3 evliyanın türbesinin bulunduğu Çünür Tepesi artık fuhuş ve alkolle anılıyor

Çünür Mahallesi Muhtarı Kadriye Bilgiç, mahallenin ve ünlü Çünür Tepesi'nin sorunlarına değindi. Mesirelikte gece fuhuş olaylarının ve alkol içenlerin olmasından dolayı mahalle sakinlerinin defalarca kendisine şikayete geldiğini belirtti.

3 evliyanın türbesinin bulunduğu Çünür Tepesi artık fuhuş ve alkolle anılıyor
ISPARTA 2
omuhgn.jpg
Isparta'nın en gözde mekanlarından Çünür Tepesi'nin halini görenler isyan ediyor. İslama hizmet eden Eyüp Dede, Yakup Dede, İncili Baba gibi 3 evliyanın türbesinin yer aldığı Çünür Tepesi artık alkoliklerin mekanı haline geldi. Daha ötesi Çünür Tepesi, fuhuş olayları ile gündeme geliyor.
         Çünür Mahallesi'nin başarılı muhtarı Kadriye Bilgiç, Isparta'nın prestij merkezi Çünür Tepesi'nin bu halinden oldukça rahatsız. Mahalle sakinleri ile başka insanların Çünür Tepesi'nin durumuyla ilgili şikayetleri kendisine ilettiğini belirten Bilgiç, şu açıklamalarda bulundu:
SOKAK KÖPEKLERİ KORKUTUYOR
         Çünür Tepesi'nin (Yaka Mesireliği) yolları ve kilit taşları bozulmuş. Piknik alanının etrafında köpek ve koyun sürüsü var. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Ağaç kurularının toplanması, var olan ağaçların da budanıp yerine yenilerinin dikilmesini istiyorum. Ben engelli olduğum için çok fazla çıkamıyorum. Bir araba denk gelirse çıkıyorum. Geçen gün müdürlerimizle çıktığımızda ağaçlar ve yeşilliklerin hepsi kurumuştu. 
VATANDAŞLAR RAHATSIZ
         Yaka Mesireliği ’ne piknik yapmak için giden vatandaşlar köpeklerden, kuzulardan, koyunlardan ve çobanlardan rahatsız oluyor. Bu durumun büyük sıkıntısı var. Etrafta köpekler dolaşırken piknik yapmaya gelenler korkuyor. Hayvanların yaptığı pislikler ortada. Şikayetlerin çoğunluğu bu yöndedir. Bu şikayet Kent Konseyi’ne de gitmiş. Hayvanlar kaldırılacaktı ama hiçbir gelişme yok. Başkanımız bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum.Burada yaşayan vatandaşların da etrafındakileri düşünmesi gerekiyor. Özellikle Yaka Mesireliği ’nin koyun çobanlarından rahatsız oluyoruz. Okul müdürü de dilekçe verdi. Çocuklara yakın olduğundan ve köpeklerin çocukları rahatsız etmesinden dolayı kaldırılmalıdır.  Halktan aldığım tepki, Çünür Mahallesi’nde merkezde bulunan hayvanların kokusundan ve sineğinden rahatsızlar. Bazı öğrenciler elinde çöpü tutarak gidiyor bazıları da bahçedeki asmaların arasına sıkıştırıyor. Burada oturan bazı vatandaşları zabıta uyarmasına rağmen evini önündeki odunları kaldırmıyor. Çünür Tepesi’ nin yolları başlı başına bir sorun. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Ağaç kurularının kesilip, yeni fidan dikilmesi… Tepede bulunan şelalenin ve yeşilliğin korunması… Çünür Tepesi’ne çıkan çobanlara ceza verilmelidir.
ÇÜNÜR TEPESİ 24 SAAT KORUNMALI
          Çünür Tepesi’nde fuhuş çok oluyor. Orada mescitliğin içinde bile fuhuş oluyor. Onları görenler var. Orada alkol tüketiliyor. Yukarıda 3 adet evliya türbesi var. O türbelerin orada bu tür olayların olması bizi fazlasıyla üzüyor. Orada 24 saat bir bekçi olması gerekiyor. Belediye başkanına daha önceleri beyan etmiştik. Başkanımızın yoğun çalışmalarından dolayı randevu kabul etmiyor. Bu konuyu özellikle söylemeye gideceğim. Dilekçeyle beyan olmuyor. Yüz yüze bir halimizi anlatmak istiyoruz. Randevu talebinde bulunduk kabul edilirse dileklerimizi yüz yüze söyleyeceğiz. Bu mahallede 2 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Belediyeden temizlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Çünür Mahallesi’nde köy hayatı devam ettiği için biz daha mahalle olamadık. Çiftçilik, tarımsal alan daha devam ediyor. Çevre alanında biraz dağınık gibi görünsede belediyenin temizlik konusunda sık sık aramaları hem de aradığımız zaman gelmeleri bizim çöp sıkıntımızın olmadığını gösteriyor.
Ağaçlar budanmaya girdi. Burada birkaç defa yangın oldu. Tepelerde fazla olmasa da etek yerlerinde kuruluk var. Oralar budanacak ya da kesilmesi gerekiyorsa kesilecek, yerine ağaç dikilecek. Defalarca istediğimiz talep bu. Başkanımızın kendi gelip yerinde görmesi gerek. Ağaç kesme konusunda çok hassas olduğu için biz yapamıyoruz. Başkanımızın verecek olduğu randevuyu bekliyoruz. Başkanımızla görüştük. Budamaya yukarıdan başladılar. Çöp konusunda şu ana vatandaştan bir tepki gelmedi. Mahalle aralarımızda bile bu sıkıntı yok.
TÜRBELİ TEPEDE FUHUŞ REZALETİ
         Bizim mahallenin daha çok takibe alınması gerekiyor. Çünür Mahallesi o tepeyle biliniyor. Erenleriyle, evliyalarıyla anılıyor. Eyüp Dede, Yakup Dede, İncili Baba hep orada. Onların içinde bu tarz kötü olayların yaşanması bizi sıkıntıya sokuyor. Sizin aracılığınızla bir kez daha başkanımdan rica ediyorum. 24 saat orada nöbet tutulsun. Burada nöbet tutan kişilerin özellikle Çünür Mahallesi’ den olmasını istiyorum. Çünkü gireni, çıkanı, yerli, yabancı insanı, ne iş yapacağının takibini daha çok yapar. Çünür Tepesi’ne bir kafeterya yapılabilir. Belediye başkanımız orayı kiraya verebilir, o kişi tarafından orası takip edilir. Sahipsiz gibi şu an isteyen istediği gibi girip çıkabiliyor. Öyle olduğu zaman daha bakımlı ve daha düzenli olur. Bir de orada halka açık bir piknik alanı istiyoruz. Herkes dinlensin. İş-Kur’la Belediye ortak olarak halktan insanları Çünür Tepesi’ne çıkartıp, ağaçlandırma, çapalama ve temizleme çalışmalarını yapabilir.
Ben geçen gün rektör hocamla uyuşturucu konusunda görüştüm. Ergenlik çağına girmiş çocukla uyuşturucu kullanan çocuğun davranışlarının aynı olduğunu gözlemledik. Ailelerin bilinçlendirilmesi için bir proje yaptık ve çok başarılı olduk. Çünür, ne kadar mahalle gibi görünse de burada köy hayatı var. Şu an burada yaşam alanı daha da genişledi.
ÇÜNÜR'E YENİ ŞEHİR KURULDU
         Yeni şehir bölgesinde oturmak için 10 bin kişin üzerinde insanlar bekleniyor. Bir Çünür daha geliyor. Burada 55 bin üniversite öğrencisi var. 5 bin yurt öğrencimiz var. Hep bunlar Çünür ’ün içine gelip alışveriş yapıyorlar ve Çünür halkıyla iç içe yaşıyorlar. Bu Yaka Mesireliği bizim için çok saygın bir yerdir. Mehmet Ali Akol Yaka Mesireliği ismini koyduk. Bir hocamızın öğrencileriyle beraber o ağaçlandırmayı yapmasından dolayı oraya bu ismi verdik."

Akdeniz
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
djjhf1 hafta önce
biz sizden türbelerinin hikayelerini istiyoruz süz bize yok alkol yok fuhuş ile doldu diyosunuz

BENZER HABERLER

İHH, 2022 Yılı Vekaletle Kurban Bedelini Belirledi;  
Mutlulukta
Sizin de Bir
Hisseniz Olsun
İHH, 2022 Yılı Vekaletle Kurban Bedelini Belirledi; Mutlulukta Sizin de Bir Hisseniz Olsun

İHH, 2022 Yılı Vekaletle Kurban Bedelini Belirledi; Mutlulukta Sizin de Bir Hisseniz Olsun

SANTEK ISPARTA’yı;  
30 Bin 
Kişi Ziyaret 
Etti
SANTEK ISPARTA’yı; 30 Bin Kişi Ziyaret Etti

SANTEK ISPARTA’yı; 30 Bin Kişi Ziyaret Etti

Bu Sergide 
El Emeği Göz 
Nuru Var
Bu Sergide El Emeği Göz Nuru Var

Bu Sergide El Emeği Göz Nuru Var

Amacımız ‘Isparta
Çok Güzel Bir Şehirmiş’ 
Dedirtmektir
Amacımız ‘Isparta Çok Güzel Bir Şehirmiş’ Dedirtmektir

Amacımız ‘Isparta Çok Güzel Bir Şehirmiş’ Dedirtmektir

İhracatçılar O Limanı
Kullanamamaktan
ŞİKAYETÇİ
İhracatçılar O Limanı Kullanamamaktan ŞİKAYETÇİ

İhracatçılar O Limanı Kullanamamaktan ŞİKAYETÇİ

Isparta’nın Tanıtımına Katkı Sağlayacak; 
Millet Bahçesinin
Yapımı Devam 
Ediyor
Isparta’nın Tanıtımına Katkı Sağlayacak; Millet Bahçesinin Yapımı Devam Ediyor

Isparta’nın Tanıtımına Katkı Sağlayacak; Millet Bahçesinin Yapımı Devam Ediyor

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri