omuhgn.jpg

Başdeğirmen’den emeklilere sosyal konut sözü

Başdeğirmen’den emeklilere sosyal konut sözü

Başdeğirmen’den emeklilere sosyal konut sözü
SİYASET 0
omuhgn.jpg
Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesi’ni eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, emeklilerin yıllardır beklediği toplu konut için “AK Parti belediyeciliği daha önce nasıl bu konutları ürettiyse göreve gelince yine yapacağız. Biz toplu konut değil sosyal konut yapacağız. Hedefimiz 5 bin konut” dedi.
 
AK Parti Isparta Belediye Başkan Adayı, yerel seçimlere sayılı günler kala ziyaretlerini sürdürüyor. Başdeğirmen dün Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek Şube Başkanı Abdülkadir Ersal tarafından karşılanan Başdeğirmen’e emeklilerle de büyük ilgi gösterdi. Salon kalabalığı almayınca ziyaret açık hava mitingine dönüştü. Başdeğirmen, ziyarette emeklilerin yaklaşık 4 yıldır beklediği toplu ucuz konutla söz verdi.
ERSAL: 20 BİN EMEKLİ ÜYEMİZİN 17 BİNİNİN DİLEKÇESİ VAR
Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, Isparta’da bulunan yaklaşık 85 bin emeklinin 20 bininin derneğe kayıtlı olduğunu söyledi. Emeklilerin büyük dertlere sahip olduğunun altını çizen Ersal, “Adayımıza bu konuda bir dosya takdim edeceğim. Emeklilerimiz cami köşelerinde ve İşhanı önünde oturarak vakitlerini geçirmekteler. Orada egzoz gazından etkilenerek hasta olmaktalar. Eğer seçilirseniz emekliler için bir mekan ve park istiyoruz. Ayrıca belediyede bizleri temsil edebilecek bir oda istiyoruz. Bunun yanında en büyük problemimiz TOKİ. Yaklaşık 4 yıldan bu yana bu işin peşindeyiz. Biz kooperatif kurmadık, para kurmadık, ev yapacağız demedik. Sayın başbakanlarımızın ve cumhurbaşkanımızın verdiği sözlere Isparta’da giden valilerimiz ve milletvekillerimizin vermiş olduğu sözler üzerine talep almaktayız. Ama yerel seçimde herkesin ağzında sosyal konut var. Isparta’da ucuz sosyal konutu kim yapar ve bu konuda kim güven verirse seçimi o alır. 20 bin emekli üyemizin 17 bininin bizde dilekçesi var. 3,5 yıldır uğraşmamıza rağmen Isparta’da TOKİ’yi yaptıramadık. İnşallah seçilecek belediye başkanımız bu konuda elini taşın altına koyar” diye konuştu.
BAŞDEĞİRMEN: ÜLKE GENELİNDE EV KİRALARINDA ARTIŞ VAR, ISPARTA’DA YÜZDE 4 GERİLEME VAR
AK Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen de 31 Mart’ın yeni bir başlangıç olacağına değindi. Belediye başkanı seçilmesi durumunda emeklilere faydalı olmak istediğini vurgulayan Başdeğirmen, “Birçok sorun olduğunu biliyoruz. Başkanımız işsizlikten bahsetti. Ülkemiz çok büyük bir ülke. 82 milyon nüfuslu gelişmekte olan bir ülkeyiz. Ayrıca genç nüfusu dünyada en yüksek olan ülke. Her yıl ülkemizde 1 milyon 200 bin iş ihtiyacı doğuyor. Sayın cumhurbaşkanımızın dönemindeki tüm çalışmaların içerisinde emeklilerimiz ön sırada yer alıyor. Cumhurbaşkanımızın bu kadar yakın olduğu kadar emeklilere hiç kimse yakın olmamıştır. Ülkemizin büyük olması ve içeriden, dışarıdan gelenlerden dolayı bazı aksamalar olabiliyor. Bunu elbirliği ile aşmamız gerekiyor. Topla, tüfekle yıkamadıkları ülkeyi ekonomik sıkıntılarla yıkmaya çalışıyorlar. Isparta’da ev kiraları yükseldi. Türkiye’de son yıllarda yüzde 16 ev kiralarında artış var, Isparta’da yüzde 4 gerileme var. İstatistikler bunu gösteriyor. İyileşmeye doğru giden çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.
ISPARTA BELEDİYESİ SON 10 YILDA SOSYAL KONUT ÜRETEMEDİ
Isparta’da en büyük sıkıntının iktidar ile belediyeyi birleştirememek olduğunu ifade eden Başdeğirmen, emeklilerin merakla beklediği sosyal konutla ilgili açıklamalarda bulundu. Şükrü Başdeğirmen şunları söyledi: “Burada toplanmamızın tek sebebi sosyal konut. Bize sosyal konut lazım. Evi olmayan emeklimiz ve dar gelirli vatandaşlarımız bir evimiz olsun istiyor. Bununla alakalı bugüne kadar birçok çalışma oldu ve sözler verildi. Ama verilen sözler yerine getirilemedi. Isparta Belediyesi’ne baktığımız zaman son 10 yıl içerisinde, geçmişe dönük baktığımızda 8-10 kez sosyal toplu konut olarak bu konulara girilmiş. Ama hiçbir zaman bu konutlar üretilememiş. Son 10 yılda Isparta Belediyesi sosyal konut üretemedi ama diğer ilçelerimizde 2 bin 750 tane sosyal konut üretilmiş. Bir Büyükkabaca Belediyesi  105 konut üreterek ihtiyaç sahiplerine verebilmiş. Isparta Belediyesi olarak son 10 yılda neden bunları üretemedik. Bize engel oldu diyorlar. Her şeye zaten milletvekilleri engel oldu, ITKM’yi o yaptırmadı, koku sorununu o çözdürmedi, sosyal konutu o yaptırmadı. Her şeye milletvekilleri engel oldu mantığı doğru olabilir mi? Uyum içerisinde çalışamadığın için böyle oldu. Hiç kimsenin yanına gidip birlikte çalışamadığın için böyle oldu. Bu birike birike halının altına süpürdük, şimdi bir çok dert olarak karşımıza geldi. AK Parti belediyeciliğinde Akkent TOKİ ile Çünür TOKİ yapıldı.
AK PARTİ BELEDİYECİLİKLERİ NASIL KONUT ÜRETTİLERSE BİZLER DE ÜRETECEĞİZ
Son 10 yılda AK Parti belediyeciliği olan ilçelerde 2 bin 750 konut üretilmedi mi? Atabey’de Temmuz’un 15’inde 377 konut dağıtmak için kura çekilecek. Burada belediyemiz neden bunlara baktı kaldı? Şimdi çıkıyorlar müjde biz yapacağız diyorlar. Aybatılı ile Altan Raşit Civan’ın yaptığı konutların kapıları ile cıvataları kalmıştı, geldi onları yaptı. Yaptığım dedim konutlar odur. Billboardlara müjde hayalleriniz gerçek oluyor diyor. Hangi hayalleriniz gerçek oluyor? Günaydın. Bu konuda en önemli kurum belediyedir. Belediye Allah’ın izniyle AK Parti olacak, genel idare AK Parti ondan sonra sorununun kalacağına inanmıyorum. Göreve geldiğimizde daha önceki AK Parti belediyecilikleri nasıl konut ürettilerse bizler de üreteceğiz.
TOPLU KONUT DEĞİL SOSYAL KONUT YAPACAĞIZ
Şuan ki belediyemiz Yazısöğüt tarafından 700 dönüm araziyi sosyal konuta açacağım dedi. Sonra toplu konuta çevrildi. Para ile alınan arsalara sosyal konut yapılmaz. Yazısöğüt’teki arazinin 3 bin 8 tane hissesi var. Bunlardan bu mülklerin alınması gerekiyor. Birçoğu da buraları vermiyoruz dediler. İlk etapta buranın m2’si 250 liraydı sosyal konut yapacağım deyince 400 TL’ye çıktı. Yarın iş biraz daha ilerlediğinde 800 liraya çıkacak. O zaman sosyal konut oluyor mu? O bir toplu konuttur yani kooperatifçiliktir. Sosyal konut arsa değeri parası olmadan yapılmış inşaat maliyetiyle sizlere verilmesidir. Biz toplu konut değil sosyal konut yapacağız. Hedefimiz 5 bin konut.”
STK’LARA YER VERİP, KİRA ALMAYACAĞIZ
Öte yandan 100 gündür açıkladığı projeler arasında sivil toplum kuruluşları için de çalışmalar olduğunu kaydeden Başdeğirmen, “Bunların içerisinde sivil toplum kuruluşları için ne yapabileceğimizi de söyledik. Tüm sivil toplum kuruluşlarına yerlerini biz vereceğiz, onlardan kira da almayacağız.
MİLLET KIRAATHANESİ AÇTIK
Sayın başkanımız emeklilerin oturabileceği yerlere ihtiyaç var diyor. Eski milli eğitim müdürlüğü binasında Millet Kıraathanesi açıldı. Ücretsiz çay ve kahve ikram ediliyor. Ayrıca akşam saat 21.00’dan sonra çorba ikramı var. Ayrıca biz göreve geldiğimiz zaman millet bahçesi yapacağız. Orada da en önemli yerler emeklilerimize ayrılacak.
YAŞLILARIMIZA İHTİYAÇ DURUMUNDA BİRÇOK HİZMETİ VERECEĞİZ
Yaşlılarımızın evlerini isterlerse belediye olarak belli zamanlarda biz temizleyeceğiz. Eğer bakanı yoksa kıyafetlerini alıp ütüleyip evine bırakacağız. Ayrıca istediği zaman berberi evine göndereceğiz. En önemlisi yaşlılarımız kurbanlarını kesemiyorlar. Belediye olarak ekip kuracağız talep edenlerin küçükbaş hayvanlarını belediye olarak kesip teslim edeceğiz. Bunu Sütçüler Belediyesi yıllardır yapıyor” dedi.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan; 
Öğrencilerin
Hayalleri 
İle Oynandı
İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan; Öğrencilerin Hayalleri İle Oynandı

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan; Öğrencilerin Hayalleri İle Oynandı

MHP’den Sosyal Medya
Yasa Teklifi 
Sosyal Medyaya 
T.C. Kimlik
Numarası ile
Girilebilecek
MHP’den Sosyal Medya Yasa Teklifi Sosyal Medyaya T.C. Kimlik Numarası ile Girilebilecek

MHP’den Sosyal Medya Yasa Teklifi Sosyal Medyaya T.C. Kimlik Numarası ile Girilebilecek

CHP eski İl Başkanı; 
Senayi 
Demirkol 
Vefat etti
CHP eski İl Başkanı; Senayi Demirkol Vefat etti

CHP eski İl Başkanı; Senayi Demirkol Vefat etti

Tüm Teşkilatlara uyarıldı;  
Ak Parti’de 
Bu Kriterlere
Uymayan 
Yandı!
Tüm Teşkilatlara uyarıldı; Ak Parti’de Bu Kriterlere Uymayan Yandı!

Tüm Teşkilatlara uyarıldı; Ak Parti’de Bu Kriterlere Uymayan Yandı!

Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’ye dönüşünün 3. Yıldönümünde; 
Recep Özel’den
Duygusal
Paylaşım
Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’ye dönüşünün 3. Yıldönümünde; Recep Özel’den Duygusal Paylaşım

Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’ye dönüşünün 3. Yıldönümünde; Recep Özel’den Duygusal Paylaşım

CHP Merkez İlçe Başkanı İnceayan’dan; 
STK ve 
Meslek 
Odalarına Çağrı
CHP Merkez İlçe Başkanı İnceayan’dan; STK ve Meslek Odalarına Çağrı

CHP Merkez İlçe Başkanı İnceayan’dan; STK ve Meslek Odalarına Çağrı

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Trabzonspor2615383153
2Medipol Başakşehir2615382553
3Galatasaray2614482450
4Demir Grup Sivasspor2614571849
5Beşiktaş261385844
6Aytemiz Alanyaspor2612771943
7Fenerbahçe2611871240
8Göztepe261097137
9Gaziantep FK268108-532
10Yukatel Denizlispor268117-831
11Fraport TAV Antalyaspor267109-1430
12Gençlerbirliği267127-1128
13Kasımpaşa267145-1226
14İttifak Holding Konyaspor2651011-1226
15BTC Türk Yeni Malatyaspor266137-225
16Çaykur Rizespor267154-1825
17MKE Ankaragücü265138-2223
18Hes Kablo Kayserispor265147-3422
2017

NATO, muharip bir rol üstlenmeden DEAŞ'a karşı uluslararası koalisyona katılma kararı verdi

2017

Samanyolu Galaksisi'nden 100 kat hızlı yıldız üretebilen yeni bir galaksi türü keşfedildi

2017

Ekvador'da Devlet Başkanı seçilen Lenin Moreno görevini devralarak ülkenin yeni lideri oldu

2015

Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, rüşvet almaktan 8 ay hapse mahkum edildi

2011

İsviçre hükümeti, tüm nükleer santrallerini kapatacağını açıkladı

2010

Samandıra'da eğitim uçuşu yapan bir askeri uçak, sokağın ortasına düştü. 3 personel hafif yaralandı.

2008

Nuri Bilge Ceylan "Üç Maymun" filmiyle 61. Cannes Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülünü aldı

2007

Cumhurbaşkanı Sezer, cumhurbaşkanının 5 yıllığına halk tarafından seçilmesini, milletvekili genel seçiminin dört yılda bir yapılmasını ve TBMM'nin seçimler dahil toplantı yeter sayısının 184 olmasını öngören anayasa değişikliğini TBMM'ye iade etti

2005

UEFA Şampiyonlar Ligi 2004-2005 sezonu finali Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapıldı. Normal süresi 3-3 biten maçı Liverpool penaltılarla 6-5 Milan'ı yendi.

2003

Türkiye, Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan 48. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sertab Erener'in seslendirdiği "Every Way That I Can" adlı parçayla birinci oldu

2003

Nuri Bilge Ceylan'ın "Uzak" adlı filmi 56. Cannes Film Festivali'nde "Elephant" filmiyle "En İyi Film" ödülünü aldı

2005

Azeri petrolünü Türkiye üzerinden dünya pazarına ulaştırması amaçlanan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattına ilk petrol törenle verildi

2001

32 yaşındaki Coloradolu Erik Weihenmayer, Everest Dağı'nın zirvesine ulaşan ilk görme özürlü insan unvanını aldı.

1997

Afganistan'dan kaçan General Raşit Dostum, Türkiye'ye sığındı

1993

Bingöl'de yol kesen teröristler, terhis edilen silahsız ve korumasız 33 eri şehit etti

1989

Mihail Gorbaçov, Sovyetler Birliği Devlet Başkanı seçildi

1988

Irak, Basra'yı İran'dan geri aldı.

1983

Şair, gazeteci yazar Necip Fazıl Kısakürek, 78 yaşında İstanbul'da öldü

1982

Falkland Savaşı sırasında İngilizlerin HMS Coventry adlı destroyeri Arjantin uçakları tarafından batırıldı.

1977

Yıldız Savaşları filmi gösterime girdi.

1963

30 Afrika ülkesi bir araya gelerek Afrika Birliği Örgütü'nü kurdu.

1954

Türkiye, Osmanlı borçlarının son taksidini ödedi

1954

Tokyo'da yapılan Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda Türkiye birinci oldu

1953

İlk ve tek nükleer bomba denemesi, ABD tarafından Nevada'da bulunan deneme bölgesinde yapıldı.

1944

Nuri Demirağ'ın fabrikasında yapılan ilk Türk yolcu uçağı, İstanbul'dan Ankara'ya uçtu

1937

Paris'te 1937 Dünya Fuarı başladı. Eyfel Kulesi'nin de yer aldığı fuarda İşçi ve Çiftçi Kadın Heykeli ve Nazi yapımı heykel karşılıklı sergileniyordu.

1935

Birinci Türk Basın Kongresi toplandı

1929

İstanbul'da 4. Beynelmilel Ajanslar Kongresi toplandı

1924

Türk Milli Futbol Takımı, Olimpiyat Oyunları kapsamındaki ilk milli maçında, Çek Milli Futbol Takımı'na 5-2 yenildi

1571

İspanya Kralı ile Venedik ve Papa, Osmanlı Devleti aleyhine ittifak kararı aldı

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri