omuhgn.jpgomuhgn.jpg

Ahlak ve maneviyat olmadan hiç bir mesele çözülemez

Ahlak ve maneviyat olmadan hiç bir mesele çözülemez

Ahlak ve maneviyat 
olmadan hiç bir 
mesele çözülemez
ISPARTA 0
omuhgn.jpg
Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Tahir Akçil, geleceğimiz olan çocuklarımızın ilk ders olarak ahlak ve maneviyatının aşılanması gerektiğini belirterek; “Çocuklarımızı önce toplumumuza, örf ve adetlerimize, dinimize göre eğitip, ardından ilmi öğretmeliyiz” dedi.
 
AKÇİL; “YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM
DÖNEMİ HAYIRLI BEREKETLİ OLSUN”
2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Akçil mesajında; Değerli Velilerimiz. Değerli Öğretmenlerimiz. Kıymetli Öğrencilerimiz. Allah’ımızın emrettiği bütün zihinsel aktiviteleri yerine getirirsek, bizim bir medeniyet tasavvurumuz olur ve biz buradan yeni bir medeniyet inşa ederiz.
Okumayan, düşünmeyen, akletmeyen, derinleşmeyen bir topluluğun yeni bir dünya inşa etmesi de mümkün olmayacaktır.
Anadolu Gençlik Derneğimiz, inşallah gençlerimizin geçmişi gözden geçirme, geleceğe dönük tedbirler alma, düşünme, farkına varma, akletme melekeleri ile buluşmasını sağlayacaktır.
“ÇOCUKLARIMIZA ÖNCE İNSAN
OLMAYI, SONDA İLMİ ÖĞRETMELİYİZ”
Galiplerin öngördüğü yaşam tarzını kabullenen değil, ihtiyacımız olanı yaşayabileceğimiz bir dünya tasavvurumuz olmalı. Tüm insanlık liberalizm ve vahşi kapitalizme mecbur değildir. Yeni ve adil bir dünya mümkündür.
Bu ancak öncelikle zihinlerde inşa edilmelidir. Siyonist mekanizmalar ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları bile hedef almaktadır. “Dış güçler son 300 yıldan beri planlarını merhale merhale ortaya koyuyor. Gençliğin ifsadı için Siyonistler var gücü ile çabalıyor. 100 yıl önce planladıklarını şimdi hayata geçiriyorlar. Z kuşağını düşünmeyen, sorgulamayan, idrak etmeyen, zihinlerinin kodlanması ile uğraşılan, elektronik sinyaller ile beyinleri ele geçirilen bir yapıya dönüştürüyorlar. Bu neslin bozulması için kullandıkları en temel argüman da ahlaksızlık olmuştur. Çocuklarımızın nefsine dönük çalışmalar yaptılar. Teşhire dönük giyim tarzları meşrulaştırılıyor. Çocukların zihnine ahlaksızlığı kodluyorlar. Bu sürecin çözümü, ağacın kökü Milli Görüş’tür”
Ahlak ve maneviyatın öncelendiği, hakkın üstün tutulduğu, bir insanın kardeşi için yaşadığı bir medeniyeti tesis hepimizin her şart altındaki hedefidir.
Hiçbir teknolojik gelişme, hiçbir inovasyon ya da AR-GE bizim zulme razı oluşumuza ve zalimle iş tutuşumuza gerekçe olamaz. Güncellenmesi gereken meseleleri de masaya yatırmak ve çözüme kavuşturacak kadroları da yetiştirmek bizim görevimizdir.
“ÖNCELİĞİMİZ AHLAK
VE MANEVİYATTIR”
Yeni dönemin her birimizin, özellikle de gençlerimizin donanımlarını ve gayretlerini artırdığı bir dönem olması için çalışacağız. Hem her gence ulaşmanın hem de kadro yetiştirmenin gayretinde bir teşkilatız. Bu iki görevi de birini diğerine tercih etmeden, birlikte yapma mükellefiyetinde olan bir teşkilatız. Hedef kitlemiz bu coğrafyanın gençleri. Genç erkekler ve genç kızlar.
Nüfusun yarısı hanımefendilerden oluşuyor, mutlaka bu çalışmayı yerine getireceğiz. Genç kızlarımıza yönelik çalışmalarımız da aynı şekilde yapılacaktır.
“YENİ NESLİN EN İYİ ŞEKİLDE
YETİŞTİRİLEMSİNDE
SORUMLULUK ALMALIYIZ”
Dünyadaki ve ülkemizdeki sıkıntıların sebebi gençler değildir. Hiçbir genci düşman olarak görmeyeceğiz. Hiçbir gençlik yapılanmasını boş bırakmayacağız.
Hepsiyle bir şekilde irtibata geçeceğiz ve onlarla çatışmadan, kavga etmeden, onlara marufu anlatacağız. İlimizde, ilçelerimizde misafir öğrenciler var. Birlikte yaşamının asgari gereklerini yerine getiren her öğrenciyi en güzel şekilde ağırlayacağız. Misafirlerimiz elbette bizimle aynı düşünceden olmayabilir, bizim gayretimiz kalplerine dokunmak üzere olacak.
Biz bütün bu çalışmaları âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu, rızasını kazanmak için yapıyoruz. İkame ettiğimiz namazların bir gereği olarak yapıyoruz.
Namazı ikame etmek, iki namaz arasını da kendisine secde edilenin istediği şekilde düzenlemektir. Biz Elhamdülillah Müslüman’ız, haram ve helal ölçüsü bizim içindir. Maruf ortak iyidir ve bütün insanların hayrına olan işlerdir. Münker ortak kötüdür ve bütün insanların zararına olan işlerdir.
Şunu asla unutmayacağız, İslam bir tekliftir, bir dayatma değil.
Bize düşen Müslüman olsun ya da olmasın her insanın hayrına çalışmaktır.
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.
Ne dünyada ne ülkemizde gençlik homojen bir yapı değil.
Bu ülkede yaşayan 40 milyonu aşkın genç nüfustan bahsediyoruz.
Kendini inancıyla, düşüncesiyle, etnisitesiyle tanımlayan ya da kendi varlığını hiç anlamlandırmamış milyonlarca genç. Ateisti, teisti, deisti, nihilisti, agnostiği var. Milliyetçisi, muhafazakârı, liberali, sosyalisti var.
Sünnisi, Alevisi var. Madde bağımlısı olanı, yetiştirme yurtlarında büyüyeni, yaşama tamamen küsmüş olanı var. Yirmisine gelmeden Rus Edebiyatını, Batı Edebiyatını, Şark Klasiklerini devirmiş olanı var. Resimle, müzikle, sinemayla, tiyatroyla yaşamını özdeşleştirmiş olanı var. Ve gençlerin çoğunun gelecek kaygısı, ilgi beklentisi, samimiyet ve hasbilik arzusu var. Dar bir çevrenin içerisinde elli yüz gençle ilgilenerek sorumluluklarımızı yerine getirmiş olmayız. Yeni dönemde tüm kardeşlerimiz daha çok sorumluluklarının farkında olacaklar, hem temsil görevini hem de tebliğ görevini en güzel şekilde yerine getirmenin gayretini göstereceklerdir.
“DİNİMİZİN YARATILIŞ
GAYESİ KULLUK VE KARDEŞİKTİR”
Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Şunu herkes bilmeli ki Sünni - Şii, Alevi - Sünni mezhep çatışmaları emperyalizmin ekmeğine yağ sürer.
Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız. 7 milyar 600 milyon insan yaratılış gereği kardeştir. 1 milyar 800 milyon Müslüman inancımız gereği tek bir millettir. İslam Milleti.
Biz bir ve kardeş Müslümanlar olarak birbirimizin hukukunu gözetmeliyiz. Cümle kurarken, yazışırken, bir iş ortaya koyarken kardeşimizi yıpratmayı değil Allah rızasını esas alacağız.
Aramızdaki iletişim bağını çok daha kuvvetlendirmeliyiz. Gençlerimize de bir Batı kültürünün etkisinde kalarak değil, Müslüman olduğunun farkında olarak hareket etmeleri gerektiğini aktaracağız.
Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duran, illegaliteye, hukuksuzluğa düşmeden kendini ifade edebilen, Latin Amerika'dan Asya'nın güney doğusuna emperyalizmin tasallutu altındaki tüm insanların dertleriyle dertlenen bir gençlik yapısı olmamız gerektiğini unutmayacağız. Bu coğrafyanın insanı barış içinde, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamayı hak etmektedir.
Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Fars’ın ve tüm kardeşlerimizin adalet içerisinde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşaması mümkündür.
Kudüs’ün Diyarbakır’ın, Gazze’nin, Cizre’nin, Şam’ın, Muş’un, Tahran’ın, Ankara’nın, Bağdat’ın, Bursa’nın, Mekke’nin, İstanbul’un geleceği birbirine bağlıdır.
“ALLAH VERİMLİ BİR
EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI NASİP ESTİN”
Bunu anlamaz isek payımıza her gün daha fazla yıkım, daha fazla ölüm, daha fazla acı düşecektir.
Biz bu coğrafyanın bunu anlamasını beklemeyeceğiz. Her bir gencimize gidip tek tek anlatacağız.
Cenab-ı Allah hepimizi istikamet üzere yürütsün.
Cenab-ı Allah ellerimizi bırakmasın.
Cenab-ı Allah Yeni dönemde öğrenci kardeşlerimize zihin açıklığı versin.
Cenab-ı Allah Yeni dönemde öğretmenlerimize başarılar nasip etsin” dedi.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

 Isparta Belediyesi koordinesinde; 
Yardımlar 
Deprem 
Bölgesine 
Yola çıktı
Isparta Belediyesi koordinesinde; Yardımlar Deprem Bölgesine Yola çıktı

Isparta Belediyesi koordinesinde; Yardımlar Deprem Bölgesine Yola çıktı

KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!
KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!

KULE246'dan kaçırılmayacak fırsat!

Isparta Valiliği’nden  
Depremzedelere
Yardım Kampanyası
Isparta Valiliği’nden Depremzedelere Yardım Kampanyası

Isparta Valiliği’nden Depremzedelere Yardım Kampanyası

Yenden Refah Partisi’nden; 
Esnaf Ziyaretleri
Yenden Refah Partisi’nden; Esnaf Ziyaretleri

Yenden Refah Partisi’nden; Esnaf Ziyaretleri

Promosyonda yeni rakam! 
Emeklilerin 
Gözü kulağı 
Bu Haberde!
Promosyonda yeni rakam! Emeklilerin Gözü kulağı Bu Haberde!

Promosyonda yeni rakam! Emeklilerin Gözü kulağı Bu Haberde!

M.T.T.B Isparta’nın Gençleri; 
Eğitim 
Kampında 
Buluştu
M.T.T.B Isparta’nın Gençleri; Eğitim Kampında Buluştu

M.T.T.B Isparta’nın Gençleri; Eğitim Kampında Buluştu

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Demir Grup Sivasspor1912252041
2Fenerbahçe1911441737
3Medipol Başakşehir1910361636
4Trabzonspor1810352235
5Aytemiz Alanyaspor1910452035
6Galatasaray199461233
7Beşiktaş19973330
8Göztepe19865329
9BTC Türk Yeni Malatyaspor18666724
10Gaziantep FK19676-524
11Çaykur Rizespor19793-824
12Yukatel Denizlispor19694-822
13Gençlerbirliği19586-521
14İttifak Holding Konyaspor19496-1118
15Antalyaspor194105-1817
16Kasımpaşa194123-1515
17MKE Ankaragücü192107-2013
18Hes Kablo Kayserispor192125-3011
2017

Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin iadesine ilişkin hazırladığı ikinci iade dosyasını Yunanistan'a gönderen Adalet Bakanlığınca, 8 darbecinin kırmızı bültenle aranması için de İnterpol'e yazı gönderildi

2017

ABD Başkanı Trump, "mültecilerin ülkeye kabulünü sınırlandıran ve göçmen vizelerine katı güvenlik prosedürleri getiren" ve "terörle ilintili olduğu düşünülen" ülkelerden gelenlerin 30 gün ABD'ye kabul edilmeyeceği başkanlık kararnamesi imzaladı

2016

En büyük güneş sistemi keşfedildi. Avustralya Ulusal Üniversitesinden bir grup bilim adamının yürüttüğü araştırmada, "2MASS J2126-8140" isimli gaz gezegeninin sahip olduğu güneş sistemindeki yıldıza 1 trilyon kilometre uzakta olduğu görüldü

2015

İzmir merkezli 13 ilde "yasa dışı dinleme yaptıkları" iddia edilen emniyet mensuplarına yönelik operasyon başlatıldı, 17 şüpheli gözaltına alındı

2014

Google ile Samsung, 10 yıl geçerli olacak uluslararası patent lisans anlaşması imzaladı

2013

Brezilya'nın Santa Maria kentindeki bir gece kulübünde çıkan yangında 245 yaşamını yitirdi, 120 kişi yaralandı

2010

Apple'ın patronu Steve Jobs, aylardır beklenen taşınabilir bilgisayar ve akıllı telefon arası çok fonksiyonlu tablet bilgisayarı iPad'i tanıttı.

2006

Endonezya'nın doğusunda 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

2000

Kamuoyunda, ''İkinci Manisa'' davası olarak bilinen 10'u tutuklu 14 sanığın yargılandığı ve Yargıtay tarafından 2 kez usulden bozulan davada, sanıklar, 2 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

1996

Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıklarına Yunan ve Türk gazetecilerin ayrı ayrı bayrak dikmeleri Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim yarattı.

1995

Çocuk Hakları Sözleşmesi Türkiye tarafından çekince koyularak kabul edildi.

1983

Dünyanın en uzun (53,9 km) denizaltı tüneli açıldı. Tünel Japonya'nın Honshu ve Hokkaido adalarını birbirine bağlıyor.

1980

Beyoğlu'ndaki tarihi Markiz Pastanesi kapandı. Markiz, 23 Aralık 2003'te yeniden açıldı.

1973

Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam, ateşkes anlaşması imzaladı.

1973

Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile yardımcısı Bahadır Demir, bir Ermeni teröristin saldırısında öldü

1967

Apollo 1 uzay aracı yandı, astronotlar Grissom, White ve Chaffee öldü

1954

Köy Enstitüleri kapatıldı.

1948

İlk teyp satışa çıktı.

1947

Öğretim kurumları dışında din eğitimine izin verildi.

1945

Sovyetler Birliği'nin Kızıl Ordu birlikleri, Polonya'da Almanya'nın kurduğu Auschwitz-Birkenau kampını ele geçirdi.

1940

Milli Koruma Kanunu Resmi Gazete'de yayınlandı.

1937

Cenevre'de Milletler Cemiyeti toplantısında Hatay'ın bağımsızlığı kabul edildi.

1934

İpek Film Stüdyosu senaryo yarışması açtı.

1931

Gazanfer Özcan, Tiyatro ve sinema sanatçısı bugün doğdu.

1926

John Logie Baird ilk televizyon yayınını gerçekleştirdi.

1924

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucusu ve siyasetçi Rauf Denktaş, bugün doğdu.

1918

ABD'li romancı Edgar Rice Burroghs'un yarattığı ''Tarzan''ı konu alan ilk film, ''Tarzan of the Apes (Gorillerin Tarzanı)" adıyla ABD'de gösterime girdi. Aktör Elmo Lincoln, beyaz perdenin ilk ''Tarzan''ı oldu

1915

Amerika Birleşik Devletleri deniz kuvvetleri Haiti'yi işgal etti.

1901

Alman Çeşmesi açıldı.

1880

Thomas Edison elektrik ampulünün patentini aldı.

1785

Georgia Üniversitesi (Amerika Birleşik Devletleri) kuruldu.

1756

Avusturyalı besteci Wolfgang Amadeus Mozart, bugün doğdu.

1695

II. Ahmet'in ölümüyle II. Mustafa Osmanlı padişahı oldu.

1635

Türk şair Nef'i, bugün vefat etti.

1299

Osmanlı Devleti kuruldu.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri