omuhgn.jpg

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan; Sert Cevap

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan; Sert Cevap

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan; 
Sert 
Cevap
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkında kullandığı “vesayetin sigortası” sözüne, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan sert cevap geldi. Demirel’in “manevi kızı” ve özel doktoru da olan Cesur, Ünal’a “Cumhurbaşkanlığı yapmış bir devlet adamı hakkında iftira atarak, külliyen yalan beyanda bulunmak, bu 50 sene içinde ona bu görevleri veren milli iradeye de hakarettir” sözleri ile tepki gösterdi.
 
Bir genel başkan yardımcısının beyanlarının partisini de bağlayacağını belirten Cesur, “Beyan yapan şahıs, çamur at izi kalsın mantığıyla yapılmış, siyasi ahlaka uymayan bu beyanla Demirel’i söylemediği sözler ile töhmet altında bırakmıştır; bunu ispat etmeli, edemiyorsa istifa etmelidir” dedi.
Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Cesur, şunları kaydetti:
İşte İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un, Mahir Ünal’a cevaben yaptığı açıklamada; “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel hakkında gerçekdışı beyanda bulunmuştur! Cumhurbaşkanlığı yapmış bir devlet adamı hakkında iftira atarak, külliyen yalan beyanda bulunmak, bu 50 sene içinde ona bu görevleri veren milli iradeye hakarettir.
 
Kaldı ki beyanları yapan bir Parti Genel Başkan Yardımcısı ise, beyanlar partisini de bağlar. Beyan yapan şahıs, çamur at izi kalsın mantığıyla yapılmış, siyasi ahlakauymayan bu beyanla Demirel’i söylemediği sözler ile töhmet altında bırakmıştır; bunu ispat etmeli, edemiyorsa istifa etmelidir. 
Bazı hatırlatmaları, döneme şahitlik eden biri olarak tarih önünde Türk Milleti’ne karşı sorunluluk görmekteyim: Süleyman Demirel, 1950 ile 2000 yılları arasında siyasette idi ve bu 50 senede, Türkiye'nin iç ve dış siyasetinde söz ve etki sahibi oldu. 
Bu 50 sene içinde; 10 sene Yüksek İdareci, 22 sene Parti Genel Başkanlığı, 13 sene Başbakan, 7 sene Cumhurbaşkanı, 5 sene Muhalefet Liderliği yaptı ve hepsine seçilerek geldi. Ömrünü demokrasi ve kalkınmaya adadı. 
Darbelere maruz kaldı, hapis yattı, yılmadı; yasaklara maruz kaldı, yılmadı, millete giderek yasakları da deldi. Görev yaptığı süreçte, otuz sene devlet hizmetinde bulundu, ülke menfaatleri neyi icap ediyorsa onu yaptı, kanun ve demokrasi çerçevesinden asla çıkmadan yaptı. 
 
Demirel, Cumhuriyet'ten bu yana geçirdiğimiz büyük evrimin, medeniyetçilik mücadelemiz önündeki engellerin, üstesinden geldiğimiz zorlukların ve fevkalade parlak başarıların da çok önemli aktörlerinden biri oldu. 
1950 Türkiye'si, II. Dünya Savaşı’ndan yansıyan olumsuzlukları yaşayan, yoksul, çaresiz, eğitim ve sağlık imkanlarından geniş çapta yoksun, ulaşım ve haberleşme imkanları sınırlı kitlelerin kurak topraklarda yaşadığı, dış dünya ile nerede ise irtibatı bulunmayan bir ülke idi. 
Türkiye kurtulmalı, zengin, üretken, bilgili, haklarına sahipliğin şuuru içinde ve dış dünya ile irtibatında itibarlı bir ülke haline gelmeli idi. Bu, dönüşüm demekti. Kalkınma, büyüme, zenginleşme, refah, imar ve inşa, dünyaya açılma gibi hayati konular gündeme alınmalı idi.
 
Bu, milletin ilhamı, desteği, iradesi ile gerçekleştirilmeli idi. 50 yıllık bu dönemde halkın gücü ve desteği ile;
• Tarımda; sulama, gübre, makineleşme, verim artışı, depolama, tarıma bağlı sanayii tesis etme ve geliştirme, her anlamı ile modernleşme,
• Sanayide; büyük üretim tesisleri, artı-değer yaratılmasına imkan tanıyan ara mal üretimi tesisleri, 
• Altyapıda; yollar, köprüler, havaalanları, limanlar, termik hidrolik santraller, barajlar, elektrifikasyon, telekomünikasyonda, devasa projelere imza atıldı.
Yurt sathını bezeyen pek çok çimento, şeker, tekstil ve gübre fabrikaları yanında, modern sanayinin gerektirdiği demir-çelik, petro-kimya, rafineri, kömür, bakır, otomotiv sanayii gibi önemli alanlarda, kısa sayılabilecek bir zamanda, büyük ve modern üretim tesisleri kuruldu.
Keban Barajı, GAP, Boğaz Köprüsü, İskenderun, Ereğli Demir-Çelik Fabrikası, Seydişehir Alüminyum Tesisi, Aliağa Petro-Kimya tesisi, ATAŞ Rafinerisi, kömür, bakır, demir, Wolfram İstihraç İşletmeleri, televizyon, telekomünikasyon, 104 üniversite, hastaneler ve dahası bunlardandır.
Bunların hepsinde halk iradesine dayalı görev yapan Demirel hükümetlerinin imzası vardır. Türkiye, 
• Gaz lambasından elektriğe,
•  Kara saban, kara kağnı, kara öküzden traktöre,
• Çarıktan kunduraya geçmiş, çağın modern, kudretli Devleti olma yönünde, dev adımlar atmıştır.
50 yıllık süreçte Türkiye dönüşümü başarmıştı. Bu;
• Atatürk'ün kurduğu Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin vasıflarının titizlikle korunması, 
• Türkiye birliği ve bütünlüğünün muhafazası 
• Kalkınmanın demokratik niteliğinin mutlak mevcudiyetine sadakatle gerçekleştirilmiştir.
Buna her seviyede katkısı bulunanların tümü, milletçe ifade edilecek teşekkürü fazlası ile hak etmişlerdir. Çok önemli payı olan Demirel de başta gelen devlet adamlarından biri olarak hizmetleri ile tarihe geçmiş, siyasi rakipleri dahil milletçe şükranla anılmaktadır.
Türkiye, değişen ve dönüşen bir dünya içinde, itibarlı, modern, dünya ile birlikte nefes alan, barışın teminatı olan; ülkeye güç-güven sağlayan, modern teknolojiyi benimseyen, sosyal ve kültürel müktesebatı ile saygı gören ve dünyada çoktan hak ettiği yerden, dünyaya barış, güven, insanlık ve medeniyet mesajı verebilecek bir ülke haline gelmişse, bunda en büyük pay, dönüşüm hamlesinin gerçek sahibi olan demokrasi ve milli iradeye ait olmalıdır, işte orada da 7 kere Başbakan ve 1 kere de Cumhurbaşkanı olarak Demirel vardır, tarih buna şehadet etmiştir. 
 
Bu 50 yıl, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet’in, modern ve demokratik bir hüviyete kavuşturulması ve ülkenin dönüşme sürecinin, demokrasiyle olması; "Milli İrade"nin verdiği güçle neler yapılabildiğinin muhteşem bir ispatıdır, tarihte enderdir ve Demirel işte oradadır. 
Yetkiyi halk vermeliydi. Bu da “Hür ve Serbest Seçim, Hür Parlamento, Hür Siyasi Parti” demekti. “Parlamento'nun Güvenoyuna Dayanan Hükümet” demekti. “Serbest Muhalefet” demekti. “Hür Basın” demekti. Bir ömür Demirel işte bunların peşinden koşmuştur. 
1950 Türkiye’si bir tarım toplumu idi, 2000 Türkiye’si bir sanayii ve hizmetler toplumu oldu. 1950 ile 2000 arasında, ekonomi yıllık ortalama %4.5 büyüdü. Tarım 10, hizmetler 57 kat, sanayi 170 kat büyüdü. 2000 yılında herkesin evinde TV, beyaz eşya, cebinde telefon vardı. 
1950’nin 13 köyünde elektrik varken, 2000 yılının 40.000 köyünde elektrik vardı. Karanlık Türkiye’den, Aydınlık Türkiye’ye geçildi ve orda da Demirel vardır. 1950’de 16 bin adet traktörü vardı. 2000 yılında traktör miktarı 1,5 milyona yaklaştı. 
1950’de 3 baraj varken, 2000’de 300baraj var. 1950’de 3 üniversite varken, 2000’de 100’e yakın Üniversite var. 1950’de her şeyi devlet kendi yapıyorken, 2000’de her şeyi yapacak girişimci gücü var. 2000 Yılında Türkiye, Dünya’da 192 ülke arasında ekonomisi en yüksek 17. memleket olmuş ve %5 kalkınma hızını 50 sene sağlamıştır. 
Milletin huzurunda geçen bu 50 sene içinde kuruyan başağın ardından giden ve Medeniyetçilik mücadelesine de o kuruyan başakla giren Demirel, milyonları, çatlamış toprakla, mavi gökyüzü arasında sıkışmış kaderinden kurtarma kavgasını yapmış ve başarmıştır! 
Cenab-ı Allah izin vermiştir ve ülkemin, milletimin emrine verilen eserlere imza atmıştır! "Türkiye'nin Dönüşümü" projesini gerçekleştirirken, onu zihinlere nakşedecek ve gelecek nesillere hediye edecek bir feraset ve kudrete de tarih ve Yüce Türk Milleti tanıklık etmiştir. 
Demokrasi ve Kalkınma gayretleri, bir köşe taşı halinde milletimizin hafızasında eserleriyle yaşayacak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e leke sürmeye kalkmak, söylemedikleriyle itham etmek, Türk Milleti’ne karşı büyük bir hadsizliktir. Ya özür dile Mahir Ünal ya da istifa et!”
 
 
 
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Isparta MHP
Esnafı Bu Zor Günlerinde
Yalnız Bırakmadı
Isparta MHP Esnafı Bu Zor Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Isparta MHP Esnafı Bu Zor Günlerinde Yalnız Bırakmadı


Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; 
Ülkenin En Ücra
Köşesine Kadar 
Diyanet İşleri Var
Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; Ülkenin En Ücra Köşesine Kadar Diyanet İşleri Var

Mil – Diyanet Sen Isparta İl Başkanı Mustafa Güner; Ülkenin En Ücra Köşesine Kadar Diyanet İşleri Var

Belediye Başkanı Başdeğirmen: 
Evinizi Yıkarız, 
Hadi Nereye Gidersen
Git Demeyiz
Belediye Başkanı Başdeğirmen: Evinizi Yıkarız, Hadi Nereye Gidersen Git Demeyiz

Belediye Başkanı Başdeğirmen: Evinizi Yıkarız, Hadi Nereye Gidersen Git Demeyiz

Isparta’da 
Denetim Seferberliği 
Başlıyor
Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; 
Emrem
Ailesinin
Acı Günü
Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; Emrem Ailesinin Acı Günü

Ahmet Emrem Hayatını Kaybetti; Emrem Ailesinin Acı Günü

BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; 
Kongreye 
Gidiyor
BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; Kongreye Gidiyor

BEYAZAY Derneği Isparta Şubesi; Kongreye Gidiyor

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Galatasaray2718633257
2Beşiktaş2618533157
3Fenerbahçe2617632154
4Trabzonspor261466748
5Atakaş Hatayspor2713771546
6Gaziantep FK2711610943
7Aytemiz Alanyaspor2612861442
8Fatih Karagümrük271188741
9Göztepe26998535
10Fraport TAV Antalyaspor267613-534
11Demir Grup Sivasspor267712-133
12İttifak Holding Konyaspor268108232
13Yeni Malatyaspor2771010-331
14Kasımpaşa268135-1229
15Hes Kablo Kayserispor267127-1228
16Çaykur Rizespor2761110-1328
17Medipol Başakşehir276138-1626
18BB Erzurumspor276138-1726
19MKE Ankaragücü266155-1523
20Yukatel Denizlispor265156-2321
21Gençlerbirliği265156-2621
2017

Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri, kuraklık sebebiyle son 2 günde ülkenin güneybatısındaki Bay bölgesinde 110 kişinin öldüğünü açıkladı.

2016

Bodrum'da sahile vuran minik cesediyle gündeme gelen Aylan Kürdi ve teknedeki dört kişinin ölümüne ilişkin davada yargılanan Suriye uyruklu Muwafaka Alabash ve Asem Alfrhad, "göçmen kaçakçılığı" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı

2016

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Zaman gazetesine kayyum atanmasına karar verdi.

2016

AA'nın Gazze’de görev yapan foto muhabiri Mustafa Hassona, önemli basın fotoğrafı yarışmalarından Pictures of the Year International'da (POYI) "Genel Haber Dalı Mükemmeliyet Ödülü"ne layık görüldü

2015

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk'te bir maden ocağında meydana gelen patlamada 32 kişi hayatını kaybetti.

2012

Rus Vladimir Putin, yapılan seçimler sonucu Rusya Federasyonu'na %59,3 oyla 2. kez devlet başkanı seçildi.

2003

Filipinler'in güneyindeki bir havaalanında, bir sırt çantasına gizlenmiş bomba patladı, 21 kişi öldü.

2002

Ilımlı Arnavut lider İbrahim Rugova, Kosova'nın ilk devlet başkanı seçildi.

1997

ABD başkanı Bill Clinton, insan klonlama araştırmalarını yasakladı.

1995

Michael Johnson kapalı salonda 400 m Dünya rekoru kırdı: 44,63 s.

1994

Dokunulmazlıkları kaldırılan DEP milletvekilleri Leyla Zana, Sırrı Sakık, Ahmet Türk, Selim Sadak ve bağımsız milletvekili Mahmut Alınak, gözaltına alındı. Mezarcı ve DEP Şırnak Milletvekili Selim Sadak serbest bırakıldı

1994

Gazeteci Hıncal Uluç, uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralandı.

1992

İspanya'dan ''engizisyon'' baskısından kaçarak Osmanlı İmparatorluğu'na sığınan Museviler, Türkiye'ye gelişlerinin 500. yılını kutladılar.

1979

Voyager I'in gönderdiği fotoğraflarda Jüpiter'in halkaları görüldü.

1977

Güney ve Doğu Avrupa'da deprem: 1.500'den fazla ölü var.

1974

Türk astsubay Ömer Halisdemir, bugün doğdu.

1970

Fransız denizaltısı Eurydice infilak etti.

1966

Bir Kanada yolcu uçağı Tokyo'ya inişi sırasında infilak etti, 64 kişi öldü.

1964

BM Güvenlik Konseyi, Kıbrıs'a uluslararası güç gönderme kararı aldı.

1954

Boston'da ilk başarılı böbrek nakli gerçekleştirildi.

1940

İstanbul'da yapılan Altıncı Balkan Güreş Şampiyonası'nda Türk takımı beş birincilik alarak altıncı kez şampiyon oldu.

1934

Ankara Radyosu yayınına başladı.

1934

İstanbul Üniversitesinde açılan İnkılap Tarihi Enstitüsünde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Hikmet Bayur verdi.

1929

Takrir-i Sükun Kanunu yürürlükten kalktı.

1925

Türk hükümetine olağanüstü yetkiler veren Takrir-i Sükun Kanunu TBMM'de kabul edildi.

1923

Mustafa Kemal Paşa'nın 17 Şubat'taki konuşmasıyla başlayan İzmir İktisat Kongresi sona erdi. Kongrede Misakı İktisadi kabul edildi.

1903

Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.

1894

Şanghay'da büyük yangın: 1.000'den fazla bina kül oldu.

1877

Pyotr İlyiç Çaykovski'nin eseri Kuğu Gölü Balesi ilk kez sergilendi.

1882

İngiltere'de ilk elektrikli tramvay hizmete girdi.

1852

Rus yazar Nikolay Gogol, bugün öldü.

1791

Vermont, ABD'nin 14. eyaleti oldu.

1774

Orion Nebulası ilk kez William Herschel tarafından gözlemlendi.

1656

Düşük ayarlı para ve alınamayan maaşlar için ayaklanan askerler, IV. Mehmed'in onayıyla bazı saray ağalarını idam ettirdi.

1493

Gezgin Kristof Kolomb, Niña adlı gemisiyle Amerika'ya ulaştı.

1193

Eyyubi Devleti'nin kurucusu, Haçlı saldırılarına karşı duran Selahaddin Eyyubi öldü

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri