omuhgn.jpg

Yönetimde bazı isimler değişti: Isparta İHH’da Akçil’e güvenoyu

Yönetimde bazı isimler değişti: Isparta İHH’da Akçil’e güvenoyu

Yönetimde bazı isimler değişti: 
Isparta İHH’da 
Akçil’e güvenoyu
ISPARTA 2
omuhgn.jpg
İnsani Yardım Derneği (İHH) Isparta Temsilciliği’nin olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongrede yapılan seçimler neticesinde Osman Akçil, oy birliği ile tekrar göreve seçilerek güven tazeledi. Yönetimde dört isim ise değişti.
 
Bugün, İHH Temsilcilik Merkezi’nin bulunduğu Cumhuriyet Caddesi 1602 sokak No.2 Kat.2 adresinde düzenlenen kongreye, Derneğin Isparta İl Temsilcisi Osman Akçil’in yanı sıra dernek üyeleri katıldı.

AKÇİL; “ARKADAŞLARIMIZA HİZMETLERİNDEN
DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Saat 10.00’da Kur’anı Kerim Tilaveti ile başlayan kongrede ilk olarak Divan Teşekkül ettirildi. Buna göre; Divan Başkanlığında Orhan Çelik, Divan Başkan Yardımcılığına Yalçın Baysan ve Katipliğe ise Hilmi Efe oy birliği ile seçildiler. Kongrenin açılış konuşmasını İl Temsilcisi Osman Akçil yaptı. Akçil konuşmasında; “Bizler bu görevi 2016 yılında almıştık. O gün bugündür gece – gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle yönetimimizden ayrılan arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

“İŞİMİZ MAĞDUR VE MAZLUMA
YARDIMCI OLMAKTIR”
Bilindiği gibi, İnsani Yardım Derneği (İHH) Uluslararası alanda hizmet veren bir yardım kuruluşudur. Üç ana konuda faaliyet gösteren Derneğimiz, Genel merkezimiz düzeyinde 140 ülke ve bölgede çalışıyor.  İHH olarak misyonumuz birinci olarak Yeryüzünde iyiliğin ve adaletin akim olması, iyiliğin her yere yayılması ve kötülüğün önlenmesi için evrensel kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun, muhtaç ve mazlum tüm insanlara, ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sunmaktır.
İkincisi, insanları yardıma muhtaç hale getiren ve mazlum eden her türlü politika ve faaliyetleri önlemek üzere tüm insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihale d ilmemesi için çalışmalar yürütmektir.
Üçüncüsü, Devletlerarası diplomasinin yeterli olmadığı uluslararası sorunların çözümünde aktif rol almak, sivillerin korunması, kayıpların bulunması, esirlerin kurtarılması, krizlerin sonlandırılması için gerekeli adamları atmak, kamuoyunda duyarlılığın artırılması ve nisanların yaşamlarının uluslararası çakırların üstünde tutulması için kendi iletişim yollarını ve kanallarını kullanarak sivil – resmi ilgili tüm tarafları harekete geçirerek insani diploması yürütmek. Dördüncüsü, değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını sağlamaktır. Beşincisi, iyiliği her zaman her yerde yaşatmaktır.
İHH olarak vizyonumuz ise; Savaşların ve doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzlukların giderilmesi ve bireylerin ve toplumların kendi ayakları üzerinde durabilecekleri koşullara kavuşmasına katkı sağlamaktır. Tüm dünyada yardımlaşma alanında öncülük yaparak, ülkeler ve kurumlar arasında işbirliğini geliştirip ortak bilinç oluşturmaktır. Yardıma muhtaç duruma düşmüş toplumların kişi ve kuruluşlarını güçlendirmektir. Kriz anında yaşanılması muhtemel zararı en aza indirmek için en hızlı ve etkin şekilde bölgeye ulaşmak ve kalıcı projeler, kalıcı çözümler üretmektir. Yoksulluğun giderilmesine ve sosyal adaletin sağlanmasına katkı sağlamaktır.
İHH olarak çalışma ilkelerimize gelince; öncü olmak, şeffaf olmak, hakem olmak, mazlumun sesi olmak, toplumların arasında köprü olmak, emaneti en uygun şekilde kullanmak, markayı ve simi değil hizmeti ön plana çıkarmak, insanlar arasında hak ve adaletin yaygınlaşmasına katkı sağlamak, sömürünün olmadığı adil bir dünyanın inşaasına katkıda bulunmak, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın ihtiyacı olan her kişi ve topluluğa yardım etmektir. 

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ YETİMLER”
Aslında iyilik Allah’tandır. Biz sadece buna vesile olan aracılarız. Yani hayırseverlerden aldığımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Başta yetimler olmak üzere, savaşlarda ezilen doğal afetlerde mağdur olan insanlara bu yardımları ulaştırıyoruz. Zaman zaman düzenlediğimiz programlar ve etkinlikler sayesinde elde ettiğimiz gelirleri yetimlerle buluşturuyoruz. Bu çalışmaları yaparken elimizi taşın altına koymamız gerekiyor, gayret ve samimiyet gerekiyor. Biz de bunu tüm arkadaşlarımızla birlikte yaptığımıza inanıyorum. Ben, kongremize katılımlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, kongremizin ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab – ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
TÜM RAPORLAR OY
BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Daha sonra, derneğin yönetim kurulu faaliyet raporu Ruhi Uygun tarafından okundu. Söz konusu raporda; “İHH Isparta Temsilciliğinin önceki dönem çalışmaları çerçevesinde; Yetim Çalışmaları Kapsamında; “Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” projesi kapsamında Isparta Merkez dahil 12 İlçede okullara ulaşılmış, proje ile ilgili sunumlar gerçekleştirilmiş olup projenin hedef ve amacına ulaşılmıştır. Bu doğrultuda, ilimizde 400 yetimin olduğu tespiti yapılmıştır. İlimizde bulunan Yetim Çocuk ve ailelerine Kadın Komisyonumuz aracılığı ile ev ziyaretleri gerçekleştirilmiş, durum tespiti yapılmış, temel gıda, giyim yardımı, barınma ihtiyaçları (Odun, Kömür, fatura) için ayni yardımlar gerçekleştirilmiştir. Yetimler yararına Kahvaltı, iftar programları gerçekleştirilmiştir. Bu programın geliri yetim ailelere ulaştırılmıştır. Genç İHH ve Kadın Komisyonumuz aracılığı ile Kermes Çalışması yapılmıştır. Gelirleri ihtiyaç sahibi ailelere ve Nijer’de yapımı gerçekleştirilen 3 eser projesine katkı ve destek verilmiştir. Genç İHH Eğitim Çalışmaları kapsamında haftalık derslerini ve kitap okuma tahlillerini gerçekleştirmektedir.
Yetim Öğrencilere burs sağlanmaktadır. Ramazan Bayramında 3000 aileye Ramazan Kumanyası yardımı yapılmıştır. Ayrıca 500 aileye Bayramlık kıyafet yardımı yapılmıştır. Kurban Bayramında 1000 ihtiyaç sahibi aileye et yardımı yapılmıştır. • Diğer Proje Çalışmaları; 1. Su Kuyusu, Katarakt Ameliyatı v.b. çalışmaların yazılı ve görsel basın aracılığı ile toplum bilgilendirilmiş olup, bu yıl Somali’de ABDÜLHAMİTHAN Su Kuyusu açılmıştır.  Diğer Çalışmalar; 1.Kurum, Esnaf ve Daire Amirleri Ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

İHH’nın projeleri hakkında bilgi verilmiştir. Paydaş STK’lar ile bir araya gelip istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. İHH’nın yerelde tanımını sağlamak için Sosyal Medya ve basın etkin kullanılmıştır. Genel Merkezin tertiplediği Basın Açıklaması vb. çalışmalar uygulanmıştır. Merkezde Yönetim dahil diğer birimlerimiz kurulmuş olup aktif bir şekilde yetim ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. İlçe Teşkilat Çalışmalarımız devam etmektedir. Genç İHH’nın Teşkilat, Eğitim, Sosyal Kültürel ve Fon Çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Kadın Komisyonumuz ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Belirlenen konularda Seminer ve Konferanslar düzenlenmektedir. Mültecilere nakdi ve ayni yardım çalışmaları devam etmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesinde yılda iki tane Kermes Faaliyeti gerçekleştirmektedir. Bağlar Mahallesinde Salalı Camii altında ihtiyaç sahiplerine yönelik Giyim Mağazamız açıldı. Buradan yaklaşık 3000 kişi faydalanmıştır. Yurtdışı projelerimiz kapsamında Pakistan, Filistin ve Nijer’de çeşitli projelerde 25.000 TL katkıda bulunduk. Somali’de 734 yetimin eğitim görmesi için yapılan Malcom X Projesine katkı sağladık. 15.Somali ea faaliyete geçirilen Eren BÜLBÜL yetimhanesi için Genç İHH’mız 5.500 TL destek sağladı. 16. Dünyanın çeşitli yerlerinde üniversite eğitimini sağlayan yetim öğrencilerine Genç İHH 18.000 TL destek sağlanmıştır.
İHH çatısı altında faaliyet gösteren UDEF’in (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) çerçevesinde çeşitli çalışma ve hizmetlerde bulunulmuştur” denildi.
Kongrede daha sonra, Denetim Kurulu raporu Uğur Erpolat tarafından okundu. Tahmini bütçenin okunmasının ardından, Divan Başkanı Çelik, faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve tahmini bütçeyi üyelerin onayına sundu ve oy birliği ile kabul edildi.
KONUŞMA YAPTILAR….
Kongrenin dilek ve temenniler bölümünde ise, sırasıyla Bekir Sağlam, Seyfi Yıldız ve M. Cengiz Kayacan birer konuşma yaparak görüş ve önerilerini dile getirdiler.
İŞTE İHH ISPARTA TEMSİLCİLİĞİNİN YENİ YÖNETİMİ:
Kongrede son olarak, yönetim organlarının seçimine geçildi ve yapılan seçimler neticesinde İnsani Yardım Derneği (İHH) Isparta Temsilciliğinin yönetim organları şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu (Asil): Osman Akçil, Ruhi Uygun, Yunus Özler, Sezgin Kel, Baki Yazan, Ali Çil, İsa Aytuna.
Yönetim Kurulu (Yedek): Cuma Akyıldız, Himmet Gürdal, Muhammet Bulut, Hilmi Efe, Mücahit Ramazan Baygün, Seyfi Yıldız, Ramazan Akçay.
Denetim Kurulu (Asil): Mustafa Diler, İsmail Hakkı Uysal, Orhan Ünal.
Denetim Kurulu (Yedek): Salih Arslan, Orhan Çelik, Uğur Erpolat.
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Seyfi ihh ya geldiyse durum vahim1 ay önce
seyfi arkadaş ispartaya sürgün geldi. araştırabilirsiniz. böyle şüpheli isim ihh da yakışmamış. aklanma projesimidir?
Sacit 1 ay önce
hayırlı uğurlu olusn

BENZER HABERLER

Tarihi Üzüm Çarşısı; 
Sessizliğe 
Büründü
Tarihi Üzüm Çarşısı; Sessizliğe Büründü

Tarihi Üzüm Çarşısı; Sessizliğe Büründü

Son Dakika
FLAŞ HABER: 
Dünya’nın çare bulamadığı Koronavirüse Türk Bilim Adamları çare olacak; 
O Virüsün
Aşısında
İlk Aşama
Geçildi
Son Dakika FLAŞ HABER: Dünya’nın çare bulamadığı Koronavirüse Türk Bilim Adamları çare olacak; O Virüsün Aşısında İlk Aşama Geçildi

Son Dakika FLAŞ HABER: Dünya’nın çare bulamadığı Koronavirüse Türk Bilim Adamları çare olacak; O Virüsün Aşısında İlk Aşama Geçildi

Son Dakika
HABER
81 İl Valiliğine gönderildi;
Bu da 
Sokak Hayvanları 
İçin Genelge!
Son Dakika HABER 81 İl Valiliğine gönderildi; Bu da Sokak Hayvanları İçin Genelge!

Son Dakika HABER 81 İl Valiliğine gönderildi; Bu da Sokak Hayvanları İçin Genelge!

Milyonlarca 
Kişiyi ilgilendiriyor
İnfaz Düzenlemesi Komisyondan geçti; 
Af 
Yasası  
Çıkıyor…
Milyonlarca Kişiyi ilgilendiriyor İnfaz Düzenlemesi Komisyondan geçti; Af Yasası Çıkıyor…

Milyonlarca Kişiyi ilgilendiriyor İnfaz Düzenlemesi Komisyondan geçti; Af Yasası Çıkıyor…

Bu fotoğraf 
Eğirdir Yolunda
Çekildi 
Bu da
KORONAVİRÜS
Kuyruğu…
Bu fotoğraf Eğirdir Yolunda Çekildi Bu da KORONAVİRÜS Kuyruğu…

Bu fotoğraf Eğirdir Yolunda Çekildi Bu da KORONAVİRÜS Kuyruğu…

Son Dakika
Haber 
Vaka 20 bin 69’a
Ölü 574’e 
YÜKSELDİ
Son Dakika Haber Vaka 20 bin 69’a Ölü 574’e YÜKSELDİ

Son Dakika Haber Vaka 20 bin 69’a Ölü 574’e YÜKSELDİ

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Trabzonspor2615383153
2Medipol Başakşehir2615382553
3Galatasaray2614482450
4Demir Grup Sivasspor2614571849
5Beşiktaş261385844
6Aytemiz Alanyaspor2612771943
7Fenerbahçe2611871240
8Göztepe261097137
9Gaziantep FK268108-532
10Yukatel Denizlispor268117-831
11Fraport TAV Antalyaspor267109-1430
12Gençlerbirliği267127-1128
13Kasımpaşa267145-1226
14İttifak Holding Konyaspor2651011-1226
15BTC Türk Yeni Malatyaspor266137-225
16Çaykur Rizespor267154-1825
17MKE Ankaragücü265138-2223
18Hes Kablo Kayserispor265147-3422
2017

Türkiye, Suriye'nin İdlib kentindeki Han Şeyhun bölgesinde Beşşar Esed rejimi tarafından düzenlenen kimyasal silah saldırısına ilişkin, Birleşmiş Milletler'e mektup göndererek rejimin cezalandırılmasını istedi

2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Suriye'nin Han Şeyhun bölgesinde kimyasal silah kullanıldığının bilimsel incelemeyle tespit edildiğini açıkladı

2017

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Batı Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını duyurdu

2016

Sabancı suikastı davası sanıklarından İsmail Akkol'un, olaydan 20 yıl sonra yargılanmasına başlandı

2016

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurulmasına ilişkin kanun tasarısı yasalaştı

2015

Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, kuruma "sahte diplomalı personelin işe alındığı" iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı

2014

Anadolu Ajansı (AA), 94. kuruluş yıl dönümünde yayın dilleri arasına Fransızca'yı da ekledi

2013

Gaziantep'te Türkiye'nin 4'üncü "Oyun ve Oyuncak Müzesi" açıldı

2013

- Gaziantep'in Nizip ilçesindeki konteyner kentte barınan Suriyeliler, "Kızılay Gıda Kartı" programı kapsamında dağıtılan kartlarla alışveriş imkanına kavuştu

2013

Anadolu Ajansının 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Arapça Haberler Servisi'nin 1. kuruluş yılı kutlandı, Arapça Haber Akış Sistemi devreye girdi

2013

Nijerya'da otobüs ile akaryakıt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen patlamada 36 kişi öldü

2011

Hükümete, bazı konularda KHK çıkarma yetkisi veren tasarı yasalaştı. Düzenlemeyle devlet bakanlıklarının yerine ekonomi, iç ve dış ticaret, gençlik ve spor ile aile, özürlüler, çocuklar, kadınlar ve sosyal yardım konularında 4 bakanlık kuruldu

2009

İstanbul Gösteri Merkezi, çıkan yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi

2005

Celal Talabani, Irak cumhurbaşkanlığına getirildi.

1994

Ruanda Devlet Başkanı Juvenal Habyarimana ve Brundi Devlet Başkanı Cyprien Ntaryamira'nın bindikleri uçak, bir roket saldırısı sonucu düştü. Çıkan çatışmalar, yaklaşık bir milyon kişinin katledilmesiyle sonuçlandı

1992

Amerikalı bilimkurgu yazarı Isaac Asimov öldü

1988

Endonezya'daki Camel Trophy yarışmasını, Türkiye'yi temsil eden Ali Deveci-Galip Gürel ekibi kazandı

1980

Görev süresi sona eren Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, Çankaya Köşkü'nden ayrıldı. Yerine Cumhuriyet Senatosu Başkanı İhsan Sabri Çağlayangil vekalet etmeye başladı

1979

Türk atlet Veli Ballı, Atina'da düzenlenen uluslararası maratonda birinci oldu

1973

Kontenjan Senatörü emekli Amiral Fahri Korutürk, 15. turda 365 oyla Türkiye'nin Altıncı Cumhurbaşkanı seçildi

1972

Anayasa Mahkemesi, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam kararlarını usulden iptal etti. TBMM'nin idamları yeniden görüşeceği açıklandı

1972

Ankara'da Kıbrıs Türk Temsilciliği kuruldu

1971

Rus besteci İgor Stravinsky öldü

1956

Hayat mecmuasının ilk sayısı çıktı

1953

Türkiye Genç Milli Futbol Takımı, dünya üçüncüsü oldu

1941

Mihver devletleri Yugoslavya'yı işgal etti. Almanlar Yunanistan'a girdi, Türk deniz sınırına kadar Doğu Akdeniz'i savaş bölgesi ilan etti. Türkiye, bunun üzerine Edirne ve Uzunköprü'de demir yolu köprülerini havaya uçurdu

1939

İngiltere, Fransa ve Polonya, saldırı durumunda yardımlaşma için Paris'te bir antlaşma imzaladı

1933

''Güzellik Kraliçesi'' Nazire Hanım, Fenerbahçe'nin kuruluş yıl dönümünde, Fenerbahçe-Boçkay maçının başlangıç vuruşunu yaptı

1920

Anadolu Ajansı kuruldu. Heyeti Temsiliye Reisi Mustafa Kemal Paşa, kuruluşunu duyurduğu genelgesinde; AA'nın hiç ödün vermediği ilkelerini de tarihe geçirdi: ''Doğru, tarafsız, hızlı habercilik.''

1917

ABD, Almanya'ya savaş ilan etti ve I. Dünya Savaşı'na müttefiklerin yanında girdiğini açıkladı

1909

Kaşif Robert E. Peary, Kuzey Kutbu'na giden ilk insan oldu

1909

İlk basın şehidi: Serbesti gazetesinde, İttihat ve Terakki Cemiyeti karşıtı yazılar yazan Gazeteci Hasan Fehmi, Galata Köprüsü'nde kurşunlanarak öldürüldü

1909

Kuzey Kutbu'na ilk kez ayak basıldı.

1896

İlk modern olimpiyat oyunları Atina'da başladı

1453

İstanbul, Fatih Sultan Mehmet tarafından kuşatıldı.

1326

Orhan Bey, kuşatma altında tutulan Bursa'yı Bizanslılardan aldı. Bursa, 1326-1361 arasında Osmanlılara başkentlik yaptı

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri