omuhgn.jpg

Sezgin Kel Görevini Mücahit Baygün’e Devretti; Isparta Genç İHH’da Nöbet Değişimi

Sezgin Kel Görevini Mücahit Baygün’e Devretti; Isparta Genç İHH’da Nöbet Değişimi

Sezgin Kel Görevini Mücahit Baygün’e Devretti; 
Isparta
Genç İHH’da
Nöbet Değişimi
ISPARTA 3
omuhgn.jpg
Genç İHH Isparta Temsilciliği görevini dört yıldır başarıyla sürdüren Sezgin Kel, yaş haddinden dolayı görevini bırakarak Mücahit Baygün’e devretti.
 
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gençlik Biriminde bugün devir – teslim töreni gerçekleştirildi. Dernek Merkezinin bulunduğu Cumhuriyet Caddesindeki Merkez Toplantı Salonunda yapılan Devir – Teslim Törenine; İHH Isparta Temsilcisi Osman Akçil ve Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Isparta Genç İHH eski Temsilcisi Sezgin Kel, Yeni Temsilcisi Mücahit Ramazan Baygün ve Genç İHH üyeleri katıldı.
KEL; “4 YIL BOYUNCA MİSYONUMUZA UYGUN OLARAK
EN İYİ HİZMETLERİ VERMENİN GAYRETİ İÇİNDE OLDUK”
Devir – Teslim Töreninde ilk konuşmayı 4 yıl boyunca Genç İHH Isparta Temsilciliği görevini başarıyla yürüten Sezgin Kel yaptı. Kel, konuşmasında 4 yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra; “Netice olarak şunu söyleyebilirim ki, 2017 yılında bu yana misyonumuza uygun olarak en iyi hizmeti yapmak için çalıştık. Bu konuda bizlere destek veren, bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Isparta İHH İl Başkanımız sayın Osman Akçil hocamıza, bu hayır çalışmalarının yürütülmesinde emeği geçen Genç İHH Yönetim Kurulu Üyelerimize, Genç İHH Hanımlar Komisyonu Başkanımız Elif Hanıma ve yönetimine, Genç İHH Üniversite Erkek ve Bayan Komisyonu Başkanlarımızın nezdinde yönetim kurulu üyelerine ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

BAYGÜN; "HER ZAMAN İYİLİĞİN VE
MAZLUMUN YANINDA OLACAĞIZ" 

Törende bir konuşma yapan Genç İHH Isparta Temsilciliği görevini alan Mücahit Ramazan Baygün de konuşmasında; “Öncelikle bu görevi şimdiye kadar yürüten Sezgin Kel kardeşimize en kalbi şükranlarımızı sunuyor ve kendisine ve ekibine yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganımızla, yeryüzündeki yetimlerin ve mazlumların uğradığı birinci adres olan İHH’mıza layık faaliyetleri yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
AKÇİL; “SEZGİN KEL HOCAMIZ
4 YILA BÜYÜK İŞLER SIĞDIRDI”
Törende son konuşmayı ise Isparta İHH Temsilcisi Osman Akçil yaptı. Akçil de konuşmasında şunları söyledi; “Isparta Genç İHH’mızda bugün itibariyle yeni bir sayfa açacağız. Sezgin Kel hocam 4 yıla büyük işler sığdırdı. Güzel işler başardı. Biz bunların bir kısmını bile bilmiyorduk. Bir söz vardır niyet halis olunca işler de hayır olurmuş. Cenab – ı Allah’ımızın ‘Kulum bana bir adım gelirse ben ona 10 adım gelirim’ diye bir mesajı var. Biz bunu Allah’ın bize gelişi ve çıktığımız bu yolda beklemediğimiz güzelliklerle karşı karşıya kalırız. Allah, daha fazlasını bize ulaştırır. Onun için bu konuda hiçbir endişemiz yok.
“BİZ BU YOLA 4 YIL
ÖNCE BİRLİKTE ÇIKTIK”
Bu hizmete bugün itibariyle ‘bismillah’ diyerek başlayan arkadaşlar belki ‘biz bu işi yapabilir miyiz?’ diye endişeye düşebilir. Ama asla böyle bir düşünceye kapılmasınlar. Zira, biz Sezgin hocamla 4 yıl önce birlikte yola çıktık. Hatta, bize devreden arkadaşlarımız önümüzü açacak bir rapor koymadan yola çıktık. Ama geldiğimiz noktada bu işi iyi bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum.
“BİZ HİZMETLERİ KİŞİLER İÇİN DEĞİL,
ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ”
Bilindiği gibi İHH, 1993 yılında kuruldu ve yola çıktı. Biz 25 yıl evvel yola çıktığımızda bugünleri hayal bile edemezdik. Ama Allah hayal bile edemeyeceğimiz hizmetleri bize nasip etti. Allah’ımız yine önümüzü açacaktır. Yaptığımız işlerin mükafatı birilerinden değil, bizzat Allah’tan bekliyoruz. Hedefimiz gayemiz Allah rızasıdır. Bazı zamanlar beklenmedik anda beklenmedik iyiliklerle karşılaşabiliyoruz. Bunu yeni dönemde de göreceğiz ve yaşayacağız. Bu samimiyetle Allah yolumuzu hayırlı eylesin. Birlikte bu yolda yürüyeceğiz. Beraber hareket edeceğiz. Sezgin hocam Genç İHH Başkanlığı görevini resmiyette bırakıyor olabilir. Ama, bize destek vermeye devam edecek.  Önümüzdeki 4 yıl sonrasında Isparta’mıza çok güzel hizmet sunmuş ve hazırlamış olacağız.  
“ISPARTA İHH’NIN BIRAKIN
BİR YERİ, TABELASI BİLE YOKTU”
Bir sonraki nesil bir önceki nesilden daha iyi hizmetler üretmeli ki, hizmetler daha ileri noktaya gidebilsin. İnşaallah, önümüzdeki 4 yılda genç arkadaşlarımız bunu başaracaklar. Biz göreve geldiğimizde Isparta İHH’nın bir tabelası ve bir yeri bile yoktu. İHH Isparta’da var mıydı yok muydu belli değildi. Ama bu görevi bizden önce alan arkadaşlarımız yokluk içinde bu hizmeti belli bir noktaya taşımışlar. Bizler de arkadaşlarımızla bismillah dedik ve aldık. Şuanda içinde bulunduğumuz bu mekanı Isparta İHH’mıza kazandırdık. Burası ilk etapta gelinecek durumda değildi. Masraf yaptık ve güzle bir duruma getirerek böyle bir mekana kavuşturduk. Yarın bundan daha iyi imkanlara kavuşmak için el birliği ile çalışacağız. Bilindiği gibi, Peygamberimiz ‘İki günü aynı olan zarardadır’ buyuruyor. Yarınımızı bugünden daha iyi hale getirmemiz lazım ki, zararda olmayalım.
“ESKİDEN HİZMETLERE ENGEL
OLUNUYORDU, ŞİMDE DESTEK OLUNUYOR”
Bilindiği gibi, ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Ancak, içinde bulunduğumuz zaman inanan insanların yürümesi koşması gereken bir durum. Zira, Cumhurbaşkanımız yukarıda gecesini gündüzüne katıp çalışırken bizler de koşar adım gitmeliyiz. Geçmiş yıllarda yapmak istediğimiz hizmetlere engel olunuyordu. Şimdi bu yok. Hatta destek olunuyor. Bu son derece önemli bir konudur.

“MÜCAHİT BAYGÜN KARDEŞİMİZE
BAŞARILAR DİLİYORUM”
Hayırlı bir yoldayız. Genç İHH’mızda görevi yeni alan arkadaşımız Mücahit Baygün arkadaşımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Mücahit arkadaşımız aldığı bu görevi bulunduğu noktadan  daha ileriye götürecektir. Bundan şüphemiz yoktur. Zira, Isparta İHH’nın bu noktaya gelmesinde gençlerimizin çok büyük katkısı vardır. Teşkilat dinamizmidir. İHH Isparta’da düne göre bugün daha iyi noktadadır. Ama bunu dışardan bakanların nasıl gördüğü önemlidir. Genç kardeşlerimizin güzel çalışmaları kadın kollarını da harekete geçirmiştir. Gençler olarak işin özünde temelinde sizin çalışmalarınız var.
“SEZGİN HOCAMA HİZMETLERİNDEN
DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Konuşmama burada son verirken, Genç İHH görevini 4 yıldır başarıyla sürdüren Sezgin Kel hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah yolumuzu açık etsin inşallah” dedi.

BAYGÜN’DEN SEZGİN’E
TEŞEKKÜR PLAKETİ
Törenin sonunda ise, Isparta Gen İHH Temsilciliği görevine getirilen Mücahit Baygün, görevini bırakan Sezgin Kel’e, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Teşekkür Plaketi takdim etti.
İŞTE ISPARTA GENÇ
İHH'NIN YENİ YÖNETİMİ
Bugün itibariyle resmen görevine başlayan Isparta Genç İHH Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:
1-Mücahit Ramazan BAYGÜN
2-Bahtiyar KADYROV
3-Rasul GÜNGÖR
4-Ömer Taha ARIK
5-Furkan KALAYCI
6-Rıdvan GÜNGÖR
7- Onur DEMİR
8- Halit KÖKMEN
9- Bünyamin ÇANKIRI
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
H. Doğan 1 ay önce
rabbim yolunuzu açık etsin , en güzel şekilde hizmete devam edeceğinize yürekten inanıyor ve dua ediyoruz. hayırlı olsun. tebrik ediyorum mücahit r. baygün
SÜLEYMAN DOĞAN1 ay önce
sezgin hocam yaş haddinden görevi devretmişsin. doğru sen baya yaşlısın, mücahit kardeşimiz senden genç. yeni yönetime ve mücahit kardeşimize başarılar dilerim. sana da çok teşekkürler, emeklerin için...
Burak Girit1 ay önce
sezgin hocama gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz... allah razı olsun. rabbim hizmetlerini daha geniş mecralarda devam ettirsin inşaallah.. mücahit kardeşimi de tebrik ediyorum... rabbim gayretlerini neticesiz bırakmayacak, kendisini ve yol arkadaşlarını muvaffak edecektir inşaallah... allah yolunuzu açık etsin...

BENZER HABERLER

Isparta MHP
Esnafı Bu Zor Günlerinde
Yalnız Bırakmadı
Isparta MHP Esnafı Bu Zor Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Isparta MHP Esnafı Bu Zor Günlerinde Yalnız Bırakmadı


Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; 
Ülkenin En Ücra
Köşesine Kadar 
Diyanet İşleri Var
Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; Ülkenin En Ücra Köşesine Kadar Diyanet İşleri Var

Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; Ülkenin En Ücra Köşesine Kadar Diyanet İşleri Var

Belediye Başkanı Başdeğirmen: 
Evinizi Yıkarız, 
Hadi Nereye Gidersen
Git Demeyiz
Belediye Başkanı Başdeğirmen: Evinizi Yıkarız, Hadi Nereye Gidersen Git Demeyiz

Belediye Başkanı Başdeğirmen: Evinizi Yıkarız, Hadi Nereye Gidersen Git Demeyiz

Isparta’da 
Denetim Seferberliği 
Başlıyor
Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; 
Emrem
Ailesinin
Acı Günü
Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; Emrem Ailesinin Acı Günü

Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; Emrem Ailesinin Acı Günü

BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; 
Kongreye 
Gidiyor
BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; Kongreye Gidiyor

BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; Kongreye Gidiyor

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Galatasaray2718633257
2Beşiktaş2618533157
3Fenerbahçe2617632154
4Trabzonspor261466748
5Atakaş Hatayspor2713771546
6Gaziantep FK2711610943
7Aytemiz Alanyaspor2612861442
8Fatih Karagümrük271188741
9Göztepe26998535
10Fraport TAV Antalyaspor267613-534
11Demir Grup Sivasspor267712-133
12İttifak Holding Konyaspor268108232
13Yeni Malatyaspor2771010-331
14Kasımpaşa268135-1229
15Hes Kablo Kayserispor267127-1228
16Çaykur Rizespor2761110-1328
17Medipol Başakşehir276138-1626
18BB Erzurumspor276138-1726
19MKE Ankaragücü266155-1523
20Yukatel Denizlispor265156-2321
21Gençlerbirliği265156-2621
2017

Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri, kuraklık sebebiyle son 2 günde ülkenin güneybatısındaki Bay bölgesinde 110 kişinin öldüğünü açıkladı.

2016

Bodrum'da sahile vuran minik cesediyle gündeme gelen Aylan Kürdi ve teknedeki dört kişinin ölümüne ilişkin davada yargılanan Suriye uyruklu Muwafaka Alabash ve Asem Alfrhad, "göçmen kaçakçılığı" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı

2016

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Zaman gazetesine kayyum atanmasına karar verdi.

2016

AA'nın Gazze’de görev yapan foto muhabiri Mustafa Hassona, önemli basın fotoğrafı yarışmalarından Pictures of the Year International'da (POYI) "Genel Haber Dalı Mükemmeliyet Ödülü"ne layık görüldü

2015

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk'te bir maden ocağında meydana gelen patlamada 32 kişi hayatını kaybetti.

2012

Rus Vladimir Putin, yapılan seçimler sonucu Rusya Federasyonu'na %59,3 oyla 2. kez devlet başkanı seçildi.

2003

Filipinler'in güneyindeki bir havaalanında, bir sırt çantasına gizlenmiş bomba patladı, 21 kişi öldü.

2002

Ilımlı Arnavut lider İbrahim Rugova, Kosova'nın ilk devlet başkanı seçildi.

1997

ABD başkanı Bill Clinton, insan klonlama araştırmalarını yasakladı.

1995

Michael Johnson kapalı salonda 400 m Dünya rekoru kırdı: 44,63 s.

1994

Dokunulmazlıkları kaldırılan DEP milletvekilleri Leyla Zana, Sırrı Sakık, Ahmet Türk, Selim Sadak ve bağımsız milletvekili Mahmut Alınak, gözaltına alındı. Mezarcı ve DEP Şırnak Milletvekili Selim Sadak serbest bırakıldı

1994

Gazeteci Hıncal Uluç, uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralandı.

1992

İspanya'dan ''engizisyon'' baskısından kaçarak Osmanlı İmparatorluğu'na sığınan Museviler, Türkiye'ye gelişlerinin 500. yılını kutladılar.

1979

Voyager I'in gönderdiği fotoğraflarda Jüpiter'in halkaları görüldü.

1977

Güney ve Doğu Avrupa'da deprem: 1.500'den fazla ölü var.

1974

Türk astsubay Ömer Halisdemir, bugün doğdu.

1970

Fransız denizaltısı Eurydice infilak etti.

1966

Bir Kanada yolcu uçağı Tokyo'ya inişi sırasında infilak etti, 64 kişi öldü.

1964

BM Güvenlik Konseyi, Kıbrıs'a uluslararası güç gönderme kararı aldı.

1954

Boston'da ilk başarılı böbrek nakli gerçekleştirildi.

1940

İstanbul'da yapılan Altıncı Balkan Güreş Şampiyonası'nda Türk takımı beş birincilik alarak altıncı kez şampiyon oldu.

1934

Ankara Radyosu yayınına başladı.

1934

İstanbul Üniversitesinde açılan İnkılap Tarihi Enstitüsünde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Hikmet Bayur verdi.

1929

Takrir-i Sükun Kanunu yürürlükten kalktı.

1925

Türk hükümetine olağanüstü yetkiler veren Takrir-i Sükun Kanunu TBMM'de kabul edildi.

1923

Mustafa Kemal Paşa'nın 17 Şubat'taki konuşmasıyla başlayan İzmir İktisat Kongresi sona erdi. Kongrede Misakı İktisadi kabul edildi.

1903

Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.

1894

Şanghay'da büyük yangın: 1.000'den fazla bina kül oldu.

1877

Pyotr İlyiç Çaykovski'nin eseri Kuğu Gölü Balesi ilk kez sergilendi.

1882

İngiltere'de ilk elektrikli tramvay hizmete girdi.

1852

Rus yazar Nikolay Gogol, bugün öldü.

1791

Vermont, ABD'nin 14. eyaleti oldu.

1774

Orion Nebulası ilk kez William Herschel tarafından gözlemlendi.

1656

Düşük ayarlı para ve alınamayan maaşlar için ayaklanan askerler, IV. Mehmed'in onayıyla bazı saray ağalarını idam ettirdi.

1493

Gezgin Kristof Kolomb, Niña adlı gemisiyle Amerika'ya ulaştı.

1193

Eyyubi Devleti'nin kurucusu, Haçlı saldırılarına karşı duran Selahaddin Eyyubi öldü

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri