 
BAŞIMIZ 
SAĞOLSUN 
ISPARTA’M
Milletvekili Cesur’dan başsağlığı mesajı: BAŞIMIZ SAĞOLSUN ISPARTA’M

Milletvekili Cesur’dan başsağlığı mesajı: BAŞIMIZ SAĞOLSUN ISPARTA’M

YAZARLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Antalyaspor000000
2Konyaspor000000
3Alanyaspor000000
4Beşiktaş000000
5Çaykur Rizespor000000
6Sivasspor000000
7Yeni Malatyaspor000000
8Fenerbahçe000000
9Galatasaray000000
10Gazişehir Gaziantep FK000000
11Gençlerbirliği000000
12Göztepe000000
13İstikbal Mobilya Kayserispor000000
14Kasımpaşa000000
15Medipol Başakşehir000000
16MKE Ankaragücü000000
17Trabzonspor000000
18Yukatel Denizlispor000000
2017

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandığı davada, dönemin DYP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller, "mağdur-tanık" sıfatıyla dinlendi

2017

Almanya'da Katolik Kilisesi'nin tanınmış tarihi korolarından Regensburger Domspatzen'da papaz ve öğretmenlerin en az 547 çocuğa yıllarca cinsel tacizde bulunduğu ve şiddet uyguladığı ortaya çıktı

2016

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklamasını talep ettiği eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de arasında bulunduğu 26 şüpheli, sorguları sonucunda tutuklandı

2016

Başbakanlık Genelgesi ile tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırıldı

2015

Japonya Grand Prix'sinde Ekim 2014'te geçirdiği kazadan sonra komaya giren Formula 1 pilotu Jules Bianchi, 25 yaşında hayatını kaybetti

2012

Şam'da Ulusal Güvenlik Kuruluna yönelik düzenlenen intihar saldırısında Esed'in özel temsilcisi Hasan Türkmani, Savunma Bakanı Davud Racha ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı Asıf Şevket öldü. Saldırıyı, Özgür Suriye Ordusu üstlendi

2012

Anayasa Mahkemesi, hekimlerin muayenehane açmasını yasaklayan KHK'nın, devlet, üniversite hastaneleri, TSK, GATA gibi değişik kurumlarda çalışan hekimlere çalışma yasakları getiren maddelerini ''Yetki Kanunu kapsamına girmediğinden'' iptal etti

2004

II. Dünya Savaşı sonunda, tarihte savaş amaçlı kullanılmış ikinci ve son atom bombasını Japonya'nın Nagasaki kentine bırakan Amerikalı pilot Charles W. Sweeney 84 yaşında öldü

2002

Gazeteci yazar Metin Toker, Ankara'da öldü

1998

İnsanlık ve savaş suçu işleyenlerin yargılanabilmeleri için uluslararası mahkeme kurulmasını öngören sözleşme, Roma'da imzalandı

1996

Paris'e gitmekte olan bir ABD yolcu uçağı Long Island-New York açıklarında havada infilak etti: 230 yolcudan kurtulan olmadı.

1982

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün kutlanması amacıyla bir yönetmelik yayımlandı

1976

Rumen jimnastikçi Nadia Elena Comăneci, 1976 Yaz Olimpiyatları'nda 10 tam puan alarak, Olimpiyatlarda tam puan alan ilk jimnastikçi unvanıyla tarihe geçti.

1976

Sovyetler Birliği'nin ilk uçak gemisi Kiev, Boğazlar'dan geçti

1975

1975-Apollo - Soyuz kenetlenmesi televizyondan naklen ve

1974

ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’in yardımcısı Sisco, Londra'ya gelerek Bülent Ecevit ile görüştü. Müdahaleden vazgeçmesi için Ecevit’in şartlarını öğrendi ve bunları Yunanlılar ile görüşmek üzere Atina’ya hareket etti.

1965

Gazeteci ve yazar Refik Halit Karay, bugün öldü.

1941

II.Dünya Savaşı sırasında Türkiye'de artan milli savunma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla piyasaya 'tasarruf bonosu' çıkarıldı.

1932

Ezanın Arapça okunması Türkiye genelinde resmen yasaklandı. Diyanet dairesi, bu yasağı ilgili mercilere duyurdu.

1930

Ankara Etnoğrafya Müzesi halka açıldı.

1925

Adolf Hitler, nasyonal sosyalist fikirlerini açıkladığı kişisel manifestosu Mein Kampf'ı (Kavgam) yayımladı.

1920

Misakımillî, Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. BMM, Misakımillî üzerine yemin etti.

1919

Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.

1918

Güney Afrikalı siyasetçi Nelson Mandela, bugün doğdu.

1868

Fransız astronom Pierre Jules César Janssen, helyum elementini keşfetti.

656

656 - Ali bin Ebu Talib halife oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri