İşte MHP grubunun terk ettiği mecliste yaşananlar

İşte MHP grubunun terk ettiği mecliste yaşananlar

İşte MHP grubunun terk ettiği mecliste yaşananlar
ISPARTA 0
Isparta Belediye Meclisi Mayıs ayı son toplantısını bugün yaptı. Toplantıya MHP grubu ile Başkan Başdeğirmen arasında belediyede yeri değiştirilen işçiler için yaşanan tartışma damgasını vurdu. MHP grubu görev yerleri değiştirilen ve işten çıkarılanlarla ilgili tepkilerini ortaya koyarken, Başdeğirmen, 2009 yılında Yusuf Ziya Günaydın’ın belediyeyi devraldıktan sonra işten çıkarmalarla ilgili yapılan haberleri gösterdi.
AKAGÜNDÜZ: İNSANLARI MAĞDUR EDEN TAVRINIZI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL
 Toplantıda söz alan MHP Grup Sözcüsü Hasan Hüseyin Akagündüz,işçilerin yerlerinin değiştirildiğini ve işten çıkarıldıklarını ileri sürerek, “Yeni belediye başkanı kendisine göre bir organizasyon gerçekleştirecek. Ama bu organizasyonu belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, şefler gibi bir organizasyonun içine çekip müşterek kararlar alınmasını beklerken, MHP’ye gönül vermiş ya da sempati duymuş bütün arkadaşlarımızın işten çıkarıldığını görüyoruz. Ama işçi arkadaşların aynı şekilde sizi yönlendirdiğini görüyorum. Biz mi çatışıyoruz zihnimizde acaba sizi de çatıştıranlar var mı? Daha önceki konuşmalarımızda kimsenin mağdur edilmeyeceğini, tazminatların da zamanında ödeneceğini söylemiştiniz. Çalışanların işi, aşıyla oynamayacağım demiştiniz. İşten ayrılan ve ya işle ilişiği kesilen arkadaşların sayısında müthiş artış var. Bunun devam edeceği endişelerini taşıyoruz. Bu anlamda Cumhur İttifakının Isparta’da zarar görmeye başladığını düşünenlerdenim. Bunların hepsini MHP İl Başkanından genel merkeze dosya olarak sunmasını talep edeceğim. İnsanları mağdur eden tavrınızı kabul etmemiz mümkün değil. O yüzden toplantının kalan kısmına devam etmek istemiyoruz” dedi.
BAŞDEĞİRMEN: 4 BİN LİRA ÖNERDİK O GÜN GİDİP RAPOR ALDILAR
Başkan Şükrü Başdeğirmen de cevabı dinlemeden salondan ayrılmamalarını istedi. Gül Köşkü’nün ayda 120 bin lira zarar ettiğini açıklayan Başdeğirmen, şunları söyledi:  “Ne girdiği belli değil. Antalya’dan gelmiş 3 kişi, 6 bin 700 lira maaş alıyor bir tanesi. Belediyeye maliyeti ise 8 bin lira. Bu 3 kişiyi belediyeye çağırdık bunu ödeyemeyiz dedik, 4 bin lira önerdik, kabul etmediler. O gün gittiler sağlık raporu aldılar.
1750 KİŞİDEN 55 KİŞİNİN YERİ DEĞİŞTİ
1750 kişi çalışan belediyede 55 kişinin yerini değiştirmişiz. Bunun içerisinde bir tanesi engelliymiş, onu tekrar yerine verdik. Son 6 ay içerisinde 180 tane işçi alınmış. 5 ay 29 günleri doldurulanları çıkarmayalım yenileyelim dedim.  1750 kişi çalışan yerde 55 kişinin yerini değiştirmek bir belediye başkanı için zulüm müdür? Biz işten çıkarmadık.
2009’DA 100 KİŞİ ÇIKARILDI HABERLERİ VAR
31 Aralık 2009 tarihli haberleri çıkardım. O dönemde 100 işçi işten çıkarılmış ve haklarını aramışlar. Bunlar basına yansımış. Belediyedeki basın mensupları odalarından çıkarılmış, o gün akşam muhasebedekilerin evlerine gidiliyor kasaların anahtarları alınıyor, belediyeye gelmeyeceksiniz deniliyor. Bunların hepsi haberlerin içerisinde. İlk gece kapılar kırılarak giriliyor. Biz mazbatayı almadan girmedik.
BAŞDEĞİRMEN’DEN SÖZCÜ’YE TEPKİ
Ayda 120 bin zarar eden bir yerde 3 kişiyi çıkaramıyorsa, faydalı olamayacağı yerde faydalı olacağı yere 55 kişiyi alamıyorsa bu belediye başkanı burada neden oturuyor? Bunun dışında ne var? Heykellerden bahsetmiştiniz daha önce. Sözcü Gazetesi, bizim işçileri sürdüğümüzü yazmış. Sözcü bugüne kadar MHP ile ilgili hangi konuyu savundu da bunu savunuyor? Buradaki oyunu iyi görmemiz lazım. Bizim şimdiki ittifakımıza zarar vermek isteyen bu zihniyet burada bize oyun oynuyor.
ISTEM’DE 54 KİŞİ BOŞ DURUYOR
ISTEM’de 54 adam 14-15 ayda bir metre taş kesmeden duruyor. Her ay 250 bin lira SGK ile maaşı ödeniyor. Yılda 3 milyon lira para verdiğimiz adamların belediyeye 3 liralık getirisi yok. Ben bu adamları çıkaramadım, başka yerlere de gönderemedim. İçim yanıyor. Yeni maaş günü geldi. 250 bin lira orada maaş ödeyeceğiz.
ISBAŞ’IN  2 HESABI DA İCRALIK
ISBAŞ’ın 2 hesabı var ikisi de icralık. Bir tane ocaktan ponza alamıyoruz. Ponza madenlerinin yenilenmesi yapılmamış. Aylık ödenmesi gerekenler ödenmemiş hepsi cezalı ödeniyor. Bu belediye bizim belediyemiz, hepimizin belediyesi. Ben paralarımızın çarçur olmaması için bir dengeye getirmeye çalışıyorum.
55 KİŞİDEN 40’I İÇİN AK PARTİ’DEN REFERANS GELDİ
55 kişiden 15 tanesine ülkücü deyin. 55 kişiden 40 tanesi için AK Parti’den referans oldular. Bu iş AK Parti, MHP, CHP olayı değil. Biz hiçbir zaman o parti, bu parti diye ayırmadık. Biz faydası olmayan kişilerin yerini değiştiriyoruz. Bu da personelin yüzde 5’i değil. Ayrıca işten çıkarma yok. Bugün bir hemşire müzede halı tozu alıyor, misafir karşılıyor.
BÜTÇE GİDERİ YÜZDE 49
 Bugün Türkiye genelinde belediye bütçe gideri yüzde 30’dur. Yüzde 30’u geçen başarısız belediyedir. Biz yüzde 49 ile gidiyoruz. Alalım mı 100 kişi daha? Biz boş duranları farklı yerlere gönderdik.”
GÖKER: RÖVANŞ ALINIYOR HİSSİ DOĞDU
MHP’nin önceki dönem grup sözcülüğünü yapan Oğuzhan Göker de söz alarak, “Sanki 2009 yılındakilerin rövanşı alınıyor gibi bir his doğdu gösterdiğiniz haberlerle ilgili. Biz bunu algıladık” dedi.
ISTEM 2 AYDIR İŞ YAPAMIYOR
Göker, sözlerini şöyle sürdürdü: “ISTEM’deki arkadaşlarımız son 2 aydır iş yapamamaktalar. Bundan önce Konya’dan büyük bir iş almışlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Beştepe’deki bahçenin önündeki yer dahil olmak üzere Putin’in sarayına malzeme göndermiş ve yapmış arkadaşlarımızdır. Biz geçen de söyledik, sıkıntılı arkadaş ve bankamatik memuru varsa bizle bunların isimleri paylaşın. Eğer eş dost akraba ise biz sizinleyiz. Ama günde 8 saat çalışan şoförle 24 saat çalışan makam şoförü aynı ücret almaz.
İKİLEM  ORTAYA ÇIKIYOR
Gül Köşkü’ne büyük firmalardan aşçı getirmiştik. Çalışmamak sizin takdiriniz. Ancak bir meclis üyesi ve bir işçi arkadaş, gidip de 2 bin 500 liraya çalışırsanız çalışın başkandan bu yetkiyi aldık, zaten biz Haziran’da bunu elimizden çıkaracağız deyip, ertesi gün başkan yardımcısı çağırıp, başkan beyin talimatı 4 bin lirayı kabul ediyorsanız çalışırsanız dedikleri zaman bir ikilem çıkıyor. Bu olay yanlış aksedilmişse lütfen düzeltin.”
BAŞDEĞİRMEN: İŞİN KURNAZLIĞINA GİDİYORLAR
Başdeğirmen de Göker’e  “Yanlış aksedilmiş. Onlar işin kurnazlığına gidiyor. 5 ay 29 günü geçerse tazminat alacaklar. Gidip sağlıklı insanlar rapor alıyorlar. Bu da mı doğru? Biz o gün çıkarmasaydık ertesi gün gelip bizden 8 bin lira tazminat isteyeceklerdi.
BUNUN İTTİFAKLA NE ŞLGİSİ VAR?
Belki sizin gibi yapmadığımız için rahatsız oluyorsunuz. 100 kişiyi biz çıkarmadık. Biz arkadaşların yerlerini değiştirdik. Bir belediye yönetimi içerideki personelin yerini değiştiremeyecekse neden buradadır? 55 kişinin yerinin değiştirilmesinin ittifakla ne ilgisi var?” diyerek yanıt verdi.
Konuşmaların ardından MHP grubu salonu terk etti.
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Vatandaşa 2 ayda bin 550 lira
başvurunu yap 
paranı al
Vatandaşa 2 ayda bin 550 lira başvurunu yap paranı al

Vatandaşa 2 ayda bin 550 lira başvurunu yap paranı al

Adli 
tatil 
başladı
Adli tatil başladı

Adli tatil başladı

“Kıbrıs bizim 
için namus 
meselesiydi”
“Kıbrıs bizim için namus meselesiydi”

“Kıbrıs bizim için namus meselesiydi”

Kıbrıs’a ‘Barış’ 
getiren Harekat’ın 
45’inci yıldönümü
Kıbrıs’a ‘Barış’ getiren Harekat’ın 45’inci yıldönümü

Kıbrıs’a ‘Barış’ getiren Harekat’ın 45’inci yıldönümü

Savlu Ahmet Bayram’da;
50 yıllık 
Kurbanlık 
kalitesi sürüyor
Savlu Ahmet Bayram’da; 50 yıllık Kurbanlık kalitesi sürüyor

Savlu Ahmet Bayram’da; 50 yıllık Kurbanlık kalitesi sürüyor

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? 
Emeklilerin merakla 
beklediği 
o tarih 
açıklandı?
Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emeklilerin merakla beklediği o tarih açıklandı?

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emeklilerin merakla beklediği o tarih açıklandı?

YAZARLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Antalyaspor000000
2Konyaspor000000
3Alanyaspor000000
4Beşiktaş000000
5Çaykur Rizespor000000
6Sivasspor000000
7Yeni Malatyaspor000000
8Fenerbahçe000000
9Galatasaray000000
10Gazişehir Gaziantep FK000000
11Gençlerbirliği000000
12Göztepe000000
13İstikbal Mobilya Kayserispor000000
14Kasımpaşa000000
15Medipol Başakşehir000000
16MKE Ankaragücü000000
17Trabzonspor000000
18Yukatel Denizlispor000000
2017

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer görevinden istifa etti.

2017

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın "devamsızlık" nedeniyle milletvekilliği oy çokluğuyla düşürüldü.

2016

FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek amacıyla meydanlara çıkan vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

2016

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında, Türkiye genelinde asker,

2016

Bakanlar Kurulunca, Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) tavsiyesi üzerine demokrasi, hukuk, özgürlükleri koruma ve güçlendirme amacıyla 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) kararı alındı.

2015

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika (BRICS) tarafından ortaklaşa kurulan Yeni Kalkınma Bankası (NPD), Şanghay'da resmi olarak faaliyete geçti.

2013

Belçika'da babası 2. Albert'in tahtı kendisine devrettiği Prens Philippe, parlamentoda krallık yemini ederek ülkenin 7. kralı oldu.

2011

Milli Eğitim Bakanlığı, okul kantinlerinde gazlı kolalı içecekler ve cips satışını yasakladı.

2008

Savaş suçlusu Sırp lider Radovan Karadziç, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da sahte kimlikle yakalandı.BM'nin Uluslararası Yugoslavya Ağır Ceza Mahkemesine teslim edilen Karadziç hakkında, başta soykırım olmak üzere 11 ayrı dava bulunuyor.

2005

Yönetmen, müzik yapımcısı, besteci Hulki Saner 84 yaşında vefat etti.

2001

İtalya'nın Cenova kentinde düzenlenen G-8 zirvesini protesto eden küreselleşme karşıtı bir kişi öldürüldü

1999

MİT, terör örgütü PKK'nın üçüncü adamı olarak bilinen Cevat Soysal'ı 18 Temmuzda Moldova'da yakaladıktan sonra Türkiye'ye getirdi.

1998

TBMM'de yedi milletvekilinin dokunulmazlıkları kaldırıldı.

1996

Grekoromende Hamza Yerlikaya, Atlanta Olimpiyatları'nda altın madalya kazandı.

1992

Tiyatro ve sinema sanatçısı Yavuzer Çetinkaya 44 yaşında öldü.

1983

Dünyanın en düşük sıcaklığı ölçüldü: Vostok İstasyonu, Antarktika: -89.2 °C.

1982

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Kemalettin Demirer'e suikast girişiminde bulunuldu. Saldırganlardan biri yaralı ele geçirildi.

1977

Süleyman Demirel, II. Milliyetçi Cephe Hükümeti'ni kurdu.

1970

Mısır'daki Asvan Barajı 11 yıl süren inşaatın ardından tamamlandı.

1969

Apollo 11 mürettabatından Neil Armstrong ve Buzz Aldrin Ay'da konuşan ilk insan oldular.

1960

Sri Lanka'da başbakan seçilen Sirimavo Bandaranaike, dünyanın ilk kadın başbakanı olma ünvanını da almış oldu.

1959

Türk televizyoncu ve sunucu Reha Muhtar, bugün doğdu.

1951

Robin Williams, ABD'li komedyen ve oyuncu bugün doğdu.

1946

Türkiye'de ilk çok partili seçimler yapıldı. CHP 396, DP 65 milletvekili kazandı.

1940

Litvanya, Letonya ve Estonya, Sovyetler Birliği'ne katılma kararı aldı.

1922

İttihat ve Terakki önderlerinden Cemal Paşa, Tiflis'te Ermeniler tarafından öldürüldü.

1911

İletişimci, akademisyen Marshall McLuhan, bugün doğdu.

1899

ABD'li yazar Ernest Hemingway doğdu.

1798

Napolyon'un Fransızlara Kahire yolunu açan "Piramitler Savaşı".

1774

Osmanlı Devleti Küçük Kaynarca Antlaşması'nı imzaladı.

1718

Osmanlı Devleti Pasarofça Antlaşması'nı imzaladı.

MÖ 356 - Herostratus adındaki bir genç, Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan ve Efes'te bulunan Artemis Tapınağı'nı yaktı.

MÖ 356 - Herostratus adındaki bir genç, Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan ve Efes'te bulunan Artemis Tapınağı'nı yaktı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri