Bu coğrafyanın kıymetini iyi bilmemiz gerekiyor

Bu coğrafyanın kıymetini iyi bilmemiz gerekiyor

Bu coğrafyanın kıymetini iyi bilmemiz gerekiyor
ISPARTA 2
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel medya çalışanlarıyla buluşan Vali Ömer Seymenoğlu, coğrafi konumu itibariyle Isparta’nın çok güzel bir şehir olduğunu ifade ederek, “Bir tarafta tarım, bir tarafta hayvancılık, madencilik var. Önümüzdeki dönemde sanayicilik de ön plana çıkacak. Gül ve lavanta üzerinden Isparta önemli adımlar atıyor. Onun için şehrimiz çok iyi bir şehir” dedi.
 
Isparta yerel medya çalışanları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Vali Ömer Seymenoğlu ile bir araya geldi. Buluşmada açıklamalarda bulunan Vali Seymenoğlu, Isparta’nın coğrafi özellikleri bakımından çok güzel bir şehir olduğunu ifade ederek, “bu coğrafyanın kıymetini bilmemiz gerekiyor.  Kamu görevlileri olarak bizlerin bilmesi gerekir, ilk etapta buna göre işimize gücümüze sarılıp vatandaşa faydalı olabilmemiz gerekiyor.  Sizler yaşayanlar, Ispartalılar olarak kıymetini bilmeniz lazım. Bir tarafta tarım bir tarafta hayvancılık, madencilik var. Önümüzdeki dönemde sanayicilikte ön plana çıkacak. Gül ve lavanta üzerinden Isparta önemli adımlar atıyor. Bizim için önemli olan vatandaşımızın mutlu olması. Hepimizin düşüncesi bu yönde olmalı. Kapım herkese açık, geldiğimden günden bu güne kadar 3 binden fazla kişiyle görüşme yaptım. Fırsat buldukça kabulleri kabul edebiliyorum” diye konuştu.
 
Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve üyeler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla dün Öğretmenevi’nde Vali Ömer Seymenoğlu ile bir araya geldi. Medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Vali Seymenoğlu, Isparta’nın çok güzel bir şehir olduğunu ve burada yaşayanların kentin kıymetini bilmesi gerektiğini söyledi.
KARAHAN: EKONOMİK KRİZ MAALESEF MEDYA KURULUŞLARINI DERİNDEN ETKİLEMİŞTİR
Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, 10 Ocak 1961 yılında basının haklarının teslim edildiği bir günü kutladıklarını belirterek, şunları söyledi: “O günden bu güne kadar gazeteci arkadaşlarımızın bazı hakları çeşitli siyasi partiler tarafından erozyona uğratıldı. Özellikle geçen yıl ülkemizde yaşanan ekonomik kriz maalesef medya kuruluşlarını derinden etkilemiştir. Özellikle kağıt üretiminde Türkiye’nin kapasitesinin düşmesi, kağıt üretiminin sona erdirilmesinden sonra maalesef kağıtta dışa bağımlı hale geldik. 2018 yılındaki döviz tırmanışıyla beraberde kağıt ücretlerinde yüzde 500’lere varan maalesef zam artışı olmuştur. Zam artışı medya kuruluşlarını özellikle gazete sahiplerini iflasın eşiğine getirmiştir. Dolayısıyla özlük haklarımızın tamamının verilmediği ekonomik krizlerin basın sektörünü bitme noktasına getirdiği bu günlerde biz böyle bir özel günü bayram havası içerisinde geçiremiyoruz. Biz 10 Ocak ve 24 Temmuzları her zaman bizimde söylemimiz olduğu gibi dayanışma günü olarak kutlamaya çalışıyoruz. Siz de Isparta’mıza yeni geldiniz, bizler de sizi ziyaret etmiştik, Isparta medyası ile ilgili bilgiler vermiştik.
ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR DEVLETİMİZİN HER BİR BİRİMİNE YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ
Isparta medyası gerçekten devletine düşkün, cumhuriyetçi, bayrağına milletine, dini değerlerine oldukça bağlı medya kuruluşlu arkadaşlarımızdan oluşuyor. Elimizden geldiği kadar devletimizin her bir birimine yardım etmeye çalışıyoruz ve oradan gelen bütün haberleri tarafsız yalın bir şekilde halka arz etmeye çalışıyoruz. Bizim asli görevimiz haberin okuyucuya direk ulaşması özgürce ve tarafsız bir şekilde ulaşması biz bu konuda her zaman şunu söylüyoruz. Ortak paydası Isparta olan tüm projeleri tüm haberleri elimizden geldiği kadarıyla kamuoyuna eksiksiz bir şekilde aktarmaya çalışıyoruz bundan sonrada bu görevimizi devam ettireceğiz, sizlere de bundan sonra yapacağınız görevlerde başarılar diliyoruz.”
VALİ SEYMENOĞLU: NE MUTLU Kİ SİZE ISPARTA GİBİ BİR YERDE YAŞIYORSUNUZ
Vali Ömer Seymenoğlu da gazeteciler gününü kutlayarak, Isparta’da 65’inci günü olduğunu dile getirdi. Vali Seymenoğlu, “Isparta çok güzel bir şehir. Ne mutlu ki size Isparta gibi bir yerde yaşıyorsunuz.  Doğal ortam çok güzel bir havası var. İki gün önce Sütçüler ilçesindeydim. Alanları da yerinde görmek istediğim için kar kış da olsa programı iptal etmedim gidip görmek istedim” dedi.
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE SANAYİCİLİK DE ÖN PLANA ÇIKACAK
Isparta’da Eğirdir üzerinden gelirken her yerin kar, buz, Sütçüler, Antalya tarafından gelirken güllük, gülistanlık olduğuna değinen Vali Seymenoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz, onun için bu coğrafyanın kıymetini bilmemiz gerekiyor.  Kamu görevlileri olarak bizlerin bilmesi gerekir, ilk etapta buna göre işimize gücümüze sarılıp vatandaşa faydalı olabilmemiz gerekiyor.  Sizler yaşayanlar, Ispartalılar olarak kıymetini bilmeniz lazım. Bir tarafta tarım bir tarafta hayvancılık, madencilik var. Önümüzdeki dönemde sanayicilik de ön plana çıkacak. Gül ve lavanta üzerinden Isparta önemli adımlar atıyor. Onun için şehrimiz çok iyi bir şehir, eksiklikler problemler illa vardır. Bizden önceki arkadaşlarımız bununda en iyisini yapmaya çalışmıştır. Biz de bir adım daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz bütün sorunları çözebilecek miyiz, hayır bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımızın da mutlaka yapacakları şeyler olacaktır. Dünya çok hızlı gelişiyor, iletişim ve teknoloji çağındayız. Dünün talepleri bugün hatırlanmıyor bile.
KÖYLERDE SADECE TEK NUMARA OLURDU, KİMİNLE GÖRÜŞECEKSE HABER ULAŞTIRIRDI
Benim mülki idarede 30. yılım. İlk başladığım dönemlerde kaymakamlık dönemlerinde köylere telefon hattı nasıl getiririz diye uğraşıyorduk. Köylerde sadece tek numara olurdu, kiminle görüşecekse haber ulaştırırdı ve oradan konuşulurdu. Bunlar çok eski tarihler değil. Aslında dünya çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bizim üzerimize düşünler çevreye fazla zarar vermeden insanımızı üzmeden ekonomik sıkıntıları fazla hissettirmeden bu dönüşüme ayak uydurmak. Şuandaki hedefimiz bu. Kamu görevlileri veya özel sektör bunu tek başına yapmıyor. Hep beraber yapıyoruz, koşuyoruz. Ben hep derim beraber çalışırsak vatandaşa daha çok katkı veririz. Hepimizin amacı vatandaşı bilgilendirmek, kamudan ve toplumdan aldıklarınızı vatandaştan aldıklarını birleştirip tekrar halka ve kamuya sunuyorsunuz.
MEDYA MENSUPLARININ DA OBJEKTİF OLMASI GEREKİYOR
Kutsal bir hizmet yapıyorsunuz, bu yolda hep beraber yürüyoruz. Kamu görevlileri olarak bizler nasıl objektif olmamız gerekiyorsa medya mensuplarının da objektif olması gerekiyor. Tarafsız olması, objektif olması, herkesin bir siyasi görüşü olabilir, siyasi görüşsüz kimse olmaz. Zaten demokrasinin gereği bu. Parlamenter sistemlerde seçimler oluyor sonuçta, her ülkede böyledir. Devlet için bayrak için millet için bu ülkenin bekası için kullanmamız gerekiyor, birbirimizin ayağını sekteye uğratıp çelme takıp başarısızlığını hedeflemememiz gerekiyor. O zaman iyi niyet art niyete dönüşüyor. Ben çelme takarsam nasıl mutlu olurum değil, hizmet sunan birinin yüzünü yere düşürmemeliyiz. O zaman kimseye hizmet sunulmaz. Aynı şey bizler ve özel sektör içinde geçerli. Medya mensupları içinde geçerli. Bizim için önemli olan vatandaşımızın mutlu olması. Hepimizin düşüncesi bu yönde olmalı.
3 BİN KİŞİDEN FAZLA KİŞİYLE GÖRÜŞTÜM
Kapım herkese açık, geldiğimden günden bu güne kadar 3 binden fazla kişiyle görüşme yaptım. Fırsat buldukça kabulleri kabul edebiliyorum. Diğer işlerimiz var bir yanda, bir yandan da talepleri yerine getiriyoruz. Bunlar bana şehri tanımamı sağlıyor ilçelerle birlikte sizler kadar tanımış durumdayım, vatandaşımızın sıkıntısı ne nasıl mutlu edebiliri onun  yapmaya çalışıyoruz. arkadaşlarla tanışırken içinden en az görev süresi olan 10 yılın üstünde düşünüyorum yeni katılım olmuyor mu diye yeni arkadaşlarımız olmuyor mu diye sorup cevap bulmamız gerekiyor. “
  Konuşmaların ardından Karahan, Vali Seymenoğlu’na bir tespih hediye etti.
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
ÇALIŞAN GAZETECİLER-GERÇEK GAZETECİLER...!5 ay önce
mesleği sadece "gazeticilik olan" “gazeteci araç değil, aracıdır.” “gazeteci taraf tutmayandır.”“gazeteci mağdurlardan, halktan ve hakikatten yana taraf olandır. toplumsal ve siyasal sorumluğu gereği hakikatleri ortaya çıkarandır.”"gerçek gazeticilerin" gazeteciler günü kutlu olsun..

BENZER HABERLER

Bunaltıcı sıcaklar geliyor: 
Sıcaklıklar 7 
dereceye yakın 
artacak
Bunaltıcı sıcaklar geliyor: Sıcaklıklar 7 dereceye yakın artacak

Bunaltıcı sıcaklar geliyor: Sıcaklıklar 7 dereceye yakın artacak

Çinli Heyet Türkiye'den ayrıldı: 
Isparta’nın 
Gülleri’ne 
Hayran 
kaldılar…
Çinli Heyet Türkiye'den ayrıldı: Isparta’nın Gülleri’ne Hayran kaldılar…

Çinli Heyet Türkiye'den ayrıldı: Isparta’nın Gülleri’ne Hayran kaldılar…

Gelendost’ta 
‘Yörük’ Şöleni
Gelendost’ta ‘Yörük’ Şöleni

Gelendost’ta ‘Yörük’ Şöleni

Sanatçı Haluk Levent’in kurduğu;  
AHBAP üyeleri 
Eğirdir Gölü’nü
temizledi
Sanatçı Haluk Levent’in kurduğu; AHBAP üyeleri Eğirdir Gölü’nü temizledi

Sanatçı Haluk Levent’in kurduğu; AHBAP üyeler II Eğirdir Gölü’nü temizledi

Bediüzzaman 
Mevlid’ine 
büyük ilgi
Bediüzzaman Mevlid’ine büyük ilgi

Bediüzzaman Mevlid’ine büyük ilgi

İş arayan Üniversite öğrencileri: 
Bu fırsat 
kaçmaz!
İş arayan Üniversite öğrencileri: Bu fırsat kaçmaz!

İş arayan Üniversite öğrencileri: Bu fırsat kaçmaz!

YAZARLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Galatasaray3420593669
2Medipol Başakşehir34195102767
3Beşiktaş3419782665
4Trabzonspor3418791863
5Evkur Yeni Malatyaspor3413138147
6Fenerbahçe34111013046
7Antalyaspor3413156-1645
8Atiker Konyaspor349817244
9Aytemiz Alanyaspor3412148-644
10İstikbal Mobilya Kayserispor34101311-1541
11Çaykur Rizespor3491114-241
12Demir Grup Sivasspor34101311-541
13MKE Ankaragücü3411167-1540
14Kasımpaşa3411176-939
15Göztepe3411185-538
16Bursaspor3471116-937
17BŞB Erzurumspor3481511-735
18Akhisarspor346199-2127
2009

ABD'li şarkıcı Michael Jackson, bugün öldü.

2005

Türk müzisyen Kazım Koyuncu, bugün öldü.

1998

Microsoft, Windows 98'i piyasaya sürüldü.

1993

Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller, oldu.

1985

Eskişehir Uçak Fabrikası'nın temeli Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından atıldı.

1971

Gölcük tersanelerinde yapılan ilk Türk muhribi, törenle denize indirildi.

1963

Anayasa Mahkemesi, ilk duruşmayla görevine başladı.

1950

Sovyetler Birliği'nce desteklenen Kuzey Kore orduları Güney Kore'ye saldırdı. Kore Savaşı başladı.

1923

Mustafa Kemal Paşa, İzmir'den milletvekili seçildi.

1903

Marie Curie, Paris Üniversitesi'ne sunduğu tezde radyumun keşfini açıkladı.

1801

Kahire'deki Fransız işgal orduları, Türk ordusuna teslim oldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri