omuhgn.jpg

ISUBÜ, Gazetecilerle Buluştu…

ISUBÜ, Gazetecilerle Buluştu…

ISUBÜ, 
Gazetecilerle 
Buluştu…
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler ve üniversitenin yöneticileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Isparta’da görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
 
Bugün saat 10.30’da Üniversitenin Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa; ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler'in basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yıldız Bolat, Prof. Dr. H. Cenk Bayrakçı, Genel Sekreter Sefer Kutlu, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş, Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Kubilay, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Demir, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Gül, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Uçar, Teknik Bilimler MYO ve ISUBÜ MEYOK (Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü) Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Kabul ve Isparta MYO Müdürü Doç. Dr. Abdullah Sütçü katıldı.

KARAHAN; “ISPARTA BASINI VATANINA,
MİLLETİNE BAĞLI BİR MEDYADIR”
Toplantıda bir konuşma yapan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Isparta basınının her zaman vatanına, milletine bağlı, şehrini seven ve onun kalkınması için çaba gösteren, haberlerini de bu yönde yazan dürüst bir medya olduğunu belirterek; “Ancak, bizim de basın olarak sorunlarımız tabiki var. Özellikle son yıllardaki ekonomik sıkıntılar basın sektörünü büyük ölçüde etkilemiş durumdadır. Bu noktada, bizler sizlere destek verdiğimiz gibi sizlerin de desteklerini bekleriz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle biz basın mensuplarına yaptığınız bu nazik davetten dolayı başta sayın Rektörümüz olmak üzere tüm ISUBÜ yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
DİLER; “TÜM BASIN MENSUPLARININ 10 OCAK
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler de toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Öncelikle Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Bu vesile ile sizlerin ve sizlerin aracılığı ile kamuoyunun, Üniversitemizin geçen bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirilmesinin uygun olacağı düşüncesindeyiz. Üniversitemiz uygulamalı insan gücü oluşturmaya yönelik özel misyon yüklenmiştir. Öncelikli hedefimiz ortak akıl ile en güzelini ve en iyisini Üniversitemiz ve ülkemiz adına yapmaya çalışmaktır.

“KURULUŞUMUZDA BİR YILI GERİDE
BIRAKMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
2019 yılında kurulan Üniversitemiz, 2019 yılında bünyesinde yapısal olarak eksikliklerinin tamamlanması yönünde yeni birimler oluşturuldu. Oluşturulan birimlerimizin çalışır vaziyete geçirilmesi yönünde büyük adımlar atıldığını belirtmek isteriz. İdari ve kurumsal yapılanmanın tamamlandığını ifade edebileceğimiz başarılı 1 yılı geride bırakmış bulunuyoruz.
Üniversitemizin aldığı kararlar ve attığı adımlar öğrenci odaklı bir üniversite oluşumuzu göstermektedir. ISUBÜ ailesinin ders dışı sosyal – kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri öğrenci topluluklarının kurulabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmış, öğrenci topluluklarımız kurulmuştur.  Geçen yıl kuruluş aşamasında olan topluluklarımız bugün 40’a ulaşmıştır. Öğrencilerimiz sosyal – kültürel ve ilgi alanlarına göre topluluklarımızda faaliyet göstermeye başlamışlardır. Öğrenci Toplulukları 2020 yılı içerisinde daha yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam edecektir.
“TÜRKİYE’YE, ÖZELİNDE ISPARTA’YA KATMA
DEĞER OLUŞTURMAYI AMAÇ EDİNDİK”
Üniversitemiz birçok bölümde uygulama lisans öğretiminde 7+1 modeli, Turizm Fakültesine özel olarak 8+3 modeli Meslek Yüksekokulları için de 3+1 dönem işyeri eğitimine yönelik çalışmalarını tamamlamıştır. Buna yönelik olarak, kurum, kuruluş, STK’lar ve kurumsal ticari işletmeler ile işbirliği ve işyeri uygulama protokolleri imzalanarak devreye alınmıştır. Amacımız Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden mezun olan tüm öğrencilerimizin özgüvenini arttırıp sahada iş bulabilmelerini kolaylaştırmaktır. Hedeflerimiz arasında; genelinde Türkiye’ye, özelinde Isparta’ya katma değer oluşturmayı amaç edindik.

“TÜM KESİMLERLE DİYALOĞUMUZ
SON DERECE İYİDİR”
Ticaret ve Sanayi Odamızla işbirliği anlaşması imzalanmış ve çalışmalarımız devam etmektedir. MÜSİAD, IGSİAD ve Esnaf Odaları gibi sivil toplum kuruluşları ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Devlet kurumları, siyaset kurumu, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum kuruluşları, şehrin tüm dinamikleri ile meseleleri ele almaktayız. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı yaklaşım içerisindeyiz. Verimli bir çalışma ile hem şehrimize, hem de bölgemize katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır. Bizim gibi ülkemizde pilot uygulama üniversitesi olan ve nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan, aynı konseptte kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte her alanda işbirliği yapmak için sözleşme imzaladık. Bu işbirliği sayesinde araştırma projelerimizin geliştirilmesi ve uygulanması hususunda ortak çalışmalar gerçekleştirebilecek ayrıca her iki üniversitenin akademisyenleri karşılıklı mutabakatla bilimsel çalışmalara yönelik laboratuar hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.
“UYGULAMALI EĞİTİM HER YÖNDEN
BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR”
 
Diğer taraftan, yapılan işyeri uygulaması protokollerinden karşılıklı faydalanmamız söz konusudur.  Bu anlamda, sanayi bölgelerine yakın olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği anlaşması ile öğrencilerimize yaklaşık 1500 farklı işyerinde işyeri eğitimi görebilme imkanını da sağlamış bulunmaktayız. İşyeri eğitim anlaşmalarımızı ilimizde ve bölgemizde ağırlıklı olarak tüm Türkiye’de yaygınlaşarak çoğaltılması yönünde çalışmalarımız  devam etmektedir. Hemen her gün yeni bir iş yeri, kurum ve kuruluş, uygulamalı eğitime destek olma yönünde üniversitemiz ile protokol imzalamaktadır. Uygulamalı eğitim modeli yükseköğretimde ülkemizin üreten insan gücünün oluşturulmasında önemli bir dönüm noktasıdır. Neticede; “gerçek yaşamda uygulamaya geçirilemeyen bilgi, uçaktan atladığınızda açılmayan paraşüt gibidir.” Bunun içindir ki; uygulamalı eğitim her yönüyle önem arzetmektedir.
“ALANINDA UZMANLAŞMIŞ KİŞİLER
YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Devletimizin eğitim için harcadığı giderlerin üreten insan gücü oluşturmak suretiyle devletimize ve milletimize geri dönüşünün sağlanması gerekliliğinin bilincindeyiz. Kendisi ve milleti için üreten, ülkemize ve bölgemize faydalı, iş arayan değil, iş için aranan insan gücünün oluşturulmasını sağlamak öncelikli hedefimizdir. Bu anlamda 2020 yılı planlamasında Üniversitemizin sürdürülebilir eğitim, sürdürülebilir öğrenci doluluğu sağlaması yönünde önemli çalışmalar yaptığını da belirmek isteriz.  Isparta’mızın bütün ilçelerinde bulunan okullarımızda, tematik alan çalışmalarına hız verilmiştir. İlçelerimizin durumları, sosyo ekonomik koşulları ve mesleki anlamda verimlilik sağlayabileceğimiz alanların faaliyete geçirilerek düzenlenmesi ile devlet imkanlarının verimli kullanılması planlanmaktadır. Her Meslek Yüksekokulumuza belirlediğimiz tematik alanlar ile uzmanlaşmış okullar oluşturmayı hedeflemiş bulunmaktayız. Böylece, bir alanda uzmanlaşmış okullarımıza uygun alt yapı ile kalifiye mezunlar yetiştirmeyi hedeflediğimizi belirtmek isteriz. Yapmakta olduğumuz bu çalışma Türkiye’de bir ilki ifade etmektedir.
“PİLOT ÜNİVERSİTE OLARAK BÜYÜK
BİR MİSYON ÜSTLENMİŞ DURUMDAYIZ”
Amacımız nitelik olarak gelişmiş, Türkiye’nin ilk sıralarda tercih edilen üniversitesi haline gelmektir. Pilot olarak misyon yüklenmiş üniversitemizin gelişimi, sadece bölgemize değil tüm Türkiye’ye örnek teşkil edeceğinin bilincinde hareket etmekteyiz. Son olarak Üniversitemizin bütün hedef ve olanakları ile birlikte Isparta’ya ve tüm ülkemize katkı sağlayabilecek bir üniversite oluşturmada el ele vererek sanayi ve sektörle iç içe yetişmiş insan gücünü hep birlikte oluşturacağımız inancımızı yinelemek istiyoruz” dedi.

 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

81 ile 
Genelge 
Gönderildi
Artık 
Yasak!
81 ile Genelge Gönderildi Artık Yasak!

81 ile Genelge Gönderildi Artık Yasak!

Düğün Sahipleri Dikkat!
Maske, Mesafe, Hijyen Kurallarına Uyun; 
Ansızın
Gelebilirler!
Düğün Sahipleri Dikkat! Maske, Mesafe, Hijyen Kurallarına Uyun; Ansızın Gelebilirler!

Düğün Sahipleri Dikkat! Maske, Mesafe, Hijyen Kurallarına Uyun; Ansızın Gelebilirler!

ISBAŞ’ta Bayilik Sistemine Geçildi; 
İşte O
Bayiler
ISBAŞ’ta Bayilik Sistemine Geçildi; İşte O Bayiler

ISBAŞ’ta Bayilik Sistemine Geçildi; İşte O Bayiler

Ak Parti'den MHP İl Başkanı Sönmez’e; 
Hayırlı Olsun 
Ziyareti
Ak Parti'den MHP İl Başkanı Sönmez’e; Hayırlı Olsun Ziyareti

Ak Parti'den MHP İl Başkanı Sönmez’e; Hayırlı Olsun Ziyareti

20 Yıl Önce İması Bile Suçtu! 
Cumhuriyet 
Tarihinde 
Bir İlk
20 Yıl Önce İması Bile Suçtu! Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk

20 Yıl Önce İması Bile Suçtu! Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk

Isparta Ticaret Borsası Tarafından Yapılan; 
2020 Yılı 
Denetimleri
Başladı
Isparta Ticaret Borsası Tarafından Yapılan; 2020 Yılı Denetimleri Başladı

Isparta Ticaret Borsası Tarafından Yapılan; 2020 Yılı Denetimleri Başladı

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Medipol Başakşehir3420593169
2Trabzonspor34185113465
3Beşiktaş34191051962
4Demir Grup Sivasspor3417891760
5Aytemiz Alanyaspor3416992457
6Galatasaray34158111856
7Fenerbahçe34151181253
8Gaziantep FK34111013-146
9Fraport TAV Antalyaspor34111112-1145
10Kasımpaşa3412157-543
11Göztepe3411149-542
12Gençlerbirliği349169-1736
13İttifak Holding Konyaspor3481412-1636
14Yukatel Denizlispor349178-1735
15Çaykur Rizespor3410195-1935
16BTC Türk Yeni Malatyaspor348188-732
17Hes Kablo Kayserispor348188-3232
18MKE Ankaragücü3471611-2532
2018

ABD'NİN İRAN YAPTIRIMLARI RESMEN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

2017

ÇİN'DE GÖVDE ÇEVRESİ 180 SANTİMETRE OLAN 8 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDA DEV MANTAR BULUNDU

2016

TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU

2009

KURTALAN EKSPRESİ ÜYESİ GİTARİSTİ VE BESTECİ BAHADIR AKKUZU BUGÜN ÖLDÜ

2008

GÜNEY OSETYA SAVAŞI PATLAK VERDİ

1998

ABD'NİN KENYA VE TANZANYA BÜYÜKELÇİLİK BİNALARINA YAPILAN BOMBALI SALDIRILARDA 224 KİŞİ ÖLDÜ

1990

KUVEYT'İN IRAK BİRLİKLERİNCE İŞGALİ ÜZERİNE ABD "ÇÖL KALKANI" HAREKÂTINI BAŞLATTI. SAVAŞ UÇAKLARI SUUDİ ARABİSTAN'A GÖNDERİLDİ

1983

TÜRK POP ŞARKICISI MURAT DALKILIÇ BUGÜN DOĞDU

1982

ERMENİ TERÖR ÖRGÜTÜ ASALA TÜRKİYE'DEKİ İLK SALDIRISINI YAPTI

1976

VİKİNG-2 UZAY ARACI MARS'IN YÖRÜNGESİNE YERLEŞTİ

1975

TÜRK ROCK MÜZİK ŞARKICISI VE KARGO GRUBUNUN SOLİSTİ KORAY CANDEMİR BUGÜN DOĞDU

1966

MİCHİGAN'IN KENTİNDE IRKÇI AYAKLANMALAR MEYDANA GELDİ

1964

ABD KONGRESİ BAŞKAN JOHNSON'A VİETNAM'A ASKER GÖNDERME YETKİSİ VERDİ

1960

FİLDİŞİ SAHİLİ BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ

1941

HİNTLİ ŞAİR RABİNDRANATH TAGORE 80 YAŞINDA YAŞAMINI YİTİRDİ

1936

YAŞAR ERKAN BERLİN OLİMPİYATLARI'NDA GREKOROMEN GÜREŞTE 61 KİLO ŞAMPİYONU OLDU

1924

GÜNEYDOĞU SINIRINDA NASTURİ AYAKLANMASI BAŞ GÖSTERDİ

1807

İLK BUHARLI YOLCU GEMİSİ CLERMONT NEW YORK-ALBANY ARASINDA İLK SEFERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

1648

SULTAN İBRAHİM'DEN SONRA IV. MEHMET TAHTA ÇIKARILDI

626

KONSTANTİNOPOLİS KUŞATMASI AVARLAR VE SLAVLAR'IN YARDIMIYLA KALKTI

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri