Belediye Başkanı Başdeğirmen’den MHP Grubuna Tepki; Sizin Döneminizin Sorunlarını Bitirmek İçin Uğraşıyoruz!

Belediye Başkanı Başdeğirmen’den MHP Grubuna Tepki; Sizin Döneminizin Sorunlarını Bitirmek İçin Uğraşıyoruz!

Belediye Başkanı Başdeğirmen’den MHP Grubuna Tepki; 
Sizin Döneminizin 
Sorunlarını Bitirmek
İçin Uğraşıyoruz!
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen,  yarım kalan Yeni Otogar projesi inşaatının çatı imalatının yeniden yapılması için yapılacak ihale için alınacak karara ‘ret’ oyu veren MHP’ye tepki gösterdi.
 
Isparta Belediye Meclisinin önceki gün gerçekleştirilen Ekim ayı olağan son toplantısında gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.
GÖKER RAPORA ŞERH DÜŞTÜ;
“İHALE DAHA ÖNCE ‘ANAHTAR TESLİMİ’
YAPILMIŞTI, İKİNCİ BİR İHALEYE GEREK YOK”
Gündemin 14. Maddesinde bulunan; Isparta İli Çünür mevkii 3051 ada 2 parselde yer alan Yeni Otogar inşaatı Çelik Uzay Taşıyıcı Sistem Çatı imalatının ihaleye çıkarılmasında yapım şartları dolayısıyla yapım süresi iş programının 2021 yılından 2022 yılına sarkacağından dolayı yapım bedelinin % 30’unun 2021 yılı % 70’inin de 2022 yılı bütçesinden karşılanmasının görüşülmesi konusunda Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Komisyon Başkanı Uğur Büyükçulcu tarafından okundu. Raporda; konunun komisyon tarafından uygun bulunduğu belirtildi. Komisyon Başkanı Büyükçulcu, söz konusu komisyon kararına Komisyonun MHP’li üyesi Oğuzhan Göker’in şerh koyduğunu da ilave etti. Göker söz konusu raporda koyduğu şerhte ‘Daha önce anahtar teslimi verilmiş olan bir yerin sadece taban kaplama işi kalmışken tekrardan çatının imal edilmesinden dolayı şerh koyuyorum ifadesini düştü.
MHP GRUBU ‘RED’ OYU KULLANDI
Söz konusu gündem maddesi üzerinde yapılan konuşmaların ardından Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğrimen söz konusu gündem maddesini meclis üyelerin onayına sundu. Gündem maddesine Ak Parti, CHP, İYİ Parti ve Bağımsız üyeleri ‘kabul’ oyu verirken, MHP’li üyeler ise ‘red’ oyu verdi ve gündem maddesi oy çokluğuyla meclisten geçti.
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN
MHP GRUBUNA TEPKİ GÖSTERDİ
Söz konusu gündem maddesine MHP grubunun ‘ret’ oyu vermesi üzerine MHP grubuna tepki gösteren Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen; “Şimdi bu konuya MHP grubunun hayır demesi benim garibime gidiyor ve sizi anlamıyorum. Daha önce aynı şey ITKM’de de oldu. Burası bizden önceki dönemde yapılıp ancak tamamlanamamış ve şuanda bizim önümüzde duran ve çözümlenmesi problemli olan bir yer. 20 yıldır Isparta’da sürüncemede kalmış ITKM’yi de bitireceğiz dediğimiz zaman o günlerde de MHP’li arkadaşlarımızın elleri ‘hayır’ diye kalkmıştı. Şimdi, yine önceki dönemde yapılmış Yeni Otogar Projesini yapmak istiyoruz ancak yine MHP grubunun elleri ‘hayır’ diye kalkıyor. Burada bizden önce başlamış bile olsa Isparta için problem olan çalışmaları bitirmek istememize rağmen buna hayır denilmesine bunu engellemeye çalışmanıza ben anlam veremiyorum.
“2 YILDIR HİÇBİR ŞEY DEMEDİNİZ DE
ŞİMDİ Mİ RED VERİYORSUNUZ”
Arkadaşlar, bu Yeni Otogar projesi konusu tam 2 yıldır tam 10 defa meclisin gündemine geldi. Her seferinde bu konudaki gelişmeleri yani SDÜ’de hocalardan bilgi aldığımızı, müteahhitlerle yaptığımız görüşmeleri sizlere defalarca anlattım. Yapılması gerekenleri, olumlu ve olumsuz olanları sizlerle paylaştım. Son olarak da bugün gerekli çalışmaları yaparak meclisin gündemine getirdik. 2 Yıldır herhangi bir itiraz yapılmamasına rağmen konu ihale aşamasına gelince ‘hayır’ deniliyor.
“ITKM 20 YIL SÜRÜNCEMEDE KALDI,
OTOGAR’IN DA MI BÖYLE OLMASINI İSTİYORSUNUZ?”
Eğer biz bu memlekete ikinci bir ITKM olayını ortaya çıkarmak istiyorsak ve 20 yıl daha buranın sürüncemede kalmasını istiyorsak sizin istediğiniz şekilde davranalım. Burada biz Otogar’ı çalıştıracağız. AVM’lerin olduğu bölümde çok büyük sıkıntı var. Şuanda AVM kısmını açmak veya bir hizmet vermek mümkün değil. Orada şuanda bir şey yapmak mümkün değil. Bizim şuanda en çok zorlandığımız orada amork yapılardaki sıkıntılar. Çünkü, 2 veya 3 yıl içinde oraların akacağını söylediler. Bu konuda 11 ayrı rapor verildi. Bu konudaki ayrıntıları sizlere ve hatta komisyon üyesi arkadaşlara anlattım. Ama halen daha anlamadığım halen daha ısrarla bazılarının konuyu anlamamak istemesidir.
“HALEN DAHA OTOGARDAKİ MÜLK
SAHİPLERİNE PARALARINI ÖDÜYORUZ”
Biz bu makamlara Isparta’ya hizmet etmek için oturduk. Yoksa, yapılan hizmetleri engellemek, geriletmek için değil. Biz geçmişten gelen tüm projeleri bitirmek için uğraşıyoruz. Siz değil misiniz eski projeleri bitirin diyen? Bakın işte tek tek bitiriyoruz. ITKM ve şimdi de Terminal. Kaldı ki, şuanda bile biz terminalin içinde halen daha parası ödenmemiş olan mülk sahiplerinin paralarını ödüyoruz. Bu ve buna benzer bir çok şikayetle karşılaştık. Ama biz geçmişi şikayet ederek geleceğe yürüyemeyiz” dedi.
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Eğitim Bir – Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi:
Ülkesini Kötüleyen
Sendikaları Kendi 
Ülkemde Gördüm
Eğitim Bir – Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi: Ülkesini Kötüleyen Sendikaları Kendi Ülkemde Gördüm

Eğitim Bir – Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi: Ülkesini Kötüleyen Sendikaları Kendi Ülkemde Gördüm

Belediye Başkanı Başdeğirmen; 
Madalya Avcısı
Fatmagül Çevik’i 
Kutladı
Belediye Başkanı Başdeğirmen; Madalya Avcısı Fatmagül Çevik’i Kutladı

Belediye Başkanı Başdeğirmen; Madalya Avcısı Fatmagül Çevik’i Kutladı

Belediye Başkanı Başdeğirmen; 
Balkan 
Şampiyonu 
Savaş’ı kutladı
Belediye Başkanı Başdeğirmen; Balkan Şampiyonu Savaş’ı kutladı

Belediye Başkanı Başdeğirmen; Balkan Şampiyonu Savaş’ı kutladı

Konuk Kalem: Nasuh ÖZKAN Yazdı; 
Rahmetli Erol Büyükleblebi İş 
Hayatında Önemli İzler Bıraktı
Konuk Kalem: Nasuh ÖZKAN Yazdı; Rahmetli Erol Büyükleblebi İş Hayatında Önemli İzler Bıraktı

Konuk Kalem: Nasuh ÖZKAN Yazdı; Rahmetli Erol Büyükleblebi İş Hayatında Önemli İzler Bıraktı

Türkiye Emekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi; 
Abdülkadir
Ersal Güven
Tazeledi
Türkiye Emekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi; Abdülkadir Ersal Güven Tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi; Abdülkadir Ersal Güven Tazeledi

IEOB Başkanı Ahmet Tural; 
TESKOMB 
Yönetiminde
IEOB Başkanı Ahmet Tural; TESKOMB Yönetiminde

IEOB Başkanı Ahmet Tural; TESKOMB Yönetiminde

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri