Can Azerbaycan Büyükelçisi Rashad Mammadov'dan; Başkan Veli Gök'e Teşekkür Mektubu

Can Azerbaycan Büyükelçisi Rashad Mammadov'dan; Başkan Veli Gök'e Teşekkür Mektubu

Can Azerbaycan Büyükelçisi Rashad Mammadov'dan;  
Başkan Veli Gök'e 
Teşekkür Mektubu
İLÇE HABERLERİ 0
omuhgn.jpg
Can Azerbaycan'ın Zafer Bayramı'nın 1. Yıldönümünde gereken hassasiyeti göstererek gerek sosyal medya, gerekse ilçemizin bilboard görsellerinde gerçekleşen kutlamaları karşısında Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Rashad MAMMADOV kayıtsız kalmayarak Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK'e bir mektup gönderdi.
 
Sayın Başkanım diyerek başlayan mektup aynen şu şekilde; Eğirdir Belediye Başkanı Sayın Veli GÖK Sayın Başkanım, Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler Dünya'da benzeri bulunmayan kardeşlik bağlarına dayanmakta olup, bu sağlam bağ acılı ve sevinçli günlerde ülkelerimizin birbirlerinin yanında vakarlı duruşlarıyla her fırsatta kendini göstermiştir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir' şiarı ve bu şiarı destekler nitelikte olan, Azerbaycan'ın Umum Milli Lideri Haydar ALİYEV'in 'Biz bir millet, iki devletiz.' sözleri her zaman ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin ana çizgisini oluşturmuştur.
 
Bizler bu kardeşliğin en güzel örneğini yakın geçmişte Ermenistan'ın tekrar Azerbaycan'lı sivillere karşı giriştiği saldırının hemen sonrasında Azerbaycan'ın 27 Eylül 2020 tarihinde topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için topyekün başlattığı 44 günlük Vatan savaşında gördük. 44 günlük zaman zarfında bu savaşın halklarımızı birbiriyle dostluğun ötesinde, misline az rastlanır kardeşlik ruhuyla nasıl kenetlediğinin bir daha şahidi olduk. Tek vücut gibi kayıplarımıza beraber üzüldük, zaferlerimize beraber sevindik. 8 Kasım 2020 tarihinde Türk Dünyasının Kültür Başkenti olarak nitelendirdiğimiz Şuşa'nın işgalden kurtarılmasıyla taçlanan zaferimiz. Azerbaycan ve Türkiye halklarının yıllardır özlemini duyduğu Büyük Zafer sevincini beraberinde getirdi.
 
Bugün 1. yıldönümünü kutladığımız 8 Kasım-Zafer Bayramı'nı halklarımız tarafından aynen bir yıl öncesinde olduğu gibi coşkuyla kutlandığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ve savaşın zor günlerinde bizimle birlikte olarak, desteğini esirgemeyen Türkiye halkının, bugün de sevinçli anlarımızı paylaştığını görmek bizlerde tarif edilemez duygular bırakmaktadır. Bu hususta Belediyeniz sınırları içerisindeki bilboardlarda yayınlanan 8 KaımZafer Bayramı kutlama mesajlarıyla bu coşkuya verdiğiniz destek nedeniyle, size ve emeği geçen bütün kurum çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi bildirir ve ülkelerimiz arsındaki kardeşlik ilişkilerinin her geçen gün daha da gelişmesi yönünde sunduğunuz değerli katkıların devamını dileriz. Derin saygılarımla.
Büyükelçi
Rashad MAMMADOV
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER HABERLER

Eğirdir'de Muhteşem Oyun; 
Unutsalar da 
Unutulmayacaklar
Eğirdir'de Muhteşem Oyun; Unutsalar da Unutulmayacaklar

Eğirdir'de Muhteşem Oyun; Unutsalar da Unutulmayacaklar

Emniyet Müdürü Ayhan Zarif'e; 
Hüzünlü 
Veda
Emniyet Müdürü Ayhan Zarif'e; Hüzünlü Veda

Emniyet Müdürü Ayhan Zarif'e; Hüzünlü Veda

Eğirdir Belediyesi Zabıta Memurları Antalya'da; 
Eğitim
Gördüler
Eğirdir Belediyesi Zabıta Memurları Antalya'da; Eğitim Gördüler

Eğirdir Belediyesi Zabıta Memurları Antalya'da; Eğitim Gördüler

Çocuklarımız
Doktoruna
Kavuştu
Çocuklarımız Doktoruna Kavuştu

Çocuklarımız Doktoruna Kavuştu

Eğirdir Kemik Hastanesine; 
3 Milyonluk 
Tomografi 
Cihazı
Eğirdir Kemik Hastanesine; 3 Milyonluk Tomografi Cihazı

Eğirdir Kemik Hastanesine; 3 Milyonluk Tomografi Cihazı

Tatbikat 
Gerçeğini 
Aratmadı
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

sanalbasin.com üyesidir

ANKET

Sizce Isparta'da madde bağımlılığıyla yeteri kadar mücadele ediliyor mu?
İmsak00:00
Güneş00:00
Öğle00:00
İkindi00:00
Akşam00:00
Yatsı00:00

GÜNLÜK BURÇLAR

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık

SÜPER LİG

TakımOGMBAP

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?Ziyaretçi Defteri