Başkan Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e Teşekkür Etti; Esnafımız Kötü Gününde Yanında Olanı Unutmaz

Başkan Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e Teşekkür Etti; Esnafımız Kötü Gününde Yanında Olanı Unutmaz

Başkan Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e Teşekkür Etti; 
Esnafımız Kötü Gününde 
Yanında Olanı Unutmaz
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in Esnaf Odaları Birliğini ziyaretinde Başkan Tural, Bilgiç’in esnaf için yaptıklarını anlatarak “Bizim esnafımız zor gününde yanında olanı unutmaz” dedi.  TBMM Başkanvekili Bilgiç de Başkan Tural’a teşekkür ederek, “Sizler esnafları temsilen onların haklarını koruma adına canla başla bir mücadele gösteriyorsunuz. Bizlere düşen de sizlere bu mücadelenizde yardımcı olmaktır” diye konuştu
 
TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, esnafın sorunlarını dinlemek amacıyla Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Birlik Başkanı Ahmet Tural tarafından karşılanan Bilgiç, oda başkanı ve yöneticilere hitap etti.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanı Tural, oda genel kurulları hakkında bilgi verdi.  Başkan Tural “Esnaf Odaları Birliğimizin 4 yılda bir yapılan seçimli genel kurulları başladı.  1 Ocak 2022 -31 Mart 2022 ayları içinde yapılacak genel kurulların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz bu genel kurulları her zaman önemsiyoruz.  Çünkü genel kurullar esnafın sorunlarının tartışıldığı konuşulduğu ve çözüm önerilerinin sunulduğu demokrasi şölenleridir. Bu seçimler esnafın seçimidir. Esnafımız kendi iradesiyle etki altında kalmadan seçimini yapacaktır” dedi.  
BİZİM ESNAFIMIZ KÖTÜ GÜNÜNDE
YANINDA OLANI UNUTMAZ
Pandemi döneminde en büyük sıkıntıyı esnafın çektiğini ve bu dönemde TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in girişimleriyle esnafa önemli katkılar sağlandığını kaydeden  Başkan Tural “Aile Sosyal Politikalar Bakanlığınca  yürütülen, pandemiden zarar gören esnafımıza üçüncü fazda verilen hane başına gelir desteğinden ilimiz esnafının yararlanmasına katkı verdiniz. Ticaret Bakanlığı veri tabanından desteği hak eden esnafımızın kayıtlarının çıkarılması girişiminiz sonucunda esnafın mağduriyetini giderdik. Bizler de veri tabanından aldığımız bilgileri oda başkanlarıyla paylaştık. Onlar da tek tek üyelere ulaşarak esnafın bu destekten yararlanmasını sağladı. Yine destek başvurusu yapıp olumsuz sonuçlanan esnafın listesini bir kez daha gözden geçirmek suretiyle bir çok esnafın destekten yararlanması sağlandı. Tabiki esnafımız kadirşinastır, vefalıdır. Kötü gününde kimin yanında olduğunu unutmaz. Ancak zor gününde yanında olmayanları da unutmaz.  Yine ilimizde Halkbankasından doğrudan kullandırılan 25 bin liralık düşük faizli kredi desteğinden yaralanma ülke ortalamasının üstünde olmuştur. Bazı bölgelerde toplamda  4 bin esnaf bu krediden yararlanırken bizim sadece ilimizde 4 bin186 esnaf bu krediden faydalandı. İlçelerle birlikte 9 bine yaklaştı. Nüfusa göre bu destekten en çok faydalanan il biz olduk.  TBMM Başkanvekilimizin Ticaret Bakanlığı nezdinde girişimleriyle  Yalvaç’a sicil bürosu açılması  talebimiz onaylandı. Buradan sadece Yalvaç değil, Gelendost ve Şarkikaraağaç esnafı da merkeze gelmeden sicil işlemlerini kolayca halledebiliyor. Sicil büromuzu Yalvaç’a kazandırdık. İnşallah kendisinin de müsait olduğu bir zamanda buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Sayın Başkanvekilimiz, şahsım, teşkilatım ve esnafım adına sizlere şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsın diyorum esnafın ağabeyi. Hoşgeldiniz şeref verdiniz” dedi. Başkan Tural, esnafın cansuyu kredisi verilmesi, ticari akaryakıt desteği, enerji bedellerinde KDV indirimi ve en önemlisi perakende yasasında düzenleme yapılmasına ilişkin taleplerini de Bilgiç’e iletti.  
SİZLER ESNAF İÇİN CANLA BAŞLA
MÜCADELE VERİYORSUNUZ
Konuşması için Birlik Başkanı Tural’a teşekkür eden TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç “Sağolsun Başkan esnaflara vermiş olduğumuz desteklerden dolayı bizlere teşekkür etti ama aslında teşekküre ihtiyaç yok. Çünkü biz vazifemizi yapıyoruz. Çünkü sizler esnafları temsilen onların haklarını koruma adına canla başla bir mücadele gösteriyorsunuz. Bizlere düşen de sizlere bu mücadelenizde yardımcı olmaktır. Bizim en temel sorumluluklarımızdan biri de budur. Sizlere  hizmet noktasında Rabbim utandırmasın diyorum inşallah. Aslında bu ziyaretleri çok sık yapıyorum, Ahmet Başkanımızla sık sık bir araya gelip bu meseleleri görüşüyoruz. Ben hepinize yapmış olduğunuz bu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ziyaretimizde kongrelerinize denk geldi. Ben de bu kongrelerimizin tüm esnaf camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi
BİLGİÇ’TEN BAŞKAN TURAL’A TEŞEKKÜR
Siyasetçi olarak bu kongrelere  bir müdahalesinin  söz konusu olmadığını kaydeden Bilgiç,  “Sanki buradaki ziyaretimiz  böyle bir algı oluşabilir, hayır bu rutin bir ziyarettir.  Bu ziyaretimizin amacı esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemek, çözüm önerilerini tartışmaktır. Bizlerin görevi de Ankara’daki temsilciniz olarak çözüm önerilerinin yol haritasını belirlemektir. Ben burada ayrıca  tüm oda başkanlarımıza ve Ahmet Başkanımıza da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ben de Ahmet Başkanım ve ekibinin de etki alanın da sadece burayla sınırlı olmadığını biliyorum. Kendisi aynı zamanda Bölge Birliği Başkanı ve ayrıca Ankara’da TESKOMB’un Merkez yönetiminde görev alıyor olması da uzun yıllardır da bu  işin içinde olması da etki alanının çok geniş olmasından dolayı da kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
TÜM TALEPLERİNİZİ GÜNDEME
TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Dünya zor bir süreçten geçtiğini anlatan Bilgiç “Ülkemizdeki vaka sayılarının da  yükseldiğini görüyoruz. Bu birçok Avrupa ülkesinde öyle. Türkiye’de de 60 binlere doğru geldi, bu rakamlar hızla yükseliyor, yeni bir dalganın etkisi altında kaldı Dünya. İnşallah kısa sürede bu sürecin içinden çıkmak için dua ediyoruz. Gördük ki kapanmalar bir fayda etmiyor, bu durumda da hem hayat devam ediyor hem de  tedbirlere riayet etmeyi, hayata devam etmeyi gerektiriyor. Fakat pandemi ve pandemiye bağlı durumlardan dolayı Dünyada pek çok kapanmalar oldu, üretimler de azalmalar oldu böyle olunca da küresel ölçekte bazı ürünlerde çok anormal fiyat artışları yaşanmaya başlandı. Özellikle bazı kalemlerde enerjide, doğalgazda kömürde bu artışların yüzde 400’lere hatta 500’lere gittiğini görüyoruz.  Yüzde 450’lere yakın doğalgazdaki artışı görüyoruz. Gıda da ciddi bir enflasyon var, Türkiye’de bundan kaçınamadı. Ülkemizde de ciddi fiyat artışları sürecini yaşadık, bu durumdan kurların da yüksek şekilde yukarılara çıkmasının etkisi var. Ama Elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’de hem ülkemiz açısından yeni bir üretim ve büyüme modeli, bu para piyasalarında yeni kura endeksli mevduat sistemi ile yatırımcıyı koruyacak şekilde bu kurdaki yangını söndürdü. Şu an kendi içerisinde gidiyor. Her yıl bu şekilde suni artışlar olur. Bunun hep birlikte daha geriye gittiğini göreceğiz. Beklemiyorlardı böyle bir şeyi. Hatta şöyle bir değerlendirmede bulundular, Cumhurbaşkanı şapkadan tavşan çıkardı  şeklinde aslında yok öyle bir şey.  Bir koruma mekanizmasını devreye koydu. Ama bir gerçek var ki herkesin de buna saygı duyması lazım. Şapkadan çıkan tavşan yok ama kafadan çıkarılan şapkalar var, bunu da hep beraber gördük. Pandemi döneminde yurt içi hasılasına bakıldığında Türkiye,  Dünya da vatandaşına en yüksek yardımı yapan ülke durumunda. İstihdamı teşvik edici kredi imkanları sunuluyor. Can suyu kredisi konusu önemli, bununla ilgili Hazine ve Ticaret Bakanlıkları tarafında çalışmalar yürütülüyor. KDV ile ilgilide ciddi çalışmalar sürdürülüyor. Ben bu konunun esnafımızın genel bir konusu olarak Ankara’ya götüreceğim. Yine hal yasası ile ilgili çalışmalarımız Ticaret Bakanlığında devam ediyor. Bunun üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Perşembe günü bununla ilgili Ankara’da yapılacak toplantıya katılacağım. Sizin tüm taleplerinizi biz aktarmaya devam edeceğiz. Biz her vatandaşımızın sıkıntılarının çözümü noktasında onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu enflasyondaki yükseliş, alım gücünü de olumsuz etkilese de asgari ücretlilere, çalışanlarımıza ve emeklilerimizin gelirlerin de ciddi artışlar ve düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor. Dünya küçülmeye devam etmesine rağmen biz 2022 yılında inşallah çift haneli büyümeyi yakalayacağız” dedi.
Ziyarette  oda yöneticileri de TBMM Başkanvekili Bilgiç’ten bazı çözüm bekleyen konularda taleplerini ilettiler.  Ziyaretin sonunda  TBMM Başkanvekili Bilgiç , daha sık gelerek özellikle esnafı ziyaret edeceklerini de ifade etti
 
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Bakkallar ve Bayiler Odası Genel Kurulunu Yaptı; 
Yeni Başkan
Sinan Aydın
Bakkallar ve Bayiler Odası Genel Kurulunu Yaptı; Yeni Başkan Sinan Aydın

Bakkallar ve Bayiler Odası Genel Kurulunu Yaptı; Yeni Başkan Sinan Aydın

İç Hat Uçuşlarında Yeni Karar! 
PCR Testi Zorunluluğu Geri Geldi!
İç Hat Uçuşlarında Yeni Karar! PCR Testi Zorunluluğu Geri Geldi!

İç Hat Uçuşlarında Yeni Karar! PCR Testi Zorunluluğu Geri Geldi!

SON GÜN 21 OCAK 
Diyanet – Sen Isparta Şubesi Başkanı Osman Akçil’den; 
Seçmeli 
Dersler
Daveti
SON GÜN 21 OCAK Diyanet – Sen Isparta Şubesi Başkanı Osman Akçil’den; Seçmeli Dersler Daveti

SON GÜN 21 OCAK Diyanet – Sen Isparta Şubesi Başkanı Osman Akçil’den; Seçmeli Dersler Daveti

Davraz Kayak Merkezi’nde; 
Sezon 
Açıldı
Davraz Kayak Merkezi’nde; Sezon Açıldı

Davraz Kayak Merkezi’nde; Sezon Açıldı

Isparta İHH'dan 
Kışlık Kıyafet 
Yardımı
Isparta İHH'dan Kışlık Kıyafet Yardımı

Isparta İHH'dan Kışlık Kıyafet Yardımı

Isparta Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Açıkladı; 
Artık 
Zorunlu 
Değil
Isparta Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Açıkladı; Artık Zorunlu Değil

Isparta Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Açıkladı; Artık Zorunlu Değil

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri