omuhgn.jpgomuhgn.jpg

ISUBÜ, Gazetecilerle Buluştu…

ISUBÜ, Gazetecilerle Buluştu…

ISUBÜ, 
Gazetecilerle 
Buluştu…
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler ve üniversitenin yöneticileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Isparta’da görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
 
Bugün saat 10.30’da Üniversitenin Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa; ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler'in basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yıldız Bolat, Prof. Dr. H. Cenk Bayrakçı, Genel Sekreter Sefer Kutlu, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş, Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Kubilay, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Demir, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Gül, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Uçar, Teknik Bilimler MYO ve ISUBÜ MEYOK (Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü) Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Kabul ve Isparta MYO Müdürü Doç. Dr. Abdullah Sütçü katıldı.

KARAHAN; “ISPARTA BASINI VATANINA,
MİLLETİNE BAĞLI BİR MEDYADIR”
Toplantıda bir konuşma yapan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Isparta basınının her zaman vatanına, milletine bağlı, şehrini seven ve onun kalkınması için çaba gösteren, haberlerini de bu yönde yazan dürüst bir medya olduğunu belirterek; “Ancak, bizim de basın olarak sorunlarımız tabiki var. Özellikle son yıllardaki ekonomik sıkıntılar basın sektörünü büyük ölçüde etkilemiş durumdadır. Bu noktada, bizler sizlere destek verdiğimiz gibi sizlerin de desteklerini bekleriz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle biz basın mensuplarına yaptığınız bu nazik davetten dolayı başta sayın Rektörümüz olmak üzere tüm ISUBÜ yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
DİLER; “TÜM BASIN MENSUPLARININ 10 OCAK
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler de toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Öncelikle Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Bu vesile ile sizlerin ve sizlerin aracılığı ile kamuoyunun, Üniversitemizin geçen bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirilmesinin uygun olacağı düşüncesindeyiz. Üniversitemiz uygulamalı insan gücü oluşturmaya yönelik özel misyon yüklenmiştir. Öncelikli hedefimiz ortak akıl ile en güzelini ve en iyisini Üniversitemiz ve ülkemiz adına yapmaya çalışmaktır.

“KURULUŞUMUZDA BİR YILI GERİDE
BIRAKMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
2019 yılında kurulan Üniversitemiz, 2019 yılında bünyesinde yapısal olarak eksikliklerinin tamamlanması yönünde yeni birimler oluşturuldu. Oluşturulan birimlerimizin çalışır vaziyete geçirilmesi yönünde büyük adımlar atıldığını belirtmek isteriz. İdari ve kurumsal yapılanmanın tamamlandığını ifade edebileceğimiz başarılı 1 yılı geride bırakmış bulunuyoruz.
Üniversitemizin aldığı kararlar ve attığı adımlar öğrenci odaklı bir üniversite oluşumuzu göstermektedir. ISUBÜ ailesinin ders dışı sosyal – kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri öğrenci topluluklarının kurulabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmış, öğrenci topluluklarımız kurulmuştur.  Geçen yıl kuruluş aşamasında olan topluluklarımız bugün 40’a ulaşmıştır. Öğrencilerimiz sosyal – kültürel ve ilgi alanlarına göre topluluklarımızda faaliyet göstermeye başlamışlardır. Öğrenci Toplulukları 2020 yılı içerisinde daha yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam edecektir.
“TÜRKİYE’YE, ÖZELİNDE ISPARTA’YA KATMA
DEĞER OLUŞTURMAYI AMAÇ EDİNDİK”
Üniversitemiz birçok bölümde uygulama lisans öğretiminde 7+1 modeli, Turizm Fakültesine özel olarak 8+3 modeli Meslek Yüksekokulları için de 3+1 dönem işyeri eğitimine yönelik çalışmalarını tamamlamıştır. Buna yönelik olarak, kurum, kuruluş, STK’lar ve kurumsal ticari işletmeler ile işbirliği ve işyeri uygulama protokolleri imzalanarak devreye alınmıştır. Amacımız Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden mezun olan tüm öğrencilerimizin özgüvenini arttırıp sahada iş bulabilmelerini kolaylaştırmaktır. Hedeflerimiz arasında; genelinde Türkiye’ye, özelinde Isparta’ya katma değer oluşturmayı amaç edindik.

“TÜM KESİMLERLE DİYALOĞUMUZ
SON DERECE İYİDİR”
Ticaret ve Sanayi Odamızla işbirliği anlaşması imzalanmış ve çalışmalarımız devam etmektedir. MÜSİAD, IGSİAD ve Esnaf Odaları gibi sivil toplum kuruluşları ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Devlet kurumları, siyaset kurumu, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum kuruluşları, şehrin tüm dinamikleri ile meseleleri ele almaktayız. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı yaklaşım içerisindeyiz. Verimli bir çalışma ile hem şehrimize, hem de bölgemize katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır. Bizim gibi ülkemizde pilot uygulama üniversitesi olan ve nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan, aynı konseptte kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte her alanda işbirliği yapmak için sözleşme imzaladık. Bu işbirliği sayesinde araştırma projelerimizin geliştirilmesi ve uygulanması hususunda ortak çalışmalar gerçekleştirebilecek ayrıca her iki üniversitenin akademisyenleri karşılıklı mutabakatla bilimsel çalışmalara yönelik laboratuar hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.
“UYGULAMALI EĞİTİM HER YÖNDEN
BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR”
 
Diğer taraftan, yapılan işyeri uygulaması protokollerinden karşılıklı faydalanmamız söz konusudur.  Bu anlamda, sanayi bölgelerine yakın olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği anlaşması ile öğrencilerimize yaklaşık 1500 farklı işyerinde işyeri eğitimi görebilme imkanını da sağlamış bulunmaktayız. İşyeri eğitim anlaşmalarımızı ilimizde ve bölgemizde ağırlıklı olarak tüm Türkiye’de yaygınlaşarak çoğaltılması yönünde çalışmalarımız  devam etmektedir. Hemen her gün yeni bir iş yeri, kurum ve kuruluş, uygulamalı eğitime destek olma yönünde üniversitemiz ile protokol imzalamaktadır. Uygulamalı eğitim modeli yükseköğretimde ülkemizin üreten insan gücünün oluşturulmasında önemli bir dönüm noktasıdır. Neticede; “gerçek yaşamda uygulamaya geçirilemeyen bilgi, uçaktan atladığınızda açılmayan paraşüt gibidir.” Bunun içindir ki; uygulamalı eğitim her yönüyle önem arzetmektedir.
“ALANINDA UZMANLAŞMIŞ KİŞİLER
YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Devletimizin eğitim için harcadığı giderlerin üreten insan gücü oluşturmak suretiyle devletimize ve milletimize geri dönüşünün sağlanması gerekliliğinin bilincindeyiz. Kendisi ve milleti için üreten, ülkemize ve bölgemize faydalı, iş arayan değil, iş için aranan insan gücünün oluşturulmasını sağlamak öncelikli hedefimizdir. Bu anlamda 2020 yılı planlamasında Üniversitemizin sürdürülebilir eğitim, sürdürülebilir öğrenci doluluğu sağlaması yönünde önemli çalışmalar yaptığını da belirmek isteriz.  Isparta’mızın bütün ilçelerinde bulunan okullarımızda, tematik alan çalışmalarına hız verilmiştir. İlçelerimizin durumları, sosyo ekonomik koşulları ve mesleki anlamda verimlilik sağlayabileceğimiz alanların faaliyete geçirilerek düzenlenmesi ile devlet imkanlarının verimli kullanılması planlanmaktadır. Her Meslek Yüksekokulumuza belirlediğimiz tematik alanlar ile uzmanlaşmış okullar oluşturmayı hedeflemiş bulunmaktayız. Böylece, bir alanda uzmanlaşmış okullarımıza uygun alt yapı ile kalifiye mezunlar yetiştirmeyi hedeflediğimizi belirtmek isteriz. Yapmakta olduğumuz bu çalışma Türkiye’de bir ilki ifade etmektedir.
“PİLOT ÜNİVERSİTE OLARAK BÜYÜK
BİR MİSYON ÜSTLENMİŞ DURUMDAYIZ”
Amacımız nitelik olarak gelişmiş, Türkiye’nin ilk sıralarda tercih edilen üniversitesi haline gelmektir. Pilot olarak misyon yüklenmiş üniversitemizin gelişimi, sadece bölgemize değil tüm Türkiye’ye örnek teşkil edeceğinin bilincinde hareket etmekteyiz. Son olarak Üniversitemizin bütün hedef ve olanakları ile birlikte Isparta’ya ve tüm ülkemize katkı sağlayabilecek bir üniversite oluşturmada el ele vererek sanayi ve sektörle iç içe yetişmiş insan gücünü hep birlikte oluşturacağımız inancımızı yinelemek istiyoruz” dedi.

 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Yangın faciası: aynı aileden 3 ölü!
Ramazan 
Asan’ın 
Acı günü
Yangın faciası: aynı aileden 3 ölü! Ramazan Asan’ın Acı günü

Yangın faciası: aynı aileden 3 ölü! Ramazan Asan’ın Acı günü

Isparta’ya Hasta getiren Helikopter Burdur’a acil iniş yaptı: 
Hasta tüm 
Müdahalelere
Rağmen Hayatını 
Kaybetti
Isparta’ya Hasta getiren Helikopter Burdur’a acil iniş yaptı: Hasta tüm Müdahalelere Rağmen Hayatını Kaybetti

Isparta’ya Hasta getiren Helikopter Burdur’a acil iniş yaptı: Hasta tüm Müdahalelere Rağmen Hayatını Kaybetti

KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!
KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!

KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!

Isparta Valiliği’nden;
Elazığ ve Malatya
Depremi için 
Yardım çağrısı
Isparta Valiliği’nden; Elazığ ve Malatya Depremi için Yardım çağrısı

Isparta Valiliği’nden; Elazığ ve Malatya Depremi için Yardım çağrısı

ADD’den 
Dayanışma 
Kahvaltısı
ADD’den Dayanışma Kahvaltısı

ADD’den Dayanışma Kahvaltısı

Başkan Bapbacı 
Aile Büyükleri İçin 
Mevlid-i Şerif Okuttu
Başkan Bapbacı Aile Büyükleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

Başkan Bapbacı Aile Büyükleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Demir Grup Sivasspor1812242040
2Fenerbahçe1911441737
3Medipol Başakşehir1910361636
4Trabzonspor1810352235
5Aytemiz Alanyaspor1910452035
6Galatasaray199461233
7Beşiktaş19973330
8Göztepe19865329
9BTC Türk Yeni Malatyaspor18666724
10Gaziantep FK19676-524
11Çaykur Rizespor18792-823
12Yukatel Denizlispor19694-822
13Gençlerbirliği19586-521
14İttifak Holding Konyaspor19496-1118
15Antalyaspor194105-1817
16Kasımpaşa194123-1515
17MKE Ankaragücü192107-2013
18Hes Kablo Kayserispor192125-3011
2017

Yunanistan Yüksek Mahkemesi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye'ye iade edilmemeleri yönünde karar verdi

2016

"Tahşiyecilere kumpas" davası kapsamında tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye ilişkin ana soruşturması kapsamında da tutuklandı

2016

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 17 yıl aradan sonra ilk defa Katolik dünyasının merkezi Vatikan'ı ziyaret etti

2015

Filipinler'in güneyinde güvenlik güçleriyle silahlı örgütler arasında çıkan çatışmada 50 polis öldü

2014

Filipinler hükümetiyle isyancı Moro İslami Kurtuluş Cephesi'nin, ülkenin güneyinde yıllardır süren ve on binlerce kişinin yaşamını yitirdiği çatışmalara son vermeyi hedefleyen belge üzerinde anlaştığı bildirildi

2013

Mısır’ın Port Said Stadyumu'ndaki futbol karşılaşmasında geçen sene Şubat ayında 74 kişinin ölmesinin ardından açılan davada, 21 sanık hakkında idam kararı verildi

2013

Adana'ya konuşlandırılan Patriot Hava Savunma Sistemleri harekat yeteneğini kazanarak, operasyonel hale geldi

2011

TÜİK, enflasyon sepetini güncelledi. 2011 TÜFE sepeti 445 kalemden oluştu. Güncelleme sonucunda 2011 sepetine tramvay ücreti ve Süper Loto girdi, yünlü kumaş, kadın mantosu ve atık çöp ücreti sepetten çıkarıldı

2008

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Kurmay Albay Fikri Karadağ, Susurluk Davası hükümlüsü Sami Hoştan, avukat Kemal Kerinçsiz ile Sevgi Erenerol'un da aralarında bulunduğu kişiler tutuklandı

2006

Dünya Ekonomi Forumu, Davos'ta (İsviçre) toplandı.

2005

Condoleezza Rice, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk siyahi kadın dışişleri bakanı oldu.

2001

Gujarat'da (Hindistan) deprem: 20.000'den fazla kişi öldü.

2000

İstanbul Devlet Konservatuvarının kurucusu Fuat Türkay İstanbul'da 93 yaşında öldü.

1992

12 Eylül'den sonraki ilk kez memur eylemi İstanbul'da yapıldı.

1992

Boris Yeltsin, Rusya'nın nükleer füzelerinin Amerikan şehirlerini hedef almaktan vazgeçeceğini duyurdu.

1974

Bülent Ecevit başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi - Milli Selamet Partisi koalisyon hükümeti göreve başladı.

1974

Türk Hava Yolları'nın Van adlı yolcu uçağı, İzmir Cumaovası Havaalanı'nda pistin 100 metre uzağında yere çakıldı; 63 kişi öldü.

1966

İstanbul'un çeşitli semtlerinde "köylü pazarları" kurulması çalışmalarına başladı. Amaç, halkın daha ucuz sebze ve meyve yiyebilmesi idi.

1965

Hintçe Hindistan'ın resmi dili oldu.

1958

Klasik müzik bestecisi Bülent Arel'in Beş Sonnet adlı yapıtı ilk kez seslendirildi.

1950

Hindistan'da cumhuriyet ilan edildi.

1934

Apollo Tiyatrosu Harlem'de (New York) açıldı.

1931

Hindistan'da Mahatma Gandhi serbest bırakıldı.

1926

Televizyonun icadı bugün yapılmıştır.

1924

Petrograd'ın adı Leningrad olarak değiştirildi.

1911

Pilot Glenn H. Curtiss ilk deniz uçağını uçurdu.

1905

Güney Afrika Pretoria'da 3,106 kırat değerindeki dünyanın en büyük elması bulundu. 9 parçaya bölünen elmastan elde edilen ''Afrika'nın Büyük Yıldızı'' adındaki 530,2 kıratlık 74 yüzlü dünyanın en büyük pırlantası, Britanya tacına yerleştirildi

1837

Michigan 26. eyalet olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne katıldı.

1788

İngiliz donanması Sidney sahillerinde. Avrupalıların kalıcı yerleşimi başlamış oldu.

1699

Osmanlı Devleti Karlofça Antlaşması'nı imzaladı.

1531

Lizbon'da (Portekiz) şiddetli deprem; binlerce kişi öldü.

1340

İngiltere kralı III. Edward, kendini Fransa kralı ilan etti.

66

Halley kuyruklu yıldızı Dünya'nın yakınından 5. kayıtlı geçişi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri