omuhgn.jpg

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başkanlıktaki 2 YILINI Değerlendirdi

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başkanlıktaki 2 YILINI Değerlendirdi

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 
Başkanlıktaki 
2 YILINI 
Değerlendirdi
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Önceki gün itibariyle görevde 2 yılını dolduran Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart Yerel 2019 Seçimlerinin ikinci yıldönümünde, marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, Isparta’ya verdiği sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını ve bundan dolayı da büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
 
Isparta’da Yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı olarak göreve gelen Şükrü Başdeğirmen, 2 yıllık görev sürecini değerlendirdi. Başdeğirmen, göreve seçilmesinin ikinci yıl dönümünde kendisine destek veren Isparta halkına teşekkür etti. Başkan Başdeğrimen, ilk günkü heyecan ve Isparta sevdasıyla 2 yıl gibi kısa sürede çok yol kat ettiklerini belirtti.
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN,
CANLI YAYINDA ANLATTI
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kanal32 Televizyonunda dün akşam yayınlanan ‘Birebir’ Programına katılarak göreve seçildiği günden bu yana yaptığı icraatları anlattı. Televizyonun Haber Müdürü İsmail Altunbaş’ın hazırlayıp sunduğu ‘Birebir’ programının konuğu olan Başkan Başdeğirmen; programda İsmail Altunbaş’ın yanı sıra programa misafir olarak katılan Gazetecil Soner Toros’un gündeme dair sorularını da yanıtladı.
BAŞDEĞİRMEN; “GÖREVE GELİR GELMEZ KAVŞAKLARDAKİ REFÜJLERİ KALDIRARAK TRAFİĞİ RAHATLATTIK”
Konuşmasına iki yılda yaptıkları icraatlardan bahsederek başlayan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Biz görevi devraldıktan sonra beklediğimizden çok farklı bir belediyeyle karşılaştık. Maalesef ki, Isparta’nın en büyük sorunlarından birisi olan trafik yoğunluğunu kaldırmak adına hiç bir işlem yapılmadığını gördük. Zira, bizler göreve gelir gelmez ilk işimiz şehrin en yoğun kavşaklarındaki orta göbek ve refüjleri kaldırmak oldu ve bu sayede daha akışkan bir trafik meydana geldi ve bu uygulamadan sonra bizlere çok güzel geri dönüşler oldu.
“BU ŞEHRE 15 YIL TOKİ
GİRMEMİŞTİ, BİZ GETİRDİK”
Orta refüjleri kaldırmamızın ardından şehrin bazı noktalarına yan yol vererek ışıkta beklemeden geçiş üstünlüğü sağladık bu tip küçük işlemler şehrin yoğunluğunu büyük ölçüde azalttı. Göreve geldikten sonra ki bir diğer girişimimiz ise Toplu Konut İdaresi konusu yani TOKİ oldu. 5 bin konut sözünü verdik. İlk etapta yapılacak TOKİ'lerin kurası çekildi ve kısa zamanda inşaatına başlayacağız. Fakat son 10 senedir TOKİ adına hiçbir adım atılmaması bizleri üzdü. Biz ise gelir gelmez bu işin üzerine yoğunlaştık bir önceki TOKİ yine Ak Parti döneminde merhum Hasan Balaman başkanımızın girişimleriyle yapılmıştı. Şimdi ise bizlere nasip oldu. Bir diğer husus ise yağmur hatları. Göreve gelmeden önce devamlı dökülen asfaltlardan ve yenilenen yağmur hatlarından bahsediyordu. Fakat göreve gelince işin aslını gördük ki halbuki birçok yerdeki yağmur hatları yenilenmemiş. Yusuf Ziya başkanın dediğiyle bizim karşılaştığımız manzaralar ne yazık ki birbirini tutmuyor.
“O PROJELER İPTAL EDİLMESEYDİ ŞİMDİ
ISPARTA BAMBAŞKA BİR KONUMDAYDI”
Önceki dönem belediye başkanı olan Yusuf Ziya Günaydının ilk belediye başkanlığı döneminde bende belediye meclis üyeliği görevindeydim. 1999 - 2004 seneleri içinde yapılması gereken, ancak iptal edilen 2 proje için bizler belediye meclis üyeleri olarak sayın Günaydın'ı uyardık yapılan uygulamanın yanlış olduğunu bahsettik ama sözümüzü dinletemedik. Isparta 20 sene önce yapılan yanlışın bedelini halen ödüyor. Bu yanlışların başında Çarşamba pazarı olarak bilinen şuan ki ITKM'de ki eski projeyi yıkmasıydı. Bir diğer hatası ise devlet garantisi olan ve hatta kredisi dahi hazır olan elektrikli tramvay projesini iptal etmesiydi. Eğer bu saydığım 2 proje zamanında iptal olmasaydı. Isparta şuan bambaşka bir konumdaydı, Türkiye'nin en zengin Belediyesi olacaktık, ama büyük kaybettik.
“YENİ OTOGAR PROJESİ
TEKNİK OLARAK SIKINTILI”
Şimdi önümüzde geçmişten gelen Yeni Otogar ve AVM projesi var. Bu projenin inşaatında dağ sülietine benzesin diye yapılan ve kapatma maliyeti 54 milyon TL ve biz o çatıları kaldıracağız. Yeni Otogar tarafındaki çelik çatıları kaldırılarak yerine başka bir çatı projesi uygulanacağız. Bu konuda hocalarımızdan son raporu aldık. Dağa benzetilsin diye yapılan çelik çatının otogara denk gelen kısmını kaldırıyoruz. Kapatsak ta üzerine binecek cam ağırlığı taşıma kapasitesinin üzerinde. Teknik olarak sıkıntılı. Yanlış anlaşılmasın sadece dağ sülietine benzeyen dalgalı bölüm kalkacak. Diğer tonos çatı ve düz çelik çatılar duracak. Hemen otogarda ihaleye çıkacağız.
“GAZİLER ESKİ YERDE ‘BURASI BİZE YAKIŞMIYOR’
DEDİLER HEMEN KENDİLERİNE YENİ BİNA YAPTIK”
Benim üzüldüğüm ve daha sonra bu ayıbımızı düzelttiğimiz bir konu var. O da Şehit aileleri ile Gaziler derneklerine yakışır bir bina yapılamamasıydı. Seçimden sonra 19 Eylül Gazi’ler Gününde birinci katta uygun olmayan bir yerde gazilerimizi ziyaret ettik. Orada bir gazimiz söz isteyerek ‘burası bize yakışmıyor’ dedi. Ben de ‘size değil büze yakışmıyor. Size yakışan bir yer yapamamak bizim ayıbımız” dedim ve orada söz verdim. Hemen başladık. Fatih Mahallesi’nde çık güzel bir yer yaptık, tahsis ettik. Valimiz içinin tefrişatını yaptı. Çok güzel bir dernek Merkezi oldu. Şehit ailelerimiz ve gazilerimize yakışır bir yer oldu. Bugüne kadar yapılmadığı için bu ayıp adına ben özür diliyorum. Bu ayıbı gidermek bize nasip oldu.
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN
ISPARTA’YA HUZUREVİ MÜJDESİ
Buradan Isparta halkımıza bir müjde vermek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Aile Bakanlığı Isparta’ya çok güzel bir huzurevi inşa edecek. Seçimden önce Huzurevi yıkılacak, yenisi yapılacak diye bina boşaltılmış. Yaşlılarımızın yaşayabileceği bir yer değildi gittikleri yer. Seçim öncesi göstermelik temel atılmış. Seçim çalışması olduğu anlaşılan bir görüntü. Biz göreve gelince Huzurevi yönetimi ile görüştük. Çözüm aradık. Vakfın Yeri ile Belediye yerinin birleşmesi gerekiyordu. Vakıf yerini vermek istemedi. Aile Bakanlığı projeyi yapamayacağını söyledi. Sonra meclisimizde çalışma yaptık, Işıkkent’ten yer tahsisi yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdi. 150 kişilik çok modern bir Huzurevi yapılacak. Yeri verdik, bakanlık yapacak” dedi.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

TÜİK Açıkladı: 
Isparta’nın 
Yüzde Kaçı 
Çocuk?
TÜİK Açıkladı: Isparta’nın Yüzde Kaçı Çocuk?

TÜİK Açıkladı: Isparta’nın Yüzde Kaçı Çocuk?

Eğirdir Belediyesi Park ve Bahçeleri; 
Yaz 
Mevsimine
Hazır
Eğirdir Belediyesi Park ve Bahçeleri; Yaz Mevsimine Hazır

Eğirdir Belediyesi Park ve Bahçeleri; Yaz Mevsimine Hazır

Türk Sağlık – Sen Isparta Şubesi Başkanı Mümtaz Kamil Durak; 
Ebeler Haftası 
Kutlu Olsun Sorunlara 
Çözüm Üretilsin
Türk Sağlık – Sen Isparta Şubesi Başkanı Mümtaz Kamil Durak; Ebeler Haftası Kutlu Olsun Sorunlara Çözüm Üretilsin

Türk Sağlık – Sen Isparta Şubesi Başkanı Mümtaz Kamil Durak; Ebeler Haftası Kutlu Olsun Sorunlara Çözüm Üretilsin

CHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan; 
Bu Yapılan 
Antidemokratik
Bir Uygulamadır
CHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan; Bu Yapılan Antidemokratik Bir Uygulamadır

CHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan; Bu Yapılan Antidemokratik Bir Uygulamadır

Öküzbattı Mesireliği Yenileme Çalışmalarında; 
Sona 
Gelindi
Öküzbattı Mesireliği Yenileme Çalışmalarında; Sona Gelindi

Öküzbattı Mesireliği Yenileme Çalışmalarında; Sona Gelindi

Milletvekili Aylin Cesur Salgın Konusunda Sert Çıktı: 
Mart Kırmızı Marttı
Nisan da Kanlı 
Nisan Oldu
Milletvekili Aylin Cesur Salgın Konusunda Sert Çıktı: Mart Kırmızı Marttı Nisan da Kanlı Nisan Oldu

Milletvekili Aylin Cesur Salgın Konusunda Sert Çıktı: Mart Kırmızı Marttı Nisan da Kanlı Nisan Oldu

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Beşiktaş3422663772
2Fenerbahçe3421762769
3Galatasaray3420863366
4Trabzonspor3516712960
5Atakaş Hatayspor34151181453
6Aytemiz Alanyaspor34151271552
7Gaziantep FK33138121051
8Demir Grup Sivasspor3412715751
9Fatih Karagümrük34131011950
10Göztepe35121211347
11Çaykur Rizespor34101212-1042
12Fraport TAV Antalyaspor3591115-1142
13İttifak Holding Konyaspor34101311-341
14MKE Ankaragücü3410168-1238
15Helenex Yeni Malatyaspor3481313-637
16Kasımpaşa3491510-1337
17Hes Kablo Kayserispor3481511-1735
18BB Erzurumspor3581710-2234
19Medipol Başakşehir338169-1733
20Gençlerbirliği348188-2632
21Yukatel Denizlispor346199-2727
2018

CHP'li 15 milletvekili partilerinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçti. Toplam milletvekili sayısı 5 olan İYİ Parti, CHP'den 15 milletvekilinin katılımıyla TBMM'de grup oluşturabilecek sayıya ulaştı

2017

Fas ile Küba arasındaki diplomatik ilişkiler 37 yıl sonra yeniden başladı

2016

BM çatısı altında Paris İklim Anlaşması'nı bir günde 171 ülke imzaladı

2015

Türkiye, 2015'te en yakın rakibi Yunanistan'ı 41 bayrakla geçerek "Mavi Bayraklı Plaj" sayısında dünyada ikinci sıraya yükseldi

2015

Güney Kore ve ABD, 1974'te varılan mutabakatın yerine geçecek yeni bir nükleer enerji anlaşması imzaladı

2014

Türkiye'nin ilk "plaj kütüphanesi", Fethiye ilçesindeki Kumburnu Tabiat Parkı'nda açıldı

2013

İsrail'in Mavi Marmara saldırısıyla ilgili Türkiye'den özür dilemesinin ardından, tazminat konusunda görüşmelerde bulunmak üzere İsrail'den bir heyet Ankara'ya geldi

2012

IMF, borç yükü içindeki Avrupa ülkelerine, güven ve verimliliği artırmak, güçlü ve dengeli büyümeyi teşvik etmek için ''cesur yapısal reformları hayata geçirmeleri'' çağrısında bulundu

2011

Anavatan Partisinden 1987-1995 yıllarında Bursa milletvekilliği yapan Mehmet Gedik, Mudanya'da bir restoranda uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi

2010

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Ermenistan'ın Türkiye ile imzaladığı protokollerin onaylanmasının askıya alındığını ancak sürecin terk edilmediğini söyledi

2009

1 Mayıs'ın "Emek ve Dayanışma Günü" adıyla tatil edilmesine ilişkin kanun değişikliği TBMM'de kabul edildi

2008

Dünya'nın radara yakalanmama teknolojisiyle geliştirilmiş ilk hava aracı F-117 Nighthawk, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından hizmetten çıkarıldı.

2004

Kuzey Kore'de iki tren çarpıştı: 150 kişi öldü.

1994

Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in eşi Berin Menderes Ankara'da vefat etti

1994

Ruanda'da Hutu ve Tutsi kabileleri arasındaki çatışmalarda son iki hafta içinde 100 bin kişinin öldüğü bildirildi.

1993

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın naaşı, Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazından sonra Vatan Caddesi'nde hazırlanan kabirde toprağa verildi

1992

Meksika'nın ikinci büyük şehri Guadalajara'da, kanalizasyon sistemine karışan benzinin patlaması sonucu 206 kişi öldü, 500 kişi yaralandı, 15.000 kişi evsiz kaldı.

1987

Dil Derneği kuruldu.

1985

Sabah Gazetesi kuruldu.

1977

Türk sinema oyuncusu Atıf Kaptan, bugün vefat etti.

1962

Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Hakimler Kurulunun kurulmasına karar verildi

1948

1948 Arap-İsrail Savaşı: İsrail'in gelişmiş şehirlerinden Hayfa, Araplar tarafından ele geçirildi.

1947

Türkiye'ye yabancı sermaye girişine izin veren yasa kabul edildi

1940

Siirt'in güneyindeki Beşiri yakınlarındaki Raman Dağı'nda 1042 metre derinlikte petrol bulundu

1935

Türk Kadınlar Birliğinin çağrısıyla İstanbul'da toplanan Uluslararası Kadınlar Kongresi çalışmalarını tamamladı

1933

Türkiye ile Osmanlı Düyunu Umumiye Hamilleri arasında imzalanan anlaşmayla Osmanlı borçlarının tasfiyesi sağlandı

1924

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü kuruldu. Anadolu demiryollarının devletleştirilmesine ilişkin yasa benimsendi

1920

İtilaf Devletleri, Osmanlı hükümetini Paris'te toplanacak sulh konferansına davet etti

1912

SSCB Komünist Partisi'nin yayın organı Pravda gazetesinin ilk sayısı yayımlandı.

1904

ABD'li fizikçi Robert Oppenheimer, bugün doğdu.

1724

Alman filozof Immanuel Kant, bugün doğdu.

1622

Doğu Hindistan Şirketi, Hürmüz Adasındaki Portekiz kontrolüne son verdi.

1453

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul kuşatması sırasında 72 parça kadırganın karadan yürütülerek Haliç'e indirilmesi emrini verdi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri