Ahlak ve maneviyat olmadan hiç bir mesele çözülemez

Ahlak ve maneviyat olmadan hiç bir mesele çözülemez

Ahlak ve maneviyat 
olmadan hiç bir 
mesele çözülemez
ISPARTA 0
Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Tahir Akçil, geleceğimiz olan çocuklarımızın ilk ders olarak ahlak ve maneviyatının aşılanması gerektiğini belirterek; “Çocuklarımızı önce toplumumuza, örf ve adetlerimize, dinimize göre eğitip, ardından ilmi öğretmeliyiz” dedi.
 
AKÇİL; “YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM
DÖNEMİ HAYIRLI BEREKETLİ OLSUN”
2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Akçil mesajında; Değerli Velilerimiz. Değerli Öğretmenlerimiz. Kıymetli Öğrencilerimiz. Allah’ımızın emrettiği bütün zihinsel aktiviteleri yerine getirirsek, bizim bir medeniyet tasavvurumuz olur ve biz buradan yeni bir medeniyet inşa ederiz.
Okumayan, düşünmeyen, akletmeyen, derinleşmeyen bir topluluğun yeni bir dünya inşa etmesi de mümkün olmayacaktır.
Anadolu Gençlik Derneğimiz, inşallah gençlerimizin geçmişi gözden geçirme, geleceğe dönük tedbirler alma, düşünme, farkına varma, akletme melekeleri ile buluşmasını sağlayacaktır.
“ÇOCUKLARIMIZA ÖNCE İNSAN
OLMAYI, SONDA İLMİ ÖĞRETMELİYİZ”
Galiplerin öngördüğü yaşam tarzını kabullenen değil, ihtiyacımız olanı yaşayabileceğimiz bir dünya tasavvurumuz olmalı. Tüm insanlık liberalizm ve vahşi kapitalizme mecbur değildir. Yeni ve adil bir dünya mümkündür.
Bu ancak öncelikle zihinlerde inşa edilmelidir. Siyonist mekanizmalar ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları bile hedef almaktadır. “Dış güçler son 300 yıldan beri planlarını merhale merhale ortaya koyuyor. Gençliğin ifsadı için Siyonistler var gücü ile çabalıyor. 100 yıl önce planladıklarını şimdi hayata geçiriyorlar. Z kuşağını düşünmeyen, sorgulamayan, idrak etmeyen, zihinlerinin kodlanması ile uğraşılan, elektronik sinyaller ile beyinleri ele geçirilen bir yapıya dönüştürüyorlar. Bu neslin bozulması için kullandıkları en temel argüman da ahlaksızlık olmuştur. Çocuklarımızın nefsine dönük çalışmalar yaptılar. Teşhire dönük giyim tarzları meşrulaştırılıyor. Çocukların zihnine ahlaksızlığı kodluyorlar. Bu sürecin çözümü, ağacın kökü Milli Görüş’tür”
Ahlak ve maneviyatın öncelendiği, hakkın üstün tutulduğu, bir insanın kardeşi için yaşadığı bir medeniyeti tesis hepimizin her şart altındaki hedefidir.
Hiçbir teknolojik gelişme, hiçbir inovasyon ya da AR-GE bizim zulme razı oluşumuza ve zalimle iş tutuşumuza gerekçe olamaz. Güncellenmesi gereken meseleleri de masaya yatırmak ve çözüme kavuşturacak kadroları da yetiştirmek bizim görevimizdir.
“ÖNCELİĞİMİZ AHLAK
VE MANEVİYATTIR”
Yeni dönemin her birimizin, özellikle de gençlerimizin donanımlarını ve gayretlerini artırdığı bir dönem olması için çalışacağız. Hem her gence ulaşmanın hem de kadro yetiştirmenin gayretinde bir teşkilatız. Bu iki görevi de birini diğerine tercih etmeden, birlikte yapma mükellefiyetinde olan bir teşkilatız. Hedef kitlemiz bu coğrafyanın gençleri. Genç erkekler ve genç kızlar.
Nüfusun yarısı hanımefendilerden oluşuyor, mutlaka bu çalışmayı yerine getireceğiz. Genç kızlarımıza yönelik çalışmalarımız da aynı şekilde yapılacaktır.
“YENİ NESLİN EN İYİ ŞEKİLDE
YETİŞTİRİLEMSİNDE
SORUMLULUK ALMALIYIZ”
Dünyadaki ve ülkemizdeki sıkıntıların sebebi gençler değildir. Hiçbir genci düşman olarak görmeyeceğiz. Hiçbir gençlik yapılanmasını boş bırakmayacağız.
Hepsiyle bir şekilde irtibata geçeceğiz ve onlarla çatışmadan, kavga etmeden, onlara marufu anlatacağız. İlimizde, ilçelerimizde misafir öğrenciler var. Birlikte yaşamının asgari gereklerini yerine getiren her öğrenciyi en güzel şekilde ağırlayacağız. Misafirlerimiz elbette bizimle aynı düşünceden olmayabilir, bizim gayretimiz kalplerine dokunmak üzere olacak.
Biz bütün bu çalışmaları âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu, rızasını kazanmak için yapıyoruz. İkame ettiğimiz namazların bir gereği olarak yapıyoruz.
Namazı ikame etmek, iki namaz arasını da kendisine secde edilenin istediği şekilde düzenlemektir. Biz Elhamdülillah Müslüman’ız, haram ve helal ölçüsü bizim içindir. Maruf ortak iyidir ve bütün insanların hayrına olan işlerdir. Münker ortak kötüdür ve bütün insanların zararına olan işlerdir.
Şunu asla unutmayacağız, İslam bir tekliftir, bir dayatma değil.
Bize düşen Müslüman olsun ya da olmasın her insanın hayrına çalışmaktır.
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.
Ne dünyada ne ülkemizde gençlik homojen bir yapı değil.
Bu ülkede yaşayan 40 milyonu aşkın genç nüfustan bahsediyoruz.
Kendini inancıyla, düşüncesiyle, etnisitesiyle tanımlayan ya da kendi varlığını hiç anlamlandırmamış milyonlarca genç. Ateisti, teisti, deisti, nihilisti, agnostiği var. Milliyetçisi, muhafazakârı, liberali, sosyalisti var.
Sünnisi, Alevisi var. Madde bağımlısı olanı, yetiştirme yurtlarında büyüyeni, yaşama tamamen küsmüş olanı var. Yirmisine gelmeden Rus Edebiyatını, Batı Edebiyatını, Şark Klasiklerini devirmiş olanı var. Resimle, müzikle, sinemayla, tiyatroyla yaşamını özdeşleştirmiş olanı var. Ve gençlerin çoğunun gelecek kaygısı, ilgi beklentisi, samimiyet ve hasbilik arzusu var. Dar bir çevrenin içerisinde elli yüz gençle ilgilenerek sorumluluklarımızı yerine getirmiş olmayız. Yeni dönemde tüm kardeşlerimiz daha çok sorumluluklarının farkında olacaklar, hem temsil görevini hem de tebliğ görevini en güzel şekilde yerine getirmenin gayretini göstereceklerdir.
“DİNİMİZİN YARATILIŞ
GAYESİ KULLUK VE KARDEŞİKTİR”
Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Şunu herkes bilmeli ki Sünni - Şii, Alevi - Sünni mezhep çatışmaları emperyalizmin ekmeğine yağ sürer.
Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız. 7 milyar 600 milyon insan yaratılış gereği kardeştir. 1 milyar 800 milyon Müslüman inancımız gereği tek bir millettir. İslam Milleti.
Biz bir ve kardeş Müslümanlar olarak birbirimizin hukukunu gözetmeliyiz. Cümle kurarken, yazışırken, bir iş ortaya koyarken kardeşimizi yıpratmayı değil Allah rızasını esas alacağız.
Aramızdaki iletişim bağını çok daha kuvvetlendirmeliyiz. Gençlerimize de bir Batı kültürünün etkisinde kalarak değil, Müslüman olduğunun farkında olarak hareket etmeleri gerektiğini aktaracağız.
Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duran, illegaliteye, hukuksuzluğa düşmeden kendini ifade edebilen, Latin Amerika'dan Asya'nın güney doğusuna emperyalizmin tasallutu altındaki tüm insanların dertleriyle dertlenen bir gençlik yapısı olmamız gerektiğini unutmayacağız. Bu coğrafyanın insanı barış içinde, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamayı hak etmektedir.
Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Fars’ın ve tüm kardeşlerimizin adalet içerisinde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşaması mümkündür.
Kudüs’ün Diyarbakır’ın, Gazze’nin, Cizre’nin, Şam’ın, Muş’un, Tahran’ın, Ankara’nın, Bağdat’ın, Bursa’nın, Mekke’nin, İstanbul’un geleceği birbirine bağlıdır.
“ALLAH VERİMLİ BİR
EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI NASİP ESTİN”
Bunu anlamaz isek payımıza her gün daha fazla yıkım, daha fazla ölüm, daha fazla acı düşecektir.
Biz bu coğrafyanın bunu anlamasını beklemeyeceğiz. Her bir gencimize gidip tek tek anlatacağız.
Cenab-ı Allah hepimizi istikamet üzere yürütsün.
Cenab-ı Allah ellerimizi bırakmasın.
Cenab-ı Allah Yeni dönemde öğrenci kardeşlerimize zihin açıklığı versin.
Cenab-ı Allah Yeni dönemde öğretmenlerimize başarılar nasip etsin” dedi.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Hac Ve Umre'ye Vize Zammı Geldi; 
Sudiler’den 
‘Hacıları’ 
Yolma
Operasyonu!
Hac Ve Umre'ye Vize Zammı Geldi; Sudiler’den ‘Hacıları’ Yolma Operasyonu!

Hac Ve Umre'ye Vize Zammı Geldi; Sudiler’den ‘Hacıları’ Yolma Operasyonu!

Milyonlarca 
emekliye 
müjde!
Milyonlarca emekliye müjde!

Milyonlarca emekliye müjde!

Bu Haber herkesi ilgilendiriyor: 
Gözler Meclis’te; 
EYT’den Taşeron’a
Kıdem Tazminatı’ndan
3600 Ek Göstergeye…
Bu Haber herkesi ilgilendiriyor: Gözler Meclis’te; EYT’den Taşeron’a Kıdem Tazminatı’ndan 3600 Ek Göstergeye…

Bu Haber herkesi ilgilendiriyor: Gözler Meclis’te; EYT’den Taşeron’a Kıdem Tazminatı’ndan 3600 Ek Göstergeye…

Vakıf 3. Olağan kongresini yaptı: 
TÜGVA’da Fatih 
Çelik Dönemi
Vakıf 3. Olağan kongresini yaptı: TÜGVA’da Fatih Çelik Dönemi

Vakıf 3. Olağan kongresini yaptı: TÜGVA’da Fatih Çelik Dönemi

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; 
Geleneksel 
Karpuz 
Festivali 
Mesajı
İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; Geleneksel Karpuz Festivali Mesajı

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’dan; Geleneksel Karpuz Festivali Mesajı

Programlı Elektrik 
kesintisi yapılacak
Programlı Elektrik kesintisi yapılacak

Programlı Elektrik kesintisi yapılacak

YAZARLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP
1Alanyaspor330059
2Fenerbahçe320167
3Yukatel Denizlispor320147
4Çaykur Rizespor320127
5Galatasaray421107
6Gazişehir Gaziantep FK4211-17
7Demir Grup Sivasspor411225
8Trabzonspor310215
9MKE Ankaragücü310215
10Antalyaspor4112-15
11Beşiktaş4121-14
12Medipol Başakşehir4121-34
13BTC Türk Yeni Malatyaspor312013
14Konyaspor300303
15İstikbal Mobilya Kayserispor4022-22
16Göztepe3021-41
17Kasımpaşa4031-51
18Gençlerbirliği3030-50

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri